A 2019-es tornán Feke MIhály (jobbról) második lett a világbajnok világbajnok és világelső német Christian Greuter elleni M55-ös döntő után

November 17-21. között a Római Teniszakadémián rendezi a Szenior Tenisz Szövetség a szezon utolsó nemzetközi versenyét.

Az ITF S700-as nemzetközi torna idei megmérettetésre 26 ország több mint kétszázötven játékosa nevezett.

(tenisz-palya.hu/MTSZ) * Két évvel ezelőtt, 2019-ben kétszázharmincnégy indulója volt a Római Cup ITF Grade 1. kategóriás nemzetközi szenior viadalnak a Római Tenisz Akadémia 7 fedett pályáján. Most ennél is többen érkeznek. Lesz nagy sürgés-forgás a Királyok útján levő Római Teniszakadémián a következő napokban.

- Ilyen hatalmas tömegre még a korábbi, vírusmentes években sem volt példa. Az idén nyári, keszthelyi versenyen sem volt ennyi indulónk - mondta honlapunknak Erdei Csaba, a szenior szövetség elnöke, aki arról is beszámolt, hogy az indulók között több jelenlegi világelső és számos jelenlegi, illetve korábbi világbajnok is megtalálható.

A játékosok 21 egyéni és 15 páros, valamint 6 vegyespáros versenyszámban mérettethetik meg magukat.

Szerdán reggel nyolc órakor az M60 versenyszám négy mérkőzésével indítja a tornát Izmendi Károly versenybíró.

A páros versenyszámokra még 17-én, szerda 12 óráig lehet nevezni.