Világtenisz

Taylor Fritz reméli, ezúttal nem csak a statiszta szerep jut neki Novak Djokovics ellen.

Hétből hétszer kikapni valakitől, nem éppen felemelő érzés. Ennek tudatában pedig végképp ott lehet a görcs a gyomorban, de Taylor Fritz úgy gondolja, a US Open negyeddöntője éppen jó alkalom, hogy karrierje során először nyerjen a szerb klasszis ellen.

Három amerikai teniszező jutott a US Open legjobb nyolc játékosa közé, közülük Frances Tiafoe és Ben Shelton egymás ellen fognak játszani, míg a torna 9. kiemeltje, Taylor Fritz ellenfele a világelsőségre törő Novak Djokovics lesz. A 25 éves amerikai úgy érzi, itt a remek alkalom, hogy megszakítsa a szerb elleni eddigi rossz sorozatát és hét vereség után először nyerjen. Fritz az előző körben simán 3-0-ra nyert a svájci Dominic Stricker ellen, így felkészülésnek tökéletes volt a Djokovics elleni meccsre.

„Hétszer kaptam ki tőle. Nincs még egy olyan teniszező a világon, akivel szemben ilyen rossz lenne a mérlegem. Szóval, ahogy egyszer minden rossz sorozat megszakad, ennek is meg kell szakadnia előbb-utóbb és a US Open-negyeddöntője erre egy kiváló alkalom” – mondta Fritz a keddi meccs előtt.

2019-től kezdve találkoztak nagyobb tornákon, és eddig az amerikainak csak egy alkalommal sikerült szettet, vagy szetteket nyerni nagynevű riválisával szemben. Ez a 2021-es Australian Open nyolcaddöntője volt, ahol 0-2-ről sikerült visszajönnie, de a döntő szettet már Nole simán behúzta. Aztán a torinói ATP Finalson már alaposan megizzasztotta ellenfelét Fritz, a szerb csak 7:6, 7:6-tal tudta behúzni a meccset, a két rövidítés is nagyon szoros volt (7-5, illetve 8-6). A múlt havi Cincinnati Mastersen azonban Djokovics átgázolt ellenfelén, 6:0, 6:4-re nyert.

„Azt a cincinnati-i meccset félre kell dobni, aznap nem voltam életem formájában. Most sokkal jobban össze van rakva fejben ez a meccs. Nincs vesztenivalóm, nem fogom túljátszani magam. Nem fogok semmi mást csinálni, csak amit Novak ellen játszani kellene. A saját játékomat igyekszem a pályára vinni, és bízom benne, hogy most végre elég lesz a sikerhez” – fogalmazott Fritz.

Fritz egyébként a hét vereségből hatszor még szettet sem nyert. A szettek tekintetében 15-2-re, a játékok tekintetében 97-65-re vezet a Djokovics. A kettejük meccseit figyelembe véve egyedül az ászok tekintetében jobb Fritz: 55-42. Alaposan össze kell kapnia magát az amerikainak, hogy most tényleg bravúrt érjen el, de erre biztosíték lehet az amerikai közönség is, amely egy emberként áll majd mögé. Ha nyer a szerb, pályafutása 57. major torna negyeddöntőjét játssza majd. A találkozót magyar idő szerint 19.30-tól játsszák, az Eurosporton követni lehet.

Fotó: Twitter