A törökországi tengerparton rendezett világbajnokságon a 40+ korosztályban nagyszerűen szerepeltek a magyar hölgyek.
Árvay Sándor
A manavgati Ali Bey Club óriási tenisztelepe, a 64 pályás centrum ad otthont a fiatal szeniorok (30-45 évesek) idei világbajnokságának. Először a csapatok vetélkedtek, ezen a héten pedig az egyéni küzdelmekre kerül sor.
A rengeteg pályára szükség is volt, hiszen 126 nemzeti együttes harcolt a négy korosztály világbajnoki címéért. A rekordszámú létszám számtalan újonc együttest is felsorakoztatott: Pakisztán, Türkmenisztán, Kazahsztán és Uruguay például először küldött résztvevőt az ifjú veteránok vébéjére. Pályára lépett többek között az egykori páros ATP Top-10 játékos, Aisam Qureshi, aki manapság a Pakistan Tennis Federation elnöke. Ott volt a Davis Kupában is csapattársa, Aqeel Khan is. Mindketten 45 esztendősen is szerepelnek még a profi DK-meccseken is. De ott volt a mezőnyben a Manchester United korább sztárfutballistája, Diego Forlan is, aki Uruguay teniszcsapatát erősítette a szeniorok világbajnokságán. (Pakisztán és Uruguay is bejutott a legjobb nyolc közé, ahol előbbiek legyőzték Csehországot, a dél-amerikaiak viszont kikaptak a franciáktól, akik aztán az elődöntőben Pakisztán ellen is diadalmaskodtak).
Hatvannégy pálya várta a világbajnokság szereplőit
Ali Bey, Manavgat
Nos, ebben a világbajnoki szupermezőnyben két magyar női együttes is szerepelt. Érdekesség, hogy mindkét gárda saját korcsoportjához képest egy korosztállyal "lentebb", az ifjabbak között szállt csatába.
A 45+ kategóriában (Margaret Court Cup) a Pintér Nóra, Roszinszky Viktória, Beck Katalin, Wágner Judit összetételű kvartett nem tudott továbblépni a csoportküzdelmekből: két erős válogatott, Ausztria és Hollandia is legyőzte a magyarokat.
A 40+ korcsoportban, a Young Cup küzdelmein viszont remekeltek a magyarok. Sápi Zsófia, Csiszár Andrea és Hegyi-Hankó Tilda triója a csoportküzdelmek során Törökország és India ellen egyaránt 3-0 arányban nyert, majd 2-1-re vereséget szenvedett ugyan a csoportgyőztes Argentínától, ám a két győzelem a legjobb nyolc közé jutást jelentette számukra.A magyar trió
Szupermezőnybe kaptak tehát belépési engedélyt: az Egyesült Államok, Németország, Franciaország, Argentína, Írország, Nagy-Britannia és Portugália társaságában ott lehettek honfitársaink is.
Az 1-8. helyért a nyitány nem volt ugyan sikeres (0-3 az 1. kiemelt Németországtól), így az 5-8. pozíció megszerzéséért folytatták szereplésüket. Következett egy drámai meccs, mely 3-0-as végeredményével egyáltalán nem takarta a hatalmas küzdelmet: Írországot a torna legnagyobb csatájában fektették két vállra teniszezőink. Sápi Zsófia 4:6, 6:4, 7:5-re nyert, majd a másik szingliben Csiszár Andrea 6:3, 2:6, 7:6-ra győzött. S ha azt gondoljuk, ezután már sima derbi volt a párosok összecsapása, nagyot tévedünk. Hegyi-Hankó Tilda és Sápi Zsófi duója 5:7, 6:3, 10-8-ra diadalmaskodott.
Ilyen tehát egy könnyű 3-0...
Ezek után az ötödik helyért, kellő fáradsággal a testben nem sikerült újabb győzelmet összehozni (a britek ellen 0-3), ezzel együtt igencsak megsüvegelendő a hölgytrió világbajnoki szereplése, különösen úgy, hogy mindössze hárman küzdötték végig a hat meccset, mivel a válogatott negyedik embere, Szabó Zsófia kénytelen volt lemondani az utazást.
Nagyüzem a pályák tömegén