A résztvevő egyesületek örömmel üdvözölték az MTSZ új kezdeményezését, a fedettpályás korosztályos csapatbajnokságot. A leányoknál győztes MTK kapitánya, Enyedi János szerint a klub két telephelyének olajozott együttműködése és az erős játékosállományban rejlik sikerük titka. A fiúknál nyertes Teniszműhely edzője, Selmeci Petra viszont a nagybetűs Csapatban látja igazi erejüket.
Gy. Szabó Csilla írása * Idén télen rendezték meg először a fedettpályás korosztályos csapatbajnokságot. Az egy-egy U12-es, U14-es U16-os és U18-as játékossal felálló együttesek versengésének döntőjére március elején került sor a Nemzeti Edzésközpontban. A fiúknál tizenegy, a leányoknál pedig hat csapat vett részt a sorozatban, előbbieknél a Teniszműhely, utóbbiaknál az MTK nyerte a sportágtörténeti, első bajnoki címet.
A hölgyek mezőnyében nem csupán a résztvevő klubok száma volt alacsonyabb, de az első helyért vívott MTK-Gellért SE mérkőzést − miután a szegediek erre az időpontra nem tudtak a fővárosba utazni − sem játszották le. Ez persze semmit sem von le a kék-fehérek győzelmének értékéből, különösen az összeállításukat nézve nem. Enyedi János, az MTK leánycsapatának kapitánya maga is elismerte honlapunknak, hogy legerősebb játékosaikat nevezték a sorozatba, s nem titkoltan a legfényesebb éremért indultak harcba:
− Sajnáltuk, hogy a döntőben nem mérettethettük meg magunkat, de tény, hogy hazai viszonylatban valóban a miénk volt a legütőképesebb együttes. Persze, a teniszpályán bármikor bármi megtörténhet, de legnagyobb örömünkre játékosaink minden meccsen hozták a tőlük elvárható színvonalat. Folyamatosan egyeztettünk Simai Péterrel, így a BTC-n és a Feneketlen tónál készülők közül, egymást segítve állítottuk össze az éppen rendelkezésünkre álló legjobb négyest. A nehézséget számunkra sokkal inkább a sűrű versenyprogram miatti időpontegyeztetések okoztak. De mindezt kárpótolta, hogy a klubon belül összehozta a különböző korosztályú gyerekeket. A legkisebbeknek hatalmas élményt jelentett, hogy párosban egy idősebb már neves teniszező oldalán léphettek pályára. Dankó Vanessa például nemzetközi szinten is egyre inkább bizonyítja rátermettségét, vele párost játszani nem mindennapi élmény egy fiatalabb játékos számára.
Enyedi János szerint az eredmény a klubnál folyó komoly utánpótlás-nevelő munkát tükrözi leginkább. A kék-fehérek a Play and Stay rendszerből építkezve, ahol Kántor Kálmánnak és Bodnár Bettinának köszönhetően kerülnek kiválasztásra a tehetségek, lyukas korosztályok nélkül képzik az éljátékosokat. A szakember úgy gondolja, hogy az igazi megméretés számukra a hamarosan kezdődő Budapest-bajnokság lesz, amelynek minél több és minél erősebb együttessel vágnak neki, nem titkolva, hogy az országos végelszámolásnál is az élen szeretnének végezni.
Az MTK egyébként fiú vonalon is a bajnoki címre pályázott, a Balázs György által vezetett együttes nem is volt messze a célkitűzésétől, hiszen egyetlen vereséget szenvedett, igaz azt a döntőben. A finálét a Teniszműhely A csapata nyerte, s az ő esetükben is nyugodtan kijelenthetjük, hogy nem született igazi meglepetés, hiszen a Selmeci Petra által 2015-ben alapított egyesület a teniszpályáin folyó komoly nevelőmunkájáról, és a szárnyaikat erőteljesen bontogató fiatal tehetségeiről ismert a hazai berkekben. Az egyesületet vezető szakember szerint ez a győzelem a lehető legjobb visszaigazolás számukra, pontosan azon az úton járnak, amelyet Németh Gergellyel négy évvel ezelőtt a tabáni klub számára kijelöltek:
− Akkor azt tűztűk ki célul magunk elé, hogy valamennyi korosztályt lefedve bekerüljünk a legjobb utánpótlás-nevelő egyesületek közé. Különböző színű érmek jelezték lépésről lépésre a fejlődésünket. Munkánk igazi elismerése a mostani győzelem, hiszen a fiú mezőnyben tényleg mindenki ott volt, aki számít. A magam részéről csak üdvözölni tudom ezt a kezdeményezést, hiszen amúgy nagyon kevés lehetőségünk van arra, hogy csapatban versenyezzünk, pedig a gyerekek számára ez a formula az egyik legélvezetesebb és legmotiválóbb. Igazi csapatépítő tréningként is felfoghatóak ezek a sorozatok, hiszen közösen lehet küzdeni a győzelemért. Játékosaink is megértették a részvétel fontosságát, Góczi Erik például a már legfoglalt síelését tolta odébb a részvétel érdekében, de a versenynaptárunkat is ezekhez a meccsekhez igazítottuk a téli szezonban.
Az elismert utánpótlás-nevelő edző szerint igazi, nagybetűs Csapatként állt helyt a Teniszműhely együttese, amelyből nem is egyet, de mindjárt kettőt is indítottak a fiú mezőnyben. A tabáni kisegyesület egyébként is híres jó közösségéről, a nagyobbak náluk a hétköznapokban is segítik és motiválják a kisebbeket. S bár a győzelem íze ezúttal is édes volt, Selmeci Petra szívét sokkal inkább a csapategység látványa melengette. „Egy álom vált valóra” – fogalmazott a Teniszműhely vezetőedzője, hozzátéve, hogy az alázatos és komoly nevelőmunka mindig meghozza gyümölcsét. Nem elég álmodni, de tenni is kell a sikerért.
A végeredmény
Fiúk:
1. Teniszműhely I. (Takács Bercel, Góczi Erik, Boros Attila, Kalocsai Péter, Buzonics Dominik, Boros Bence, Deli Merse, Szakács Olivér)
2. MTK (Almádi Attila, Mészáros Patrik, Belkovics Achilles, Cseresznyés Máté, Perjési András, Kroó Koppány, Kisantal Botond, Visontai Márk, Drágár Péter, Gubi Trisztán, Markó Csaba)
3. Dunakeszi TK SE (Dancsák Márton, Szalai Kristóf, Brulich Botond, Homonnay Zsombor, Gráf Bence, Csépa Zétény, Ozsváth Bendegúz, Csóll Péter, Horváth Ádám, Morvay Edvin, Gimpl Dominik, Thuri-Nagy Dominik)
Lányok:
1. MTK (Böröczky Emília, Fehér Lola, Zab Mira, Dankó Vanessa, Murzsa Gréta, Rágyánszki Virág, Szabanin Natália, Badics Mila, Kántor Anna, Gécsek Fanni, Menyhárt Evelin, Reichert Lili)
2. Gellért SE (Bíró Melinda, Major Stella, Kis-Czakó Eszter, Buknicz Emese, Lehoczky Anna)