Hazai

Piros Zsombor (képünkön) folytatja jó szereplését Székesfehérváron, az ATP Challenger75-ös tornán, Rodriguez Taverna 7:5, 2:6, 6:3-as legyőzésével már a legjobb nyolc között van egyedüli magyarként. A torna sztárvendége, az osztrák Dominic Thiem viszont az első fordulóban búcsúzott. A Füle, Madarász páros sem jutott a második fordulóba.

Gy. Szabó Csilla

Bár sokakat a Grand Slam-győztes Thiem bemutatkozása vonzott Székesfehérvárra, magyar szempontból Piros Zsombor második fordulós mérkőzése volt a szerdai nap fénypontja. Az egyéni versenyben ugyanis már csak neki szurkolhattunk, ráadásul az ATP-pontok most különösen fontosak a számára. Néhány hely választja el csupán a top 100-tól, miközben a tavalyi oeiras-i győzelemért kapott 125 pontja csak egy hónap múlva esik ki. Addig tehát minden sikerrel vett fordulója magában hordozza az előrelépés lehetőségét.

Az MTK 24 éves, a világranglistán 106. helyezett játékosa kissé feszülten kezdte a mérkőzést, amiben annak is része lehetett, hogy az idei Australian Open második fordulójában éppen az argentin teniszezőtől kapott ki, három szettes nagy csatában. Piros azonban most nagyszerűen fogadta az adogatásokat, ennek köszönhetően sikerült egyszer elvennie ellenfele szerváját, ami az első játszma megnyerését is jelentette számára. A másodikban az argentin teniszező (ATP 196.) koncentrált jobban, remekbe szabott első szerváival, valamint óriási tenyereseivel dominálta a játékot. Zsombi a harmadikban viszont már taktikusan jobban figyelt arra, hogy ellenfele fonákjára játsszon, aki ezen az oldalon jóval gyengébb volt. A taktika bevált, a harmadikban ugyanis ismét a magyar került fölénybe, biztosan támaszkodhatott első adogatásaira, és nagyon harcos tenisszel végül 6:3-ra nyerte a szettet és a meccset, amely elég sokat kivett belőle, így most jól jön számára az újabb pihenőnap. A négy közé jutásért pénteken lép pályára.

Piros Zsombor visszavágott a melbourne-i vereségértPiros Zsombor visszavágott a melbourne-i vereségértFotó: MTSZ/Csengeri Zsanna

− Mindig jó érzés visszavágni, akkor pedig különösen, ha előzőleg egy nagyon kiélezett mérkőzésen kapsz ki az adott játékostól – értékelt holnapunk számára Piros Zsombor. – Nagy Zoltánnal jó taktikát állítottunk fel, a fonákjára kellett játszanom, még akkor is, ha számított rá. A tenyerese ugyanis világklasszis szintű, így azt igyekeztem elkerülni. Sajnos a szervám ma egyáltalán nem működött, ezért azt egy agresszívebb alaptempóval kellett kompenzálnom. Szerencsére ez sikerült is. Fordulatos csatát vívtunk, de ma én voltam egy hajszállal élesebb. Ahogy ő a januári összecsapásunkon. Összességében nagyon örülök a győzelemnek.

Piros előtt lépett pályára Dominic Thiem, aki nagy meglepetésre kikapott a selejtezőből érkezett, a világranglistán 295. helyen rangsorolt lengyel Daniel Michalskitól. Ráadásul két szettben 6:3, 6:4 arányban. A korábbi ATP 3. helyezett US Open-győztes ezzel búcsúzott is a tornától, visszatérése a legjobbak közé úgy tűnik, a vártnál jóval hosszabb időt vesz majd időbe. Ha egyáltalán sikerül.

A szerdai programban szerepelt még két magyar, mégpedig Füle Mátyás és Madarász Gergely, akik a párosok mezőnyében kaptak szabadkártyát. Francia, olasz duó ellen léptek pályára, s az első szettet jó játékkal hozták is. A folytatásban azonban már az ellenfélnek jöttek be jobban a labdák, a meccs tiebreak pedig viszonylag gyorsan lezárult Eysseric, Pellegrion javára. Ezzel Piros Zsomboron kívül most már egyetlen magyar sem maradt versenyben Székesfehérváron.

Kiskút Open. ATP Challenger75. Székesfehérvár.
Egyes. 2. forduló:
Piros Zsombor – Santiago Rodriguez Taverna 7:5, 2:6, 6:3.
Páros. 1. forduló: Jonathan Eysseric, Andrea Pellegrino (francia, olasz, 4.) – Füle Mátyás, Madarász Gergely (WC) 3:6, 6:3, 10-7.

Fotók: MTSZ/Csengeri Zsanna