Balázs Attila (ATP 203.) három szettben legyőzte a világrangsor 105. helyén álló olasz Stefano Travagliát, s bejutott a legjobb négy közé az umagi ATP-tornán.

A selejtezőből főtáblára jutva már eddig is bravúrt bravúrra halmozott. Most újabb skalpot szerzett.

Szombaton magyar ellenfele lesz a finálé jogáért.

Ati a selejtezőben megnyert két találkozó jóvoltából jutott a főtáblára, ahol előbb hét meccslabdát hárítva (!) gyűrte le a hazai közönség előtt szereplő Galovicot, majd az áprilisi, budapesti versenyen döntős szerb Krajinovics (52.) ellen diadalmaskodott.

Az 524 ezer euró (168 millió forint) összdíjazású horvátországi salakpályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében folytatta eddigi bravúros szereplését a magyar Davis Kupa-válogatott játékosa.

A világranglistán 105. helyezett olasz Stefano Travaglia az első szettben kétszer is megnyerte magyar vetélytársa adogatójátékát, Ati csak egyszer tudott breakelni, így Travaglia 39 perc alatt játszmaelőnybe került.

A második felvonást is az olasz kezdte jobban, de Attila gyorsan egyenlített. A hajrában 5:4-nél játszmalabdája is volt, de végül csak a rövidítésben sikerült egyenlítenie.

A döntő szett harmadik játéka után Travaglia ápolást kért, de folytatni tudta a meccset, viszont a továbbiakban már Ati irányította a játékot, és 2 óra 21 perc után újabb győzelmet ünnepelhetett.

A szombati elődöntőben a szerb színekben játszó Györe Laci (Laslo Djere, ATP 32.) lesz az ellenfele, aki szintén maratoni meccset vívott, s 6:4, 6:7(6), 6:3-ra győzött az argentin Leonardo Mayer ellen.

Balázs Attila - Stefano Travaglia (olasz) 3:6, 7:6(2), 6:3