Megújulást, transzparens, demokratikus és szakmai alapú működést vár a Magyar Tenisz Szövetségtől a március eleje óta működő Tenisz Vidéki Facebook portál.
A közgyűlés előtti időszakban virtuálisan felélesztik a korábban működött Vidék értekezletet, hogy a szakosztályok összefogva, együtt tudják képviselni érdekeiket.
Egyik első közleményükben hangsúlyozták: ez a kezdeményezés kizárólag a vidéki és közvetve a magyar teniszért jött létre! Senki ellen nem irányul, nem szeretnénk a múlttal foglalkozni, csak a jövővel.
Legújabb Fb-posztjuk:
Sajnos a vidéki tenisz az elmúlt években folyamatosan teret veszít a honi teniszéletben - olvasható a Tenisz Vikéki Facebook oldalon. - Mondjuk ezt annak ellenére, hogy voltak létesítményfejlesztések, lásd Győr, Székesfehérvár, ám mégis a rendelkezésre álló fejlesztési keretek aránytalanul kis része jutott vidékre!
Arányos elosztást, pályázati rendszert, szakmai alapú elbírálást akarunk!
A Vidéki Tenisz összes szereplőjének problémáit, terveit, elképzeléseit meg kell ismerni és azok összegzése, értékelése alapján képviselni a csoport közös érdekeit a Magyar Tenisz Szövetség fórumain.
Ezért felélesztjük a Vidékértekezletet.
Arányos képviseleti jogokat kérünk. Az előző időszakban nem került összehívásra egyszer sem a Vidék Bizottság, nem volt szakmai képviselete a vidéki tenisznek az Elnökségben, jelenleg egy fő képviseli a Versenybizottságban!
Elnökségi tago(ka)t, szakmai bizottsági helyeket kérünk, figyelembevéve a vidéki egyesületek, a vidéki versenyzők számát.
Elvárjuk a transzparens, demokratikus és szakmai alapú működést a Magyar Tenisz Szövetségtől.
A bizottsági döntések, az elnökségi jegyzőkönyvek publikusak legyenek, a működési szabályzat, különösen a döntési, véleményezési hatáskörök kerüljenek átvizsgálásra, a szükséges javítások után, annak szigorú betartása a munkakultúra része legyen az MTSZ működése során!
Év eleji indító levelükben ezt írták:
Kedves Sporttársak!
A Vidéki Tenisz alapítói vidéki klubok vezetőiből és edzőiből áll. Összeköt minket a tenisz szeretete és a minőségi utánpótlás nevelés iránti elkötelezettség. Meggyőződésünk, hogy a Magyar Tenisz fejlődésének egyik legfontosabb feltétele a vidéki utánpótlásnevelő bázisok megerősítése. Az általunk megfogalmazott és pontokba rendezett gondolatok mind ezt szolgálják. Fontosnak tartjuk, hogy a szerveződésünk szakmai alapú és segítő szándékú, ezért az MTSZ főtitkárával és a Tiszta Tenisz mozgalommal is megosztottuk gondolatainkat. Reményeink szerint sokan egyetértetek, támogatjátok elképzeléseinket és további meglátásaitokkal erősítitek a Vidéki Tenisz fejlesztését célzó programot.
1. Elnökségi, valamint Verseny és Sport Bizottsági tagot szeretnénk delegálni, hogy vidéki tapasztalattal bíró ember is bele tudjon szólni a döntésekbe.
2. Vidéki bázisok mielőbbi kijelölése és támogatása. Infrastruktúrális fejlesztések összpontosítása ezekre a helyekre. Fel kell állítani egy piramis rendszert, ahol a kis klubok, ahonnan a leendő vidéki bázisokba kerülnek játékosok, kapjanak plusz támogatást. Illetve a vidéki bázis is kapjon plusz támogatást, ha onnan tovább tud lépni egy játékos a NEK-re. Természetesen ennek az alapfeltétele, hogy a szakmai munka magasabb és magasabb minősége biztosítva legyen a különböző szinteken. Válogatott edző csak az lehessen, akinek igazolt eredményes szakmai múltja van!
3. Vidék értekezlet felélesztése! Korábban a Vidékbajnokságokon és a közgyűlések előtt volt vidék értekezlet, ezt szeretnénk visszaállítani.
4. Korábbi edzői diplomák elfogadása/átváltása az újabb minősítési rendszerbe.
Jön egy új vezetés és hirtelen érvénytelen a korábban megszerzett diploma, ez nem korrekt és demotiváló az újabb képzésre való jelentkezésben.
5. Versenyrendszer reformálása. A vidék-Budapest versenyrendezési arányok nagyon elbillentek a főváros felé.
Javaslatok:
- kevesebb verseny legyen, de az átgondoltabban
- Budapesten és vidéken ne legyen egyszerre verseny
- támogatott vidéki bázisokon legyen rendszeresen verseny
- versenytenisszel foglalkozó egyesületeknek külön pályázatot kell kiírni versenyeztetésre
6. Az utánpótlás nevelési pályázatoknál az elért eredmények, válogatott játékosok, eredményes szakmai múlt döntsön, ne a masszázs szoba vagy a megrendezett versenyek!
Vidékbajnokságon, OB-n, nemzetközi versenyeken elért eredmények megmutatják a szakmai munka minőségét!