Utánpótlás

Magyar győzelem született a székesfehérvári J30-as ITF-torna leánymezőnyében, Nemcsek Gréta (képünkön) két szettben verte koreai ellenfelét. A fiú döntőben is volt játékosunk Major Áron János személyében, aki óriási csatában szenvedett vereséget az ukrán Shylovtól. A Kovács Marcell, Tóth Ákos János duó is a második helyen végzett, a Bak-Szabó Norina, Benke Giosanu Izabella kettős pedig bronzérmet szerzett.

Gy. Szabó Csilla

A fiúk és a leányok esetében egyaránt 3-3 teniszezőnk jutott be a legjobb nyolc közé a Viszló Trans Kupán, a szombati elődöntőkből pedig Nemcsek Gréta és Major Áron János vívta ki a finálés szereplést.

A vasárnapi döntőben sokáig úgy tűnt, hogy a Vasas SC két játékosa szinte teljesen egyidőben fejezi majd be a mérkőzését. Nemcsek 6:3-ra, Major pedig 6:4-re nyerte az első szettet. A másodikban mindkettőjük számára megnehezült a találkozó, előbbi 5:5-nél, utóbbi pedig 6:6-nál állt egyenlőre ellenfelével. Itt azonban kettévált a csapattársak története, Nemcsek ugyanis 7:5-el zárta le a játszámát és nyert, ellenfele adogatásán az első meccslabdát azonnal kihasználta.

A tiebreakben, 5-1-es vezetésnél, Major is közel állt a győzelemhez, ám ellenfele ekkor sorozatban hat pontot nyert, s ezzel bent maradt a meccsben. A harmadik, döntő szettben az ukrán fiú gyorsan elhúzott, már 4:0-ra is vezetett, amikor a magyar teniszező játékot nyert, majd 5:1-nél egy újabbat. Ekkor úgy tűnt, akár meg is fordíthatja a meccs sorsát, ám ez végül nem sikerült. 6:2-re veszítette el a játszmát.

− Úgy jöttem ide a döntőbe, hogy élvezni szeretném a játékot és minél többet kihozni magamból – értékelt az ukrán Shylov elleni finálét követően Major Áron János. – Tényleg nagyon közel voltam a sikerhez, két labdányira. Nem tudom ott mi történt, talán megijedtem, nem úgy mentek a labdáim, mint előtte, kicsit visszafogtam a kezemet, ő pedig nyomás nélkül visszajött rám. A döntő szettben korán elhúzott, ott már hiába küzdöttem. Igen intenzív meccs volt, ennek ellenére szerintem egész jól kezeltem az érzelmeimet. Nem az idegesség miatt veszítettem, inkább elizgultam. Ez lett volna az első egyéni tornagyőzelmem, és jó sok pont is járt volna vele. Sajnálom, hogy így történt. Igyekszem Dunakeszin, majd Pasaréten javítani.

Major Áron János (balról) második kiemeltként második lett SzékesfehérváronMajor Áron János (balról) második kiemeltként második lett Székesfehérváron

Major klubedzője, Kovács Márk, a vereség ellenére elégedett volt tanítványa teljesítményével, hiszen nagyon közel volt céljához, vagyis a végső győzelemhez. Szerinte ott hibázott Major, hogy a döntő szettre nem tudta túltenni magát az elveszített másodikon, amelyben ellenfele mindent bevetett az egyenlítésért.

Nemcsek Gréta számára is a koreai Ha Eum Lee elleni finálé bizonyult a legnehezebbnek, hiszen az addig vezető úton szettet egyáltalán nem veszített, s játékot sem sokat. S bár végül a döntőt is két játszmában nyerte, a második igencsak izgalmasan alakult.

− A nagyon jó kezdést nem sikerült maximálisan kihasználnom, a szett végén kicsit magamra engedtem ellenfelemet, s ez a másodikra is rányomta a bélyegét – tudtuk meg Nemcsek Grétától, aki a torna elején még nagyon frissnek érezte magát, így végig tudta hozni a tőle megszokott stabil szintet, magabiztosan menetelve jutott el a döntőig. – A koreai leány minden székesfehérvári ellenfelemnél jobb volt, így ez végül egy igen kemény meccs lett. Mivel az utolsó pillanatban dőlt el, hogy el tudok indulni, nagyon köszönöm Gulyás Istvánnak, hogy szabadkártyát kaptam. Most már azért érzem, hogy milyen nagy sorozat van mögöttem. A mai volt a huszonkettedik győzelmem, sorozatban négy tornát nyertem. A jövő héten picit pihenek, utána pedig megyünk tovább, Dunakeszin ismét szeretnék jól szerepelni.

Kovács Márk, Major Áron János, Nemcsek Gréta és Bocskay József az eredményhirdetést követőenKovács Márk, Major Áron János, Nemcsek Gréta és Bocskay József az eredményhirdetést követően

Nemcsek szerint most már egyre nagyobb a meccsrutinja, s ennek köszönheti a győzelmét is. Pedig a koreai leány láthatóan alaposan felkészült belőle, igyekezett a fonákjára játszani, a Vasas fiatal teniszezője azonban ezen az oldalon sem volt igazán sebezhető. Edzője, Bocskay József a mérkőzést követően kiemelte, tanítványa a hátrányos helyzetekben is kellő bátorsággal játszott, s a kisebb hullámvölgyeket leszámítva irányította a mérkőzést. De legalább ilyen fontos a tudatos váltások alkalmazása, amely meccsről meccsre gördülékenyebben sikerül neki. Ugyanakkor azt sem tagadta, hogy lassan el kell felejteniük a J30-as tornákat, Grétinek feljebb kell lépnie, a J60-as és a J100-as viadalokra átmenteni az eredményességet.

A párosok mezőnyében is megvolt az esély a magyar aranyra, hiszen Kovács Marcell és Tóth Ákos János igen küzdelmes meccsen 7:6(2), 6:3 arányban szenvedett vereséget a döntőben egy szlovák, lengyel duótól. A mérkőzés során, különösen az első játszmában, nagyon sok lehetőségük volt, amelyeket nem tudtak kihasználni.

A Bak-Szabó Norina, Benke Giosanu Izabella kettős a végső győztes Barhacova, Svobodova, szlovák, lengyel párostól kapott ki, amely ellenük veszítette a legtöbb, szám szerint hat játékot.