Az umagi ATP-tornán kedden hét meccslabdát hárítva nyert, szerdán két tie-break szettel megspékelt maratoni mérkőzésen győzött.

A tavaszi budapesti ATP viadal döntőse, a 6. helyen kiemelt Filip Krajinovics elleni siker igazán nagy bravúr.

Akárhogy is alakuljon a folytatás: remek nyári sorozatot tudhat maga mögött Ati.

Balázs Attila (ATP 203.) nagy csatában, három szettben győzte le a 6. helyen kiemelt szerb Filip Krajinovicsot az 524 ezer euró (168 millió forint) összdíjazású umagi salakpályás férfi tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

Ati a selejtezőben megnyert két találkozó jóvoltából jutott a főtáblára, ahol aztán a kedd esti nyitófordulós összecsapáson hét meccslabdát hárítva (!) gyűrte le a hazai közönség előtt szereplő  Viktor Galovicot 2 óra 43 perc alatt. Szerdán a 16 között az áprilisi, budapesti versenyen döntős Filip Krajinovics (legjobb ATP-helyezése 26.) várt rá, aki az előző napon ugyancsak több mint két órát töltött a pályán, mire legyőzte a japán Daniel Tarót.

Ati eddig kétszer mérkőzött zombori vetélytársa ellen: 2013-ban Münchenben, s 2017-ben Poprádon is a jelenleg 27 éves szerb nyert.

Ezúttal Ati nagyszerűen kezdett, 3:0 után viszonylag könnyen került játszmaelőnybe az ATP rangsor 52. helyén álló vetélytársa ellen.

A második szett az elsőhöz hasonlóan kezdődött, csak akkor a szerb - aki pályafutása során a Grand Slam-tornagyőztes Djokovicsot és Wawrinkát is legyőzte már - jutott 3:0-hoz. A folytatásban 5:2-nél volt két bréklabdája a játszmához, de nem ő egyenlítette ki szetthátrányát, hanem Balázs érte utol őt (5:5). A játszma végül a rövidítésben dőlt el, amelyben a szerb bizonyult jobbnak.

A döntő szettben 1:1 után Krajinovics ismét brékelőnybe került, de Ati 2:3-nál visszavette. A hajrában 5:5-nél a szerb újfent elvette Balázs adogatójátékát, de szerencsére azonnal jött a visszabreak. Ismét következett a rövidítés, melyben Ati két meccslabdához jutott, s a másodikat saját szervájánál ki is használta.