Vegyes párosban a Kovács Zsuzsa, ifj. Rácz József duó lett a második, a Guruz Fanni, Szántó András duó a bajnok

Balatonbogláron rendezték az MTSZ Amatőr Országos Bajnokság küzdelmeit.

A férfiaknál nagy mezőnyük voltak, vegyes párosban is sokan indultak.

Guruz Fanni egyesben, párosban és vegyes párosban is a dobogó legfelső fokára állhatott, Besser Ferenc két aranyat nyert.

(tenisz-palya.hu/MTSZ) * A balatonboglári klub tóparti tenisztelepének 14 salakos pályája adott otthont a hétvégén az MTSZ Amatőr Országos Bajnokság küzdelmeinek.

Idén először az erőviszonyok alapján három kategóriában zajlottak a küzdelmek, a versenyen közel száz játékos vett részt.

A BBTC hagyományosan remek házigazda volt.

A részletes eredmények.

Férfi 1000:
1. Besser Ferenc, 2. Pór Péter, a döntőben 9-6, 3. Keil Bálint és Klimasevszky András

Érvényesült a kiemelési papírforma, az elődöntőben a 7. kiemelt Keil Bálint volt a kivétel, aki a 4. helyen jegyzett Nyírő Richárd legyőzésével (9-4) jutott a legjobb négy közé.
A vígaszversenyt Markója Áron nyerte, az aranymeccsen 9-7 Takács Tamás ellen.

amator ob 2021amator ob 2021

Férfi 500:
1. Nagy Péter, 2. Horváth Péter, a döntőben: 9-6, 3. Bogáromi Erik és Huszák János. Noha kikapott az aranymeccsen, menet közben Horváth nagy skalpokat szerzett, legyőzvén a 4. kiemelt Kistamás Gábort (9-1) és az 1. kiemelt Bogáromi Eriket (9-2).

Férfi 250:
1. Liszin Alexej, 2. Benedek Viktor, a döntőben 9-8(4), 3. Dobozy Dávid és Bacsó Miklós.
A vigaszverseny fináléjában: Benkő Tamás - Farkas Róbert 9-7

Férfi páros:
1. Besser Ferenc, Flórián Márk, 2. Rácz József, ifj. Rácz József, a döntőben: 9-4, 3. Kováts Zsolt, Vitsek Iván és Horváth Péter, Őrfi Erik
Két nem kiemelt kettős vivta a finálét. A tornagyőztes duó az 1. kiemelt egységet verte az elődöntőben: Besserék 9-8(6)-ra győztek, s jutottak az aranymeccsre. A másik ágon is a rövidítés döntött a döntőbe jutásról, Ráczék 9-8(1) szerezték a több pontot a tie-break során.

guruzguruz

Női 1000:
1. Guruz Fanni, 2. Hegyi-Hankó Tilda, a körmérkőzésben egymás ellen 9-1, 3. Pintér Nóra, 4. Morhardt Veronika, 5. Hollósi Rita

Női 500:
1. Haus Jessica, 2. Tamás Tünde, az aranymeccsen 9-4, 3. Szőke Éva és Gyulai-Kertesi Edina

Női páros:
1. Guruz Fanni, Kovács Zsuzsa, 2. Hegyi-Hankó Tilda, Hrabina Éva, a döntőben 9-7, 3. Deák Mónika, Gyimesi Katalin és Gyulai-Kertesi Edina, Szőke Krisztina

Vegyes páros:
1. Guruz Fanni, Szántó András, 2. Kovács Zsuzsa, Rácz József, a döntőben 9-8(5), 3.
Őrsi Anikó, Keil Bálint és Hegyi-Hankó Tilda, Őrfi Erik
Tizenhat duó vetélkedett, hatalmas csatában dőlt el az aranyérem sorsa. Az 1. kiemelt párost legyőző tornagyőztes kettősben Guruz Fanni begyűjtötte harmadik aranyérmét, s ezzel ő lett az idei boglári magyar bajnokság legeredményesebb játékosa.
A vigaszágon a Morhardt Veronika, Markója Áron egység 9-6-ra nyerte a döntőt Lipták Júlia és Horváth Péter kettőse ellen.