Az orvos teniszezők elmúlt hétvégén rendezett 34. magyar bajnokságáról, az eredményekről már hírt adott honlapunk – ezúttal a viadal egyik „szereplőjére” hívjuk fel olvasóink figyelmét.
A címlap szerint hat esztendő történetét ismerteti a díszes füzet, ám ennél jóval többet megtudunk az orvosok teniszsportjáról dr. Dani Vilmos közelmúltban megjelent kiadványából.
A válogatott keret egykori egészségügyi vezetője az általa szervezett országos orvos teniszbajnokságok históriáját teszi közzé, cikkekkel, fotókkal bőségesen illusztrálva, hogy a medicina képviselői nem csupán beszélnek arról, hogy milyen fontos a testmozgás, hanem önmaguk is ennek szellemében élnek, s a teniszpályán "agitálnak" a rendszeres sportolás szükségessége mellett.
Dani doktor kiadványából megtudhatjuk, hogy hazánkban 1936-ban szervezték meg először az orvosok teniszbajnokságát, s az első bajnok az a dr. Bikár Deján lett, akinek jégkorongozó válogatott fia, a fogorvossá lett Bikár Péter tovább vitte a hagyományokat, s közelmúlt bajnokságainak aktív szereplőjeként bizonyította, hogy a hoki mellett a teniszben is sikeres. Az idei versenyen a 70+ kategóriában Bikár Péter két ezüstérmet nyert: az egyéni siker mellett párosban éppen a kiadvány szerzőjével, Dani Vilmossal az oldalán lett második.
Az első orvostenisz-csapatbajnokságot 1937-ben rendezték (a Székesfőváros egészségügyi intézményeinek küzdelmét az István Kórház nyerte), a teniszező doktorok nemzetközi versenysorozatának szervezete (World Medical Tennis Society) 1971-ben alakult.
A magyarok 1986 óta vesznek részt a vébéküzdelmeken, s akkor Rómából dr. Borsay János és dr. Orosz György párosa hozta haza az első világbajnoki aranyérmünket, melyet azóta számos medállal toldottak meg a teniszező doktoraink.
Érdemes átlapozgatni a kiadványt, sok különlegességet sorakoztat fel a dr. Dani Vilmos által szerkesztett füzet, mely korlátozott példányszámban a szerzőnél beszerezhető (