Teniszcentrumot épített, Szuperliga-nyertes csapatot szervezett.
Az egykori PáRa sportközpont megálmodóját és üzemeltetőjét, Rajner Lászlót 70 esztendős korában, hosszan tartó betegség után érte a halál.
A kilencvenes évek hazai teniszsportjának egyik központi egyéniségét gyászoljuk. Az érdi szobafestő, építési vállalkozó amatőr játékosként, majd gyermekei teniszhez való kötődése révén kapcsolódott sportágunkhoz, s nagy álmait lépésről lépésre megvalósítottta. Kati lánya és Laci fia teniszező volt, utóbbi csapatban magyar bajnoki címet is nyert, válogatott rögbis lett, miközben az édesapa klubot alapított, hat pályás szabadtéri központot épített az M7 autópálya közelében levő sziklás terepen, majd két pályás filc borítású fedett csarnokot, hozzá kapcsolódó sportszállót hozott tető alá. Aktív részt vállalt a hazai teniszélet szervezésében, s a PáRa klub (az alapító Pál József és Rajner László nevét viselve) számos magyar verseny, csapatbajnoki mérkőzés, s nemzetközi ITF-torna házigazdája volt.
A tenisz szakosztály létrehozása, a csapatépítése során az MTK-ból érkezett Molnár István vezetőedző irányításával az utánpótlásnevelés is beindult, pezsgő teniszélet alakult ki, miközben remek játékosokat csábított a klubhoz. Átvette a Bp. Spratacus játékjogát, s a PáRa férfi együttese 1991-ben bronzot, egy évvel később ezüstöt, 1993-ban pedig bajnoki címet nyert a Szuper Ligában. A csapat játékosa volt a későbbi ATP világrangsor Top10-es teniszezője, a szlovák Karol Kucera is, de a klub színeiben nyert Csb-érmet többek között Köves Gábor, Markovits László, Lányi András, Keresztes Krisztián, Krocskó József, Kisgyörgy Gergely, játszott az érdi pályákon Taróczy Balázs, Noszály Sándor, Kiss Sándor, a teljes magyar élvonal, miközben a csarnokban nemzetközi ITF profi torna is zajlott, melyen Temesvári Andrea is pályára lépett.
A nyolcvanas évek végének, a kilencvenes esztendők első felének meghatározó egyesülete volt a PáRa, melynek háttérben dolgozó, a teniszt igazi szerelmének tekintő Rajner László rengeteg energiát, pénzt és munkát tett bele, hogy a szakosztály fejlődjön, a hazai tenisz profitáljon. Barátságos, kedves, mindig tervező, a továbblépésről gondolkozó, a sportágat imádó ember volt. A klub működésének biztosítása érdekében áruházat, éttermet, piacot, újabb szálláshelyeket épített a pályák szomszédságába, ám az akkori érdi városvezetők nem segítőtársnak, hanem ellenfélnek tekintették a teniszért oly sok áldozatot hozó vállalkozót, sportvezetőt. Hosszú közigazgatási csatáját ugyan megnyerte, ám időközben sportvállalkozása anyagi nehézségek közé került. Az egyesület az ezredfordulón feloszlott, a pályákat beépítették, a teniszcsarnok ipari célokat szolgál...
Az érdi tenisz csodás évtizedének megálmodója, létrehozója, üzemeltetője néhány héttel hetvenedik születésnapja után, január végén hunyt el. Búcsúztatása február 17-én, csütörtökön 11 órakor lesz az érdi temető ravatalozójában.
Rajner László (1951. december 17. - 2022. január 30.)