search

Világtenisz

A Grand Slam-torna második fordulójában a Hajdúszoboszló SE játékosa két szoros és egy sima szett megnyerésével kiharcolta, hogy a legjobb 16 közé jutásért teniszezhessen. Következő ellefele a 12. kiemelt amerikai Taylor Fritz.

Csizmazia Zoltán/TotalTenisz/MTI

A Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyesének második fordulójában a legjobb 32 közé jutásért a világranglistán legjobb magyarként a 67. helyen álló Marozsán Fábián a 22. kiemelt argentin Francesco Cerúndolo ellen lépett pályára – az eső miatt többórás várakozás után.

A verseny immár egyetlen magyar egyéni résztvevője két szoros játszma megnyerése után a harmadikban is nagy csatát vívott dél-amerikai ellenfelével: elveszített adogatójáték után 0:2-ről tudott fordítani, s pontosan két órányi játék után 5:2 állásnál a meccsnyerésért adogathatott. Sikerült!

A Hajdúszoboszló SE játékosa életében először bejutott egy Grand Slam-torna harmadik fordulójába!

A világranglistán elfoglalt 67. helyével a legjobb magyarnak számító játékos - aki vasárnap a korábbi US Open-győztes Marin Cilicet búcsúztatta - szerdán a 22. helyen kiemelt Francisco Cerundolóval találkozott, pályafutása során először. A 25 éves argentin - a dél-amerikaiakra jellemzően - főként salakon érzi magát otthonosan, így nagy meglepetés, hogy eddigi két trófeájából egyet az eastbourne-i füvön szerzett tavaly. Az idei szezont azonban gyengén kezdte: a melbourne-i Grand Slam-versenyig nem nyert mérkőzést, ugyanis Hongkongban és Aucklandben is kikapott a nyitókörben.

A Melbourne Park 13-as pályáján rendezett összecsapás nyitószettjében két-két bréklabda hárításával jutottak el a rövidítésig, amelyben a 24 éves magyar volt stabilabb. A második játszma három brékkel indult, majd a Hajdúszoboszló SE sportolója alig hibázva 5:2-re elhúzott, és nemsokára már kétszettes előnyben volt. A harmadik felvonásra az ATP-rangsorban 21. ellenfél egyre inkább "elfogyott", háromszor is elbukta az adogatását, majd Marozsán könnyedén kiszerválta a meccset, amely 2 óra 1 percig tartott.

Az első játszámában mindkét játékos megnyerte az adogatójátékát, de volt azért közte minőségi különbség. Fábi kétszer is nullára hozta a szerváit, háromszor is volt bréklabdája, míg az argentin ellenfelének csak kétszer. Végül rövidítés következett, ami nagyon izgalmasan alakult, fej-fej mellett haladtak, ám a végjáték Marozsánnak sikerült jobban, két játszmalabdája is volt, végül a harmadikat sikerült beütni.

Ehhez képest nagyon hektikusan alakult a második szett, rögtön három elvett szervagémmel kezdődött, de Marozsán jutott brékelőnybe, majd 4:2 után már megduplázta ezt. Már a második szettért adogatott, amikor Cherundolo visszabrékelt. De így is a következő szervagémnél már sikerült lezárni az etapot.

A harmadik szett viszont ijesztően indult, de aztán csodálatos véget ért. Az ellenfél gyorsan 2:0-s előnyre tett szert, de aztán amit Marozsán művelt, arra tényleg nehéz szavakat találni. Magabiztosan adogatott és egymás után háromszor is lebrékelte Cherundolót, aki képtelen volt ezzel mit kezdeni. A
végén érezni is lehetett a tanácstalanságot a játékán. Marozsán nullára hozta az adogatójátékát, 6:2-vel pedig 3-0-ra megnyerte a meccset.

A 32 között egy még nehezebb ellenfél következik: az amerikai Taylor Fritz. A 12. kiemelt eddig az argentin Diaz Acostát és a francia Gastont búcsúztatta.

Marozsán mostani bravúros győzelmével már 11 helyet biztosan javít a világranglista pozícióján, és karriercsúcsnak számító 56. helyre zárkózott fel.

AUSTRALIAN OPEN (kemény pálya, összdíjazás 86 500 000 ausztrál dollár)