Elődöntőig menetelt, s végül bronzérmes lett a teniszből "átrándult" Kéki Márk, Vörös Máté kettős.

Izgalmasan alakult az idei országos bajnokság férfi páros versenyszáma.

Íme a részletek:

Balatonföldváron, a Keleti-strand területén rendezték meg szombaton és vasárnap a 2020-as beachtenisz magyar bajnokság küzdelmeit. Remek hangulatú, magas színvonalú verseny volt - tudtuk meg Bor Pétertől, a hazai beachtenisz szakág vezetőjétől.

Hat versenyszámban hirdettek eredményt a hétvégén a strandtenisz országos bajnokságon, melyen több mint 100 versenyző vett részt. Az első napon az U13-as és az U18-as gyerekek, valamint az amatőrök mérhették össze erejüket, vasárnap pedig a profik játszottak férfi páros, női páros és vegyes páros kategóriában.

A férfi párosoknál a strandtenisz szakágban újonc Kéki Márk, Vörös Máté teniszes duó nagyszerűen menetelt végig a csoportmérkőzéseken, majd a nyolc között is győzni tudtak, mielőtt a 2. kiemelt Balassa Balázs, Tállay Miklós kettős az elődöntőben megállította őket (6:2 6:1). Vigasztalódhattak a bronzmeccsen, ahol hatalmas csatában 9-8(8)-ra egyőzték a Paár Tamás, Kalocsa Zoltán párost.

A felső ágon az 1. kiemelt és a 3. kiemelt páros is vereséget szenvedett a nyolc között. A Szabados Zsombor, Vincze Bálint egység nem akármilyen teljesítménnyel jutott el a fináléig, az elődöntőben 5:7, 6:3, 10-6-ra nyertek a Paár Tamás, Kalocsa Zoltán duóval szemben, a döntőben azonban már nem bírtak a nagyon motivált Balassa, Tállay kettőssel, akik 6:1 6:1-re nyertek és első (de várhatóan nem utolsó) közös OB-elsőségüket könyvelhették el.

A női párosok hatos körmérkőzését a Kovács Anikó, Kovács Zsuzsa testvérduó veretlenül zárta és ezzel ismét elhódították a bajnoki trófeát. A második helyen Szabó-Józsa Katalin, Szabó Lilla végzett, míg a bronzérem a Kaszó Zsófia, Jeney Orsolya páros nyakába került.

strand ni p 2020strand ni p 2020

A vegyes páros kategóriát Kovács Anikó és Gódor Norbert nyerte , a döntőben 6:0-ra legyőzve Szabó-Józsa Katalin, Zsembery Tamás kettőst, míg a bronzérmet a Kovács Zsuzsanna, Balassa balázs duó szerezte meg a Horváth Evelin, Horváth Péter duó legyőzésével a bronzmeccsen.

strand vegyes 2020strand vegyes 2020

A 19 párost felvonultató B-kategória versenyén Lázár István és Hagyó Balázs diadalmaskodott, a döntőben 6:3-ra nyertek Horváth Evelin, Paár Tamás kettőse ellen, míg a bronzérmet Szabó-Józsa Katalin és Szabó Lilla szerezte meg.

strand b kat 2020strand b kat 2020

Az U18-asok viadalán nem borult a papírforma: Szabó Lilla és Nagy Kornél végzett az első helyen, megelőzve Osváth Csabát és Kriz Kevét, a bronzérmet pedig a szombathelyi Tájmel Kristóf, Rózsvölgyi Mátyás duó szerezte meg.

strand u18 2020strand u18 2020

Az U13 korosztályban szombathelyi győzelem született. Gerencsér Soma és Kerecsényi Gábor veretlenül végzett az első helyen, megelőzve Osváth Balázst és Kriz Kevét, Andrási Dórát és Bor-Fejérváry Pétert valamint a Gódor Laura, Zagyva Eszter kettőst.