A Monacóban élő francia Thomas Drouet immár arról nevezetes, hogy világbajnok s Grand Slam-győztes játékosa van, akit úgy hívnak, Babos Tímea.
A Magyar Nemzet cikkírója arról beszélgetett vele, miként volt képes visszahozni játékosát egy olyan mélypontról, amikor a versenyző azt a kérdést tette fel magának: van egyáltalán értelme annak, hogy teniszezik? A gátak áttöréséről, a komoly akaratú Babos Tímeával végzett munkáról olvashatunk.
Évente 35 hetet Tímeával utazik, a versenyei 99 százalékán ott van, miként a felkészülési időszakban is.
"Én vagyok a mindenes Timi mellett. Edzem, bemelegítem, s én vagyok az, aki minden apró rezdülését, a legbelső gondolatait is ismerem. Ő pedig bízik bennem teljes mértékben."
A 34 esztendős, kétgyermekes tréner így beszélt edzői karrierjének kezdetéről:
– Amikor 18 éves voltam, lehetőségem lett volna egyetemre menni az Egyesült Államokban, mert top 10-es voltam a francia juniorok között. De a szövetség jó pár dolgot nem fizetett ki, amit ígért, így véget ért a kaland. A monte-carlói klubban, ahol játszottam, felajánlották, hogy dolgozzak edzőként. De rövid idő után eljöttem onnan.
– Belevágott a profi világba. Hogy néz ez ki, az edzők feladnak hirdetést, adatbázisban frissítik az önéletrajzukat? Hogy lett például a későbbi Grand Slam-győztes, világbajnok Marion Bartoli trénere?
– Eleinte edzőpartnerként több játékos mellett ott voltam, például Rafael Nadal mellett is. Majd az ausztrál Bernard Tomic-ot kezdtem el edzeni, de aztán ennek is vége szakadt. (Tomic apja egy ízben megtámadta és lefejelte Thomas Drouet-t, rendőrségi ügy és kártérítés lett a vége – a szerk.) Párizsba mentem a Roland Garrosra, hogy munkát keressek. Átnéztem a lapokat, portálokat, s azt olvastam, Bartoli edzőt keres a csapatába.
– Egy újsághirdetésre jelentkezett Bartoli mellé edzőnek?
– Így van. Ugyanannyi idősek vagyunk, ismertük már egymást korábbról, így könnyebb volt azért a helyzet. Volt egy közös ismerősünk, aki összehozott végül bennünket, találkoztunk, egyből rokonszenvesek voltunk egymásnak, s elkezdtük a munkát.
– Nem a legelegánsabb kérés, de tudna különbséget tenni Babos és Bartoli között?
– Alapvetően a koruk: Bartoli 29 volt, mikor elkezdtünk dolgozni, nem igényelt mindenhez tanácsot. Tapasztalt volt. Tímea 2 éve játszott a WTA Tourban, 21 éves volt a közös munka kezdetén, alig volt tapasztalata. Fel kellett építeni őt. Viszont mikor láttam, hogyan térül meg a befektetett meló, annyi energiát adott nekem, hogy az hihetetlen. Komoly potenciált éreztem benne. Jól szervált, ügyes volt a hálónál, a nyeséseivel sem volt gond, és nagy erőbedobással játszott. Én azokkal a teniszezőkkel tudok jól együtt dolgozni, akik lendületesen, agresszíven játszanak.
A részletes interjúból az is kiderül, hogy sokat kellett munkálkodni a tenisztechnika fejlesztésén, s olyan, egyáltalán nem mellékes dolgokon is, mint például az étrend.
– Kólát ivott, sok kenyeret evett, előszeretettel fogyasztotta a sütiket, nem figyelt oda az étrendjére. Mentálisan mélyponton volt, nulla önbizalma volt, hit nélkül játszott, elveszett volt a pályán. Innen indultunk 2014 tavaszán... Ma már ez teljesen másképp van, ismeri a gyengéit, erősségeit. Ma már nincs pánikolás az élesebb pillanatokban, sokkal jobban tudja elemezni a pályán, mi lesz a legjobb következő lépés...Párosban remekel, s egyéniben is vannak tervei. Grand Slam-tornát nyerni és bekerülni a legjobb tíz közé. Ez a cél. Nem az enyém, az övé!
A teljes cikk itt olvasható:
https://mno.hu/sport/egy-masik-babos-timea-hosszu-az-ut-a-sutiktol-a-vilag-elvonalaig-2450749