Marci három nyertes meccs után jutott a Rod Laver Arena publikuma elé

Ilyen sem történt mostanában: Grand Slam tenisztornán a díszpályán és a második számú arénában egyaránt magyar teniszező játszik, s mindkettőjük meccsét közvetíti az Eurosport.

A magyar tévénéző peche, hogy egy időben zajlott a két összecsapás, így szlalomozni kellett a két csatorna között.

Hétfőn hajnalban a tizenkilencszeres Grand Slam bajnok Roger Federer legyőzte a magyar bravúrbajnok Fucsovics Marcit, a szomészédban viszont a Babos, Mladenovic páros bejutott a legjobb nyolc közé.

Az ausztráliai Grand Slam tenisztorna nyolccaddöntőjében Fucsovics Márton (ATP 80.) a Rod Laver Aréna 15 ezer nézője előtt három játszmás vereséget szenvedett az ötszörös AO-nyertes, címvédő svájci Roger Federertől.

A 2 óra 3 percig tartó összecsapás első két játszmájában a magyar fiatal tartani tudta a lépést a 19 Grand Slam-bajnoki címmel rendelkező svájcival, s csupán egyetlen adogatójátékot veszített, ez hozta Federer szettelőnyét. A második játszmában 6:6 után a rövidítés döntött a két teniszező között, e pontvadászatban a térfélcseréig együtt haladtak, ám 3-3 után négy pontot zsinórban a svájci szerzett, így a második szett is az övé lett.

A harmadikban hamar breakelőnyhöz jutott Federer, s noha Fucsovics még ekkor is teljes erővel harcolt, a svájci a korábbiaknál gyorsabban jutott a pontokhoz, s végül a meccsnyeréshez.

- Nem volt könnyű mérkőzés - mondta a meccs után a svájci világklasszis. - Ellenfelem jól és tisztán játszott, igazából csak két szett és brékelőny után dőlt el a meccs. Ilyen hátrányban már nehéz mentálisan összeszednie magát egy játékosnak, ezzel együtt gratulálok és sok sikert kívánok neki. Megvan minden adottsága ahhoz, hogy igazán jó játékos legyen: tisztán játszik, jól szervál, a röptéi is remekek.

A svájci címvédő a negyeddöntőben cseh Tomás Berdych ellen játszik, aki 6:1, 6:4, 6:4-re győzött az olasz Fabio Fognini ellen.

Nem maradt azonban magyar nyertes nélkül a hétfői játéknap: női párosban Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic bejutott a legjobb nyolc közé, miután 7:5, 6:2-re nyertek a Golubic, Sztojanovics svájci, szerb kettős ellen.

Babosék negyeddöntőben a Csan, Hlavácková tajvani, cseh kettőssel találkoznak majd – Babos éppen Hlaváckovával nyerte meg tavaly az évzáró világbajnokságot.

Timinek sűrű programja lesz a torna második hetében, hiszen vegyespárosban is versenyben van, ahol 5. kiemeltként az indiai Bopanna szeretne minél előrébb jutni. A következő körben a King, Skugor (amerikai, horvát) duó lesz az ellenfelük.

Marci pedig  remek ausztráliai szereplése, a három győzelem jóvoltából a jövő hétfőn megjelenő új világrangsor 60. helyének környékére lép előre, s immár gőzerővel készülhet a Belgium elleni, február eleji idegenbeli Davis Kupa-mérkőzésre. Aki pedig itthon is látni szeretné, miként teniszezik mostanában a magyar éljátékos, a feburár második hetében a budapesti BOK (egykori Syma)-csarnok Challenger tornáján megtekintheti - tavaly döntőt játszott ugyanitt, s szeretne hazai közönség előtt ismét bizonyítani.