Marozsán Fábián is szerepel a nagy sikerű „Így lettünk bajnokok” című kötet folytatásában, amely ismét a MediaBook Kiadó gondozásában jelent meg. A klasszisaink útját a gyermekkortól az első diadalig bemutató könyvben legjobb teniszezőnkön kívül, a pályafutásában óriási szerepet játszó édesapja, valamint nevelőedzői, Dénes Tibor és Nagy Gyula is megszólalnak.
TotalTenisz
Az ATP aktuális világranglistáján jelenleg 58. helyen jegyzett, eddigi karriercsúcsát 2024. május elején, a 36.-on beállító Marozsán Fábián sokakat meglepett a Carlos Alcaraz elleni 2023-as győzelmével. A római mesterverseny előtt ugyanis még főtáblás meccset sem nyert az ATP Touron, a világelsőséget néhány nappal később átvevő spanyolt viszont 6:3, 7:6(4)-re verte. Történt mindez a rangos viadal harmadik fordulójába a kvalifikációból érkezve, azt követően, hogy az akkor 67., illetve 39. helyezett Moutet-t és Lehecskát egyaránt három szettben búcsúztatta. A nagy győzelemből szerencsére nem lett egyszeri kiugró eredmény, Fábi azóta is rendre bizonyítja, hogy a világ legjobbjai között van a helye. Éppen ezért a sikerének titka is sokakat érdekelhet, amelynek gyökerei természetesen a gyermekkorba és a korai évekbe nyúlnak.
Az „Így lettünk bajnokok 2.0” a 2019-ben megjelent első részhez hasonlóan – amelyben Babos Tímea képviselte történetével sportágunkat –, több oldalról megközelítve, igen őszintén mutatja be klasszisaink útját az első nagy győzelmekig. A kötetben Kós Hubert, Siklósi Gergely, Sallai Roland, a Márton ikrek, Milák Kristóf, Koch Máté, Csipes Tamara, Lékai Máté, Vogel Soma, Valter Attila, Andrásfi Tibor, Dibusz Dénes, Marozsán Fábián, Muhari Eszter, Varga Ádám, Böde-Bíró Blanka, Nagy Dávid, Németh Nándor, Tótka Sándor, Manhercz Krisztián, Halász Bence, Klujber Katrin, Hanga Ádám, Érdi Mária, Betlehem Dávid, Major Veronika, Tóth Krisztián, és Gurisatti Gréta sztorija olvasható, a magyar sportsajtó kiváló újságíróinak tollából.
A Marozsán Fábiánról szóló fejezetből egy kis kedvcsináló:
„A Marozsán családban – az édesanya kivételével – mindenki teniszezik. Az apuka, Marozsán János lelkes amatőrnek tartja magát, bár a nemzetközi szövetség, az ITF honlapján is megtalálható a neve a 45 éven felüliek között a 2000-es években játszott szenior mérkőzéseinek köszönhetően. A sportág iránti szeretetét mind a négy fiának – köztük a legkisebbnek, Fábiánnak – sikerrel adta át. A „kicsi” eleinte üldögélt az érdi pálya szélén, vagy szedte a labdát a nagyok edzésein. Ám ahogy növekedett, úgy nőtt benne is a vágy, hogy kipróbálja a játékot. Ő is részese akart lenni a családi programnak.
− Négy és fél éves lehetett, amikor elkezdtünk vele ütögetni – idézi fel Marozsán János fia teniszpályán tett első lépéseit. – Azonnal látszott rajta, hogy kiváló a gömbérzéke, többnyire jó helyen, jó időben találta el a labdákat. Nem csapkodott összevissza, ahogy a legtöbb kezdő gyerek, hanem igyekezett a pályán tartani a labdát. Néhány alkalom után el is döntöttük, hogy ezentúl neki is fenntartunk egy napot, amikor ő a főszereplő, és csak vele foglalkozunk. Az egyből gyorsan kettő, majd három lett; mindig ő volt az, aki kevesellte az edzéseket, többet és többet akart. Az fel sem vetődött, hogy más sportágat is kipróbáljon, annyira kézenfekvő volt, hogy a mi utunkat kövesse.
A kisfiú oktatását az édesapa vette a kezébe, és az első versenyekre is együtt mentek. A kezdeti vereségekkel kapcsolatban nem a könnyekre, sokkal inkább a gyerek elszántságára emlékszik, a fájdalmas helyzetekből mindig azt a következtetést vonta le, hogy milyen sokat kell még fejlődnie. Ebben persze nagy része volt annak is, hogy apa és fia ilyenkor alaposan és legfőképpen nyugodtan, érzelmek nélkül beszélte át a meccseken történteket, meg azt is, mit és hogyan kell javítani a játékán. A Fábiánra később is oly jellemző „megyünk tovább, edzünk tovább” hozzáállás gyökerei ebben az időszakban és a támogatói szülői magatartásban keresendők. Az édesapa szerint Fábián később érő típus volt, mint az akkor már eredményes srácok; Pirosék mentálisan és taktikailag egyaránt előtte jártak. S amit ma már nehéz elhinni a 193 centis klasszis láttán: igen apró termetű volt”
A TotálTenisz főmunkatársa, Gy. Szabó Csilla által megírt Marozsán-sztorit teljes egészében az „Így lettünk bajnokok 2.0” című kötetben olvashatják.
Könyvmegrendelés: https://webshop.mediabook.hu/igy-lettunk-bajnokok-2