Gödry Levente Szinta Dávid társaként negyeddöntős Zalaegerszegen

A párhuzamosan zajló két hazai ITF Futures viadal közül az egerszegi  férfi tornán született nagyobb meglepetés a főtábla nyitányán.

A szerencsés vesztesként főtáblára került Bartakovics Marcell a legjobbak között a nála csaknem hétszáz hellyel jobban rangsorolt amerikai-orosz Tikhomirov ellen győzött igen kiélezett, fordulatos mérkőzésen. A legjobb nyolc között az 1. kiemelt vár rá.

A hölgyeknél az 1. és 2. helyen kiemelt két magyar, Udvardy Panna és Bondár Anna egyaránt magyar ellenfél elleni győzelemmel lépett a második fordulóba.

Bartakovics Marcell (1673.) 4:6, 6:4, 6:3-ra nyert az amerikai-orosz Tikhomirov (981.) ellen a zalaegerszegi 15.000 ezer dolláros viadal első fordulójában. A 16 között az 1. kiemelt szlovák Filip Horansky következik.

A magyar rangadón Szintai Dávid két szettben (6:3, 6:2) győzött Balla Péter ellen, s az egykori ATP-játékos cseh David Rikl fia, a szép stílusban teniszező Patrik Rikl (7.) ellen mérkőzhet a legjobb nyolc közé jutásért.

Valkusz Máté (6.) is sikerrel mutatkozott be a nyitó fordulóban: a sima első szett után küzdelmes, tie break pontvadászattal záruló második játszmában didalmaskodott a szlovák Liska ellen (6:1, 7:6). Szerdán a horvát Biljesko ellen mérkőzik.

Gödry Levente is szettnyeréssel kezdett, ám utána zsinórban 12 játékot veszített a 8. kiemelt orosz Bobrov ellen (6:4, 0:6, 0:6), s búcsúzott, akárcsak a szintén szabadkártyás ifjú Makk Péter, aki megszorongatta ugyan a selejtezőből feljutott Subanovicot, ám a szerb lépett a következő fordulóba (7:6, 6:2). Bíró André a 2. kiemelt német Siebertől kapott ki 6:3, 6:0-ra.

Kaposvárott az 1. kiemelt Udvardy Panna a magyar meccsen 6:0, 2:1-es vezetésénél Argyelán Csilla sérülés miatt feladta a mérkőzést.

Nagymihály Luca maratoni meccsen nyert az amerikai Bolton ellen (7:6, 4:6, 7:5), Drahota-Szabó Dorka viszont csupán két játékot engedélyezett a selejtezős szlovák Kozakovának, s gyors 6:0, 6:2-vel lépett a második körbe. Gécsek Fanni két 6:3-as szettben veszített cseh ellenfelével szemben. Kovács Zita szintén két játszmában kapott ki a 7. kiemelt ukrán Lysa elleni mérkőzésen (6:2, 6:1)

A 2. kiemelt Bondár Anna szintén két játékot veszített (játszmánként egyet) a selejtezős honfitárs Zádori Réka ellen (6:1, 6:1).

Az 5. kiemelt Jani Réka Lucának két 6:0-as szettgyőzelme volt, közé iktatva egy szoros csatában elveszített második játszmával (6:0, 4:6, 6:0).

Nagy Adrienn 6:2 7:6(3)-ra verte a szlovák Cisovskát a kaposvári 15 000-esen és bejutott a 16 közé, ahol a 6. kiemelt horvát Boskovic-csal találkozik.