Szenior

A DEAC sporttelepén zajló ITF World Tennis Masters Tour 200 Debrecen Cup nemzetközi szenior viadal szombati versenynapja az MTSZ elnökségi tag debreceni polgármester látogatásával, s ünnepélyes megnyitójával kezdődött. Reggel kilenctől sötétedésig 11 pályán zajlottak a küzdelmek. Már győztest is avattak.

Papp László Debrecen polgármestere, a torna fővédnöke a megnyitón azt mondta, noha szeniorok vannak a pályán, ez egy fiatal torna, hiszen "csupán" a hatodik esemény, de évről évre fejlődik, komoly potenciál van benne, ezért érdemes a városnak mellé állnia. Mint fogalmazott, örül, hogy ilyen nagy az érdeklődés, hiszen nagyszerű élmény látni a zsúfolt pályákat, az egymást érő mérkőzéseket, a lelkes szereplőket. A hivatalos megnyitót követő beszélgetés során a helyi teniszezők kérdésére elmondta azt is, hogy tudomása szerint az Egyetem tulajdonában álló területen a sporttelep felújítása után az adminisztráció már kiköltözött a fél évszázada a fehér sport otthonaként, a pálya mentén épített klubépületből, így a teniszezők rövidesen visszatérhetnek régi "birodalmuk" földszinti részére, a terasz és a Teniszke presszó által övezett részre.

Harazin Piroska és Kollár László, a szervezői csapat mozgatói, Papp László polgármester és Erdei Csaba, a szenior szövetség elnöke a megnyitónHarazin Piroska és Kollár László, a szervezői csapat mozgatói, Papp László polgármester és Erdei Csaba, a szenior szövetség elnöke a megnyitón

Az ITF World Tennis Masters Tour-200 Debrecen Cup küzdelmein hat nemzet képviseletében összesen 130 versenyző indult el a csütörtöktől vasárnapig tartó tornán.

A 45 évesek között lettországi játékosok vívják majd a vasárnapi döntőt, az 55+ kategóriában Pongrácz Kristóf (2.) és Szabó Miklós (3.) csatázhat az aranyért, a 60+ elsősége az Amberger Árpád (1.)-Prágai Sándor (2.) meccsen dől majd el, a 65-ben a szlovák Jozef Kolar (4.) és Horváth Zoltán (2.) összecsapása dönt az elsőségről. A 80-asoknál Pohly Ferenc és Szalay Miklós játszik majd az aranyért, Szentkirályi István és Vitályos Iván a bronzért.

A nyíregyházi Pázmándi József (1.) volt a verseny első győztese: a 70+ döntőjében 7:5, 6:1-re nyert Fülöp László ellen. A női 70+ körmérkőzése során Szűcs Mária, Bércesi Julianna, Kóczián Gyöngyvér sorrend alakult ki a dobogón.

Szombaton - akárcsak pénteken - ismét sötétedésig zajlottak a küzdelmek, pedig immár 11 pályán lehetett játszani. A párosok között azonban sok volt a hosszú parti, valóban "kijátszották a nevezési díjat".

A torna záró eseményei vasárnap lesznek.