search
Marci döntőbe jutott Genfben

Életében először jutott ATP torna elődöntőjébe, s - ebből következően - pénteki győzelme jóvoltából karrierje során először játszhat ilyen rangos viadal fináléjában.

Marci a genfi salakpályás viadalon a 3. helyen kiemelt háromszoros Grand
Slam-nyertes Stan Wawrinka legyőzése után az elődöntőben újabb Top-50-es játékos ellen diadalmaskodott: a 6. helyen jegyzett amerikai Steve Johnson hjtott fejet a magyar éljátékos előtt.

Szombaton 15.30 órakor a német Peter Gojowczyk (49.) ellen csatázhat a tornagyőzelemért.

A 26 esztendős Fucsovics Márton a pénteki elődöntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a 6. helyen kiemelt amerikai Steve Johnsont az 501 ezer euró (159 millió forint) összdíjazású salaktornán.

Több mint három évtized után Marci az első magyar, aki döntőt játszhat ATP-versenyen: 1984-ben Taróczy Balázs Indianapolisban jutott fináléba. Azt elveszítette, ám kötődik Taróczy nevéhez még egy történelmi eredmény: 1982-ben ő volt a magyar teniszsport eddigi utolsó ATP-tornagyőztese (Hilversum).

Fucsovics csütörtökön két szettben legyőzte a kétszeres címvédő, 3. helyen kiemelt, háromszoros Grand Slam-győztes svájci Stan Wawrinkát, így jutott be pályafutása első ATP-elődöntőjébe, ahol a világranglistán 47. Johnson volt az ellenfele.

Az ATP rangsorában 60. Fucsovics nem kezdte jól a találkozót, 28 éves riválisa - akivel most találkozott először - kétszer is elvette az adogatójátékát, s 35 perc alatt szettelőnybe került. A nyíregyházi teniszező a folytatásban sem találta a ritmust, Johnson a második játszma elején is brékelt, s bár a harmadik játékban Fucsovicsnak három bréklabdája is volt, egyiket sem tudta kihasználni, így 3:0 után már úgy tűnt, nincs számára visszaút.

Ekkor azonban hirtelen magára talált, és sorozatban öt játékot nyerve fordított. Az amerikai ugyan 3:5 után még szépített, de újabb 52 perc elteltével Fucsovics kiegyenlítette a szettállást. Aztán a döntő játszmában is ő irányított, 4:0-ra elhúzott, s 5:1-nél a harmadik meccslabdáját kihasználva megnyerte a mérkőzést.

Az összecsapás 1 óra 58 percig tartott.

A szombaton 15.30 órakor kezdődő döntőben az a német Peter Gojowczyk (49.) lesz Marci ellenfele, aki az elődöntőben a 2. kiemelt olasz Fognini ellen diadalmaskodott.

Gojowczyk Genfben igencsak rangos skalpokat szerzett: az általa legyőzött Karlovic, Ferrer, Seppi és Fognini összesen 44 ATP World Tour-trófea birtokosa...

A genfi finálé győztese 250, vesztese 150 világranglista-pontot gyűjt, továbbá 89 ezer, illetve 47 ezer eurót nyer.