Thiago Seyboth Wild ugyanúgy kiváló salakjátékos, mint honfitársa, a háromszoros Roland Garros-győztes (1997, 2000, 2001) Gustavo Kuerten, de van még mit tanulnia tőle.
Nagyon sokan néztek kérdően egymásra a Roland Garros férfi egyesének első fordulójában, amikor egy szinte ismeretlen brazil egy pillanat alatt belopta magát teniszkedvelők szívébe. Egy gigászi csata végén legyőzte a torna második kiemeltjét, az orosz Daniil Medvegyevet. Az emberek a tapsvihar közepette tanácstalanul néztek egymásra. Ki is ez a Thiago?
Nem előzmények nélkül robbant be az elitbe a felnőtt világranglistán most 172. helyen álló játékos: 2020-ban, éppen a Covid-járvány kitörése előtt egy chilei ATP-tornáról hozta el a trófeát (akkoriban érte el karriercsúcsát, a 106. helyen), előtte pedig a US Openen, 2018-ban junior bajnok tudott lenni.
Amikor az ember rákeres erre a 23 éves fiatal múltjára, nem éppen a teniszsikerei miatt került először a (főleg brazil) újságok címlapjára. Két évvel ezelőtt volt felesége, a helyiek szerint nagyon ismert és népszerű influenszer, Thayana Lima indított ellene pert családon belüli erőszak vádjával. Bár akkor felkapta a média az ügyet, de később hatalmas csend lett körülötte, így azt sem tudni, mi lett ennek a folytatása. Aztán a Medvegyev elleni siker után, egy német újságíró mégis megkérdezte, hogyan áll az ügy.
Az addig angyalarcú Seyboth Wild tekintete elkomorult, dühös lett, majd így válaszolt: „Nem hiszem, hogy ez olyan téma, amit itt kellene megbeszélni. Nem hiszem, hogy ilyen kérdést fel kellene-e egyáltalán tenni. Nem hiszem el, hogy bárkinek joga lenne, hogy egy ilyen helyen faggasson.” Majd a brazil kijelentette, sosem volt házas, és mindenki azt gondol az ügyről, amit csak akar. Majd ki is viharzott a sajtótájékoztatóról.
Nem lett ezzel népszerűbb, mint amilyen volt percekkel korábban, amikor a második kiemeltet ütötte ki. Sokan már az eddigi egyetlen brazil legendához, Gustavo Kuertenhez hasonlítják, ugyanolyan gazdag repertoárral, színes játékkal rendelkező teniszezőnek tartják, mint a korábbi sztárt, aki egyébként az ügynöke is.
Ha már Kuerten így szóba került, neki sem volt egyszerű a kérdésekre válaszolni, amikor 23 évesen először nyerte meg a Roland Garrost. Mindig higgadtan, hosszan válaszolt a kérdésekre, amikor éppen az édesapja haláláról, vagy éppen az agydaganatban szenvedett, 2007-ben meghalt testvéréről kérdezték. Akár három nyelven is elmondta a válaszait.
Seyboth Wildnek van még mit tanulnia.
Teniszezni már nagyon jól tud. A selejtezőben három meccset nyert. Majd kiverte a második kiemeltet. Aztán az argentin Guido Pellát is. A harmadik körbe jutott, ahol Yosihito Nisioka, a torna 27. kiemeltje jelentette számára a végállomást (a japán három és fél órás küzdelmes csatában végül 3:6, 7:6, 2:6, 6:4, 6:0-ra nyert). Seyboth Wild 43 helyet javított a ranglistán és 23-ra van élete eddigi legjobb helyezésétől. A sikerei mellett nem lehet szó nélkül elmenni az emberi magatartásán, szakmai szempontból pedig a koncentrációképességén - lásd: több szettlabdája volt a 2-0-as vezetéshez, aztán pedig a döntő játszma sima elveszítése...) még bőven lehet mit csiszolni.
Fotó: Twitter/Inside Tennis