Háromszettes meccsen szenvedett vereséget Bartheltől - MTI Fotó

Nem jutott a legjobb nyolc közé a tavalyi tornát megnyerő magyar éljátékos, akit a német Mona Barthel búcsúztatott a Hungarian Ladies Open viadalon, a BOK-csarnokban.

Párosban lesz magyar elődöntős, ugyanis Stollár Fanny a spanyol Georgina Garcia-Perez társaként sikerrel vette a csütörtöki negyeddöntős akadályt. A Komardina, Stojanovic (orosz, szerb) páros lesz az ellenfelük pénteken délután egy óra után.

Babos Tímea címvédőként a nyolcaddöntőben búcsúzott a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női kemény pályás tenisztornán, miután három szettben kikapott a német Mona Bartheltől.

A világranglistán 35. magyar játékos - akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők - csütörtökön 1 óra 54 perc alatt szenvedett vereséget a 74. helyen rangsorolt német ellenfelétől a BOK Csarnokban.

Rosszul kezdődött a mérkőzés Babos számára, aki 0:1-nél rögtön az első szervajátékát elveszítette. A végjátékban aztán játszmalabdát hárított, majd sikerült elvennie riválisa adogatógémjét, ám Barthel egy újabb brékkel lezárta a 35 perces szettet. A folytatásban Babosnak jött össze először a brék, amivel 3:2-es előnybe került, és 41 perc alatt kiegyenlítette a hátrányát. A döntő játszmában a hetedik játékig mindkét teniszező hozta az adogatását, akkor azonban Babos elveszítette a sajátját, és Barthel 5:3 után rögtön lezárta a meccset.

A két teniszező párharcában Barthel így már 3-1-re vezet: 2012-ben Montrealban és 2015-ben Charlestonban szintén ő nyert, Babos pedig ugyancsak 2015-ben Marrákesben bizonyult jobbnak.

Párosban egy-egy volt a magyar mérleg. Jani Réka és belga partnere hatalmas csatában maradt alul az 1. kiemelt duóval szemben, Stollár Fanny viszont győzelmet ünnepelhetett spanyol társával, így a duó pénteken 12 órakor kezdődő program második mérkőzésén az elődöntőben léphet pályára.

Nyolcaddöntő:
Barthel (német) - Babos (3.) 6:4, 4:6, 6:3
Bonaventure (belga) - Vekic (horvát, 8.) 6:4, 6:1
Cibulkova (szlovák, 1.) - Flipkens (belga) 6:4, 6:2
Larsson (svéd) - Krunic (szerb, 7.) 6:3, 6:1

Páros, negyeddöntő:
Flipkens, Larsson (belga, svéd, 1.) - Bonaventure, Jani Réka Luca (belga, magyar) 6:7(4), 6:4, 10-5
Garcia-Perez, Stollár Fanny (spanyol, magyar) - Knoll, Krunic (svájci, szerb) 6:4, 6:3