Március közepén valamennyi osztályban lezárultak az előnevezések, immár - eltérő időpontokban, április 9-ig, illetve május 10-ig - következnek a név szerinti nevezések.
Lesznek szabályváltozások is, érdemes odafigyelni!
A férfi Szuper Ligát június elején, a hölgyekét a hónap második felében rendezik. Az alacsonyabb osztályokban május elején indulnak a küzdelmek.
Férfiak
Szuper Liga: két négyes csoportban körmérkőzés, majd a két-két továbbjutó keresztbejátszásos elődöntőn határoz a fináléba jutásról. Az alsóházban körmérkőzés, a 8. helyezett kiesik, a 7. pedig osztályozót játszik az I. osztály 2. helyezettjével.
I. osztály: ugyanaz a formátum, mint a Szuper Ligában, a végén az 1. helyezett feljut, a 2. pedig osztályozót játszik, a 7-8. kiesik a II. osztályba.
II. osztály: három nyolcas csoportban – területi elv alapján – teljes körmérkőzés. A pályaválasztás sorsolással dől el. Ősszel az 1-4. és az 5-8. helyezettek ismét körmérkőzést játszanak, a végeredmény kiszámításához az első fordulóban egymás ellen játszott mérkőzések is beszámítanak. A három csoport 1. helyezettjei a feljutásért játszanak egy körmérkőzést, ahonnan 2 csapat jut fel az I. osztályba. A bajnokság végén a 3 leggyengébb együttes esik ki a III. osztályba.
III. osztály: a csoportokba 10-12 csapat kerül, a sorsolásnál figyelembe kell venni a területi elvet a vidéki csapatoknál. A CSB egy fordulós, a pályaválasztás sorsolással dől el. Minden csapat csak egyszer játszik a másik együttessel. A csoportok 1. helyezettjei automatikusan feljutnak a II. osztályba, a 2. helyezettek közül a kisebb létszámú csoportokban szereplők közül kell helyosztót játszani - összesen 11 csapat jut fel a II. osztályba.
Nők
Szuper Liga: hat csapat vív teljes körmérkőzést, a két legerősebb együttes az utolsó fordulóban találkozik. A 6. helyezett kiesik.
I. osztály: egy fordulós, teljes körmérkőzés. Az 1. helyezett feljut a Szuper Ligába, az utolsó kiesik a II. osztályba.
II. osztály: oda-visszavágós körmérkőzés, a feljutást play-off dönti el
Szabályváltozások 2019-ben
* A Szuper Ligában és az I. osztályban előbb az egyes mérkőzéseket rendezik, ezt követően jönnek a párosok.
* A III. osztályban egy szakosztály több csapatot is indíthat, ám egy játékos csak egy csapatba nevezhető (azaz nincs átjárás a két csapat között)
* A helyezések eldöntésénél, ha két vagy három csapatnál van holtverseny, csak az egymás elleni eredmény számít be az alábbiak szerint (a tavaszi és őszi fordulót is figyelembe véve)
• több nyert mérkőzés (kevesebb vesztett mérkőzés)
• több nyert szett
• kevesebb vesztett szett
• a gémek közötti különbség
Az I. osztályban minden egyes és páros mérkőzést 3-3 új labdával kell, II. és III. osztályban pedig minden egyes és páros mérkőzést 2-2 új labdával kell játszani.