Wozniacki, az új világelső

A 33 fokos esti hőségben, csaknem három órás remek meccsen nyerte az Australian Open női döntőjét Caroline Wozniacki a világelső Simone Halep ellen.

Hétfőtől a dán teniszező vezeti a WTA rangsorát. Wozniacki 10 évvel a US Open-finalista próbálkozása után nyert Grand Slam-tornát. Halep korábban Sarapova és Osztapenko, most Wozniacki ellen veszített a záró összecsapáson

A párosbajnok Babos vasárnap hajnalban száll harcba második Australian Open-trófeájáért.

Az Australian Open Grand Slam tenisztorna női döntőjében a dán Caroline Wozniacki 2 óra 49 perces drámai csatában 7:6, 3:6, 6:4-re verte a világelső román Simone Halepet, s ezzel nem csupán a trófeát, hanem a WTA rangsor első helyét is megszerezte.

A férfi egyes fináléja (a tavalyi wimbledoni döntő szereplőivel) magyar idő szerint vasárnap délelőtt fél tízkor kezdődik a címvédő svájci Roger Federer s a horvát Marin Cilic részvételével.

A magyar szurkoló számára hajnali ébresztőt vezényel a program, hiszen 6 órakor szólítják pályára a vegyespárosok döntőseit. A párosban pénteken Australian Open trófeát szerzett Babos Tímea ezúttal 5. kiemeltként az indiai Rohan Bopanna oldalán indul harcba az újabb elsőségért - ellenfelük a 8. kiemelt Gabriela Dabrowski, Mate Pavic (kanadai, horvát) egység.

Noha az ellenfelek egyéni rangsorai nem utalnak kiemelkedő teljesítményre, Dabrowski tavaly épp Bopannával nyerte meg a Roland Garrost, Pavic pedig 2016-ban lett US Open bajnok vegyesben.