Rácz Gábor csapatkapitány elmondta, a játékosok október 13-i szavazásán múlik, indulnak-e jövőre az OB III-ban.
Lapszemle: Árvay Sándor/dehir.hu
– Én magam azt szeretném, ha a feljutás jutalmaként vállalnánk az országos küzdelmeket, ezzel együtt pedig maradna egy csapatunk a megyebajnokságban is. De nem én döntök, hanem október 13-án összeülünk, s megvitatjuk, mit akar a társulat – jelezte Rácz Gábor (42), a névadó s egyben szponzor, hogy nem csupán a pályán fontos a csapategység. – Az idei bajnokságon sem mi voltunk az esélyesek, több együttes is erősebbnek tűnt. Tavaly először szerepeltünk az I. osztály felsőházában, akkor negyedikek lettünk, s két fiatal, Máté Dominik és Molnár Máté érkezésével idén az volt a célkitűzés, lépjünk előre, ha tudunk. Hát sikerült! Pedig a felsőházi rájátszásba a harmadik helyen érkeztünk, ám aztán az elitkör összecsapásainak végén mi értünk elsőként a célba.
Az összesen 375 játékos részvételével rendezett, egész éven át tartó vármegyei csapatbajnokság valóban rengeteg izgalmat hozott, hiszen a felsőház csoportkörének záró fordulója előtt még mind a négy együttes reménykedhetett a trófea megszerzésében, aztán egymást érték a meglepő eredmények. A Profi Munkavédelem drámai derbit vívott az esélyes Liget I. ellen (a mindent eldöntő párosmeccsen 11-9 volt a végeredmény), így aztán a Mokka elleni záró összecsapáson úgy léphettek pályára, hogy aki nyer, az végez az első helyen.
– A szinglik után 3-3 volt az állás, aztán a Molnár Máté, Vinnai Tamás duó, valamint a Juhász Alex, Magyar Krisztián páros egyaránt megnyerte a sorsdöntő csatáját, így mi ünnepelhettünk. Volt is ünneplés a Teniszke teraszán, olyan, mint egy győztes futballmeccsen – emlékezik vissza a kapitány, aki a nézők közül drukkolt, miközben Juhász Alex igazi csapatkapitány-helyettesként a pályán vezérelte társait. – Azt gondolom, a csapategység hozta meg a sikerünket. Pályán és pályán kívül is nagy nálunk az összetartás. A meccsek után a pallagi klubban egy főzésre mindig vendégül láttuk vetélytársunkat, nyaranta teniszes edzőtábort szervezünk magunknak, közösen gokartozunk, voltunk már Tiszalökön, Balatonbogláron is, ahova érkeznek a családtagok is, összekötve a sportot a pihenéssel.
A csapatkapitány immár a jövőn gondolkodik, hiszen ha az OB III-as részvétel mellett dönt a társulat, akkor hivatalos egyesületet kell alakítani a nemzeti bajnokságban való induláshoz. A mezőgazdasági gépészmérnök végzettséggel rendelkező játékos-sportvezető nem fél a kihívásoktól. Annak idején, amikor csaknem két évtizede összehozta e teniszes társaságot (az „alapítók közül már csak Molnár Róbert, Veress Zoltán és Rácz Gábor üti a labdát a csapatban), a mostani együttes gerince 13 éve együtt van. A megyei II. osztályban kezdték, azóta sokat ingáztak a két liga között, s idén jutottak fel először az I. osztály felsőházába. Mint a végén kiderült, a csúcson végezték. S hogy miért Profi Munkavédelem az elnevezés?
– Egyszerű a válasz. Amikor anak idején Imri Pistával azon meditáltunk, milyen néven jelentkezzünk a megyebajnoksága, megkérdeztem, lehet-e saját cégem is a névadó. Miért ne, hangzott a válasz, így aztán nevemre, pontosabban a hat alkalmazottal működő tűzvédelmi- és munkavédelmi cégem nevére vettem a teniszcsapatot, s büszke vagyok, hogy így tettem.
Hajdú-Bihar vármegye tenisz csapatbajnoksága, 2023
I. osztály.
Felsőház: 1. Profi Munkavédelem 11 pont (a csapat: Magyar Krisztián, Juhász Alex, Molnár Máté, Vinnai Tamás, Máté Dominik, Molnár Csaba, Rácz Gábor, dr. Molnár Róbert, Nagy-Benkő Norbert, Almási Kitti, Somogyi Zsolt, Lajkó Gábor, Páll Donát, Falcsik József, Veress Zoltán, Mészáros Gábor, Falcsik Máté, Kalmár Róbert, Andrékó Tamás Dániel és Bíró István), 2. Liget I. 9, 3. Mokka-Phoenix SE 6, 4. Atlas Hajdúszoboszló SE 4 pont. – Alsóház: 5. DEAC Old Boys, 6. DEAC 2010, 3. HSE, 4. DEKK TC.