Nagy lendülettel indult útjára a Morvai Árpád által a tenisz-palya.hu portálon is népszerűsített HózenTróger.hu közösségi zárt csoport, amelynek célja a hazai éljátékosok edzőpartner-problémáinak enyhítése.
A Nexon Dunakeszi Teniszklubnál dolgozó szakembert is meglepte a játékosok és edzőik érdeklődése, ezért a juniorok számára is létrehoznak egy hasonló csoportot.
Lám, egy alulrólt indult, úgymond civil kezdeményezés, amely hiánypótló feladatot tölthet be, hiszen van rá igény.
Gy. Szabó Csilla írása * Néhány nap telt el csupán azóta, hogy Morvai Árpád a facebook oldalán, aztán a tenisz-palya.hu portálon is meghirdetetett egy edzőpartner-kereső csoportot a hazai éljátékosok számára, s a gyakorlatban szinte azonnal beindult a szervezés. A héten már többen is a HózenTrógen.hu névre keresztelt közösségnek köszönhetően találtak maguknak edzőtársat. A mostantól Dunakeszin dolgozó szakember maga is meglepődött ötlete népszerűségén.
− Álmomban sem gondoltam volna, hogy szinte minden általam megszólított edző és játékos elfogadja a meghívásomat, ráadásul ilyen gyorsan – osztotta meg honlapunkkal az elmúlt napok tapasztalatait Morvai Árpád, aki jelenleg Füle Mátyás edzőjeként tapasztalja nap mint nap a sparing-partner keresés korántsem könnyű feladatát. − Sokan szokták azért kritizálni a hazai teniszéletet, hogy mindenki csak a saját érdekét nézve halad előre, a kezdeményezésemre érkező reakciók azonban most épp ennek ellenkezőjét bizonyítják. Matyi miatt persze engem is a saját érdekem vezérelt, de végül egy olyan közösségi csoportot tudunk kialakítani, amely révén a játékosok is jobban megismerik egymást. Néhány kivételtől eltekintve többnyire fiúkkal dolgoztam eddig, így például a női élversenyzőkkel, mint mondjuk Gálfi Dalma vagy Jani Réka nem volt élő kapcsolatom, s most nagy öröm számomra, hogy ők is azonnal elfogadták a meghívást.
Morvai Árpád korábban népesebb juniorcsapatokkal dolgozott, így az edzőmérkőzéseket viszonylag könnyen megoldották házon belül. Később, amikor egy vagy két versenyzővel is kipróbálta magát, már nehezebb volt a kérdést megoldani. S bár adott esetben maga is beállhat játszani, szerinte ez a legkevésbé jó megoldás:
− A fiatalok esetében különösen, de az idősebbeknél is fontos a változatosság, a különböző stílusú játékosok elleni gyakorlás lehetősége. Utóbbiaknál, a legmagasabb szinten, már kevés lehetséges partner marad, így maximálisan ki kell használni a bázisunkat. Az eddigi gyakorlat szerint mindenki a saját kis körén belül oldotta meg a dolgot, s egy-két sikertelen telefon után, nekem is gyakran elment a kedvem a további keresgéléstől. Volt, hogy eszembe jutott ugyan egy játékos, de nem tudtam kivel, hol, vagy éppen milyen borításon készül. A zárt csoport létrehozásával, most mindenki anélkül posztolhatja a kívánságát, hogy azt bárki tolakodónak érezné.
A szakember számára különösen fontos, hogy az edzők is a közösséghez tartozzanak, hiszen a játékosok érdekeinek figyelembevétele mellett, a kollégák együttműködésére és egyetértésére is számít. Annak ugyanis még a látszatát is szerette volna elkerülni, hogy az ő megkerülésükkel hozzon létre egy közösséget. Az ötlet pedig olyannyira sikeres lett, hogy újabb lehetőségek merültek fel.
− Több olyan tehetséges, de az elit szintjét még el nem érő fiatalt kellett visszautasítanunk, akinek szintén komoly problémát jelent edzőpartnert találni – beszél a vártnál nagyobb érdeklődés hátulütőiről Morvai Árpád, aki már el is határozta, hogy amilyen gyorsan csak lehet a juniorok számára is létrehoznak egy hasonló csoportot. S ahogy a felnőttek esetében, itt is a beindításra kell majd a legtöbb energiát szánni, a siker igazából a tagokon és az ő aktivitásukon múlik majd. Erre pedig a HózenTróger.hu-ban szerzett tapasztalatok szolgálhatnak bizonyítékul.
− Az éppen itthon tartózkodó játékosok nemcsak jelentkeztek a csoportba, de a héten már be is indultak a közös edzések. A lendületre tehát eddig nem lehet panasz, s remélem a jövőben sem fog csökkeni.