Világtenisz

A támadók több mint háromezren voltak. A háborús helyzet miatt csaknem két órán át szünetelt a meccs. Ideiglenesen a betolakodók tűntek győztesnek, de aztán egy méhész szakember elűzte őket.

ATP/Árvay Sándor

A korábbi világelső Carlos Alcaraz (2. kiemelt) két játszmában, 6:3, 6:1-re legyőzte a 6. kiemelt Alexander Zverevet az Indian Wells-i kemény pályás tenisztorna férfi versenyének negyeddöntőjében, amely egy méhraj támadása miatt bő másfél órát állt.

A támadók az első szett elején lepték el a pálya lelátóit és játékterét. Mohamed Lahyani játékvezető a 9. percben, Alcaraz adogatásánál, 1:1, 15/0 állásnál kénytelen volt leállítani a találkozót, majd az öltözőbe menekült, akárcsak Carlos Alcaraz és német ellenfele, Alexander Zverev. A nézőtérről is sokan húzódtak biztonságosabb helyekre.

A méhek hatalmas rajokban érkeztek, miközben Alcarazék rohantak, hogy ne csípjék meg őket. Végül a rovarok a televíziós kamerán, illetve a pálya felett ingázó drónon gyűltek össze a legnagyobb mennyiségben, teljesen beterítették a műszaki berendezéseket, de jutott belőlük a pálya számos részére. Emberek, napernyők, székek felett keringtek, oda-oda kapva bármire, amit érintettek.

Támadásban a harcosokTámadásban a harcosok

A méhek győzelmet arattak, legalábbis átmenetileg. Végül 1 óra 48 percnyi kényszerszünet után folytatódott a meccs. Kellett azonban a tisztogatáshoz egy hivatásos méhész, aki kiparancsolta a klub területéről a hívatlan vendégeket.

A szervezők gyorsan intézkedtek a különleges roham láttán. Rögtön riasztották az éppen Palm Springsben dolgozó Lance Davist, a Killer Bee Live Removal vezetőjét, aki kocsiba pattant, s rohant a teniszklubba. Tapasztalt szakembernek számít, 1971 óta dolgozik méhekkel, s 1986-ban alapította mostani cégét. Az elmúlt öt esztendőben mindig ő állt készenlétben az itteni tenisztornák idején. Komoly teendője eddig nem volt Indian Wells Tennis Garden területén, leginkább megelőző munkálatokat, tisztasági-védelmi feladatokat végzett, hangyák, apró rovarok eltávolításában szorgoskodott. Most azonban ő mentette meg a klubot a "háborús helyzetben". Minden védőfelszerelés nélkül vezényelte ki az eltévedet méheket.

- Speciális berendezéssel szippantottam egy erre használt védőbúrába a hadsereget, a kívül rekedtek pedig már követték a visszavonulásra késztetett társakat. Az évnek e szakában a 30-50 ezer fős méhcsaládok munkásai hozzálátnak a rajzáshoz. Ha a család nagysága elér egy bizonyos méretet, akkor az kirajozhat. A rajzási hajlamot növeli a zsúfoltság, és az, hogy a sejtek is tele vannak. Az anya nem tud dolgozni, mert alig van üres sejt. Az építők nem tudnak dolgozni, mert már minden ki van építve. Legtöbbjük ilyenkor új otthont keres, így jutottak el a stadionba. Ide is eljutott közülük vagy háromezerötszáz méh. Most áttelepítem őket más helyszínre. S munkájukból lesz a sok finom méz.

A méhek miatt félbeszakadt a meccsA méhek miatt félbeszakadt a meccs

A kétszeres Grand Slam-tornagyőztes élete legnagyobb sztorijának nevezte a történteket. A spanyol kiválóság a mérkőzés után elmondta, még soha nem szembesült ilyen helyzettel. Meglepte a "légitámadás", de örült, hogy a folytatásban is végig koncentrált tudott maradni, mert egy méh meg is csípte a kézfején, miközben szerválni próbált.