Nagy Adrienn első egyéni felnőtt országos bajnoki címét nyerte szombaton a Nemzeti Edzés Központban, ráadásul meglehetősen könnyen, összesen hét játékot veszítve az egy hét leforgása alatta.
Az ob új versenyigazgatója, Gulyás István azt tűzte ki célul, hogy a magyar bajnokság rangját mind külsőségeiben, mind pedig színvonalában visszaadják.
Gy. Szabó Csilla írása * Ha vissza lehetne forgatni az idő kerekét, akkor a Csurgó-Nagy családban pontosan huszonkilenc évet kellene utazni ahhoz, hogy a szombati felnőtt Ob-döntőhöz hasonló pillanatba érkezzünk. 1990-ben nyerte három felnőtt magyar bajnoki címéből az utolsót Csurgó Virág, szeptember 21-én pedig leánya, Nagy Adrienn készült karrierje első egyéni felnőtt döntőjére. Az MTK 18 esztendős teniszezője átérezve a pillanat jelentőségét, a hozzá hasonlóan utolsó éves junior Kovács Zita (GYAC) ellenében magabiztosan hozta a finálét, s tett újabb lépéseket édesanyja nyomdokában.
− Az első, 15 évesen nyert bajnoki címemre jobban emlékszem, az utolsóról csak annyi maradt meg bennem, hogy Noszály Andi ellen nyertem. De éppen most keresem a régi képeket, hogy délután közösen megnézzük őket, s talán az emlékezés is beindul majd tőle – emlékezett vissza Csurgó Virág, aki a döntőn nem tudott ugyan ott lenni, mégis közös történetük fontos momentumának érzi a mai győzelmet. – Az utódlás kérdése úgy tűnik véglegesen, már a címekben is eldőlt, aminek én örülök a legjobban. Az érzelmi kérdésen túl, szakmailag az a fontos, hogy minden siker növeli a játékosok önbizalmát, így a mai is.
A Nemzeti Edzés Központban, ideális körülmények között megrendezett női felnőtt Ob-döntő egyébként valóban csak önbizalom-erősítőként szolgálhatott a junior Grand Slameket megjárt, párosban Australian Open-győztes Nagy Adrienn számára, hiszen nagyon gyorsan, 6:1, 6:1 arányban verte a torna első kiemeltjét, Kovács Zitát. De ez a könnyedség az egész hetére igaz volt, hiszen összesen öt játékot veszített a döntőig, a finálét követő szavai pedig pontosan igazolták a fenti megállapítást:
− Nagyon örülök, hogy a korábbi páros győzelmeket követően, végre egyesben is felnőtt magyar bajnok lettem, de igazából az előttem álló nemzetközi viadalokra való felkészülésnek fogtam fel a hetet – mondta a mérkőzés után Nagy Adrienn, akire nemcsak a kaposvári 25 ezer dolláros női torna vár, de az érettségi utolsó tantárgyai is. Éppen ezért a nyári nagy korosztályos menetelését követően most nem is fizikálisan, sokkal inkább mentálisan érezte magát fáradtnak. Az előző napi, elődöntőben összeszedett nyaksérülése pedig csak rontotta a helyzetet. Edző-édesapja a meccs előtt éppen ezért azt tartotta kulcskérdésnek, akadályozza-e a pénteken összeszedett húzódás leányát a játékban. – Szerválás közben sajnos nagyon éreztem, de összeszedtem minden erőmet és túltettem magam rajta.
Döntőbeli ellenfele, Kovács Zita, nem használta ki Adri pillanatnyi gyengeségét, mi több, megnehezíteni sem tudta az MTK fiataljának dolgát. De erre neki is megvolt a magyarázata:
− Szerettem volna a saját játékomat játszani és Adrira kényszeríteni, de ebből semmi nem jött ma össze – értékelt a döntő után a 18. életévét decemberben töltő, győri színekben versenyző Kovács Zita, aki a vereség miatt ugyan szomorkodott, egész hetes teljesítményével azonban elégedett volt. – Az elmúlt félévem közel sem sikerült úgy, ahogy vártam, ezért a döntőbejutás is örömmel töltött el. Persze, szerettem volna sokkal jobb játékkal kirukkolni egy ilyen fontos meccsen, de sajnos nem sikerült.
Nagy Adrienn így nemcsak az országos bajnoki címmel gazdagodott ezen a napon, de a Körmöczy Zsuzsa vándorserleggel is, amelyet a magyar tenisz kiemelkedő női játékosának leánya adott át a fiatal győztesnek.
− Először járok felújítása óta a Nemzeti Edzés Központban és el vagyok ragadtatva a körülményektől. Gyönyörű lett, méltó helyszín az édesanyámról elnevezett női Ob rangjához – szólt elismerően a rendezésről az édesanyja örökségére méltán büszke és azt híven ápoló Körmöczy Zsuzsa, aki a döntő résztvevőivel kapcsolatban is igen tájékozott volt, hiszen a tenisz örök és mindenkire vonatkozó szerelem családjukban.
A férfiak versengése egy másik hazai legendáról, Gulyás Istvánról kapta nevét, s az ő fia is jelen volt a szombati versenynapon, igaz, egészen más szerepkörben. A NEK U16-os és U18-as szövetségi edzője, ifj. Gulyás István lett idén az országos bajnokság versenyigazgatója, aki személyes érintettsége révén, különleges lendülettel vetette magát a szervezésbe.
− Legfontosabb célom, hogy az országos bajnokság rangja emelkedjen, s bár idén még csak kis lépéseket tudtunk tenni efelé, jövőre már nagyobb változtatásokat tervezünk – vallotta be Gulyás István, aki két évre kapta meg a megbízatást, s a döntőkre megszervezett labdaszedő gyerekek már neki köszönhették a meghívást. Az egykori kiváló játékos azonban szakmai téren sem elégedett a jelenlegi helyzettel, s bár elismeri, hogy a teniszben a felnőttjátékosok számára a saját boldogulásuk a legfontosabb, azért a részvételi kedvet lehetne fokozni.
– A következő országos bajnokságig hosszabb felkészülési időm lesz, mint volt most, éppen ezért szponzorok bevonásában is gondolkodom a pénzdíj emelése érdekében. Számomra örömteli volt idén a fiatalok részvétele és sikere, hiszen korosztályuk legjobbjai jutottak el az elődöntőkig, döntőkig. De az ő érdekük is azt szolgálná, ha a legjobbak is itt lennének, hiszen így tudnának csak igazán hasznos tapasztalatokat gyűjteni. A folytatást illetően saját ötleteim mellé a kollégákét is várom, mindannyiunk közös ügye, hogy a magyar tenisz két kiemelkedő egyéniségének nevét viselő országos bajnokság, minden téren méltó legyen a nagy elődökhöz.