Sávolt Attila és Fucsovics Márton Federer és edzője társaságában - Fotó: Facebook

Roger Federerrel, a stuttgarti tenisztorna sztárjával edzett Fucsovics Márton, aki vasárnap a selejtezőből jutott fel a 631 ezer euró (194,4 millió forint) összdíjazású, füvespályás viadal főtáblájára.

A nyíregyházi teniszező Facebook oldala arról számolt be, hogy minden idők legeredményesebb teniszezője vasárnap kora estére a magyar fiatalembert kérte fel edzőpartnerének.

A jelenlegi világranglistán 5. helyen álló, azt karrierje során összesen 302 héten át vezető Federer és Fucsovics egy ágon szerepel Stuttgartban, a negyeddöntőben akár találkozhatnak is. Ehhez az első fordulóban erőnyerő svájcinak egy, a magyar teniszezőnek két meccsen kell győznie.

Vasárnap a kvalifikáció záró fordulójában Fucsó (148. a világranglistán) 7:5, 7:5-re nyert a svájci Marco Chiudinelli (183.) ellen, és ezzel feljutott a stuttgarti ATP-250-es torna főtáblájára.

Marci a selejtező 7. kiemeltjeként vágott neki a küzdelmeknek, pályafutása során másodszor győzte le Roger Federer Davis-kupa-válogatottbeli csapattársát, akivel szemben még makulátlan a mérlege. Mindkét szettben 5:5-nél vette el ellenfele adogatójátékát.

A sorsolásnál egy selejtezőből feljutott játékost, a német Yannick Hanfmannt (191.) kapta a verseny főtáblájának első fordulóbeli ellenfeleként. A két játékos még nem találkozott egymással. A győztes a Mischa Zverev (német, 31., 6. kiemelt) – Malek Dzsaziri (tunéziai, 71.) találkozó győztesével játszik majd a nyolcaddöntőben.

A győzelemmel, a főtáblára jutással és a sorsolással sem volt még vége Fucsovics Marci napjának - olvashatjuka magyar teniszező Facebook oldalán.

Vasárnap kora estére ugyanis a stuttgarti torna 1. kiemeltje, a svájci Roger Federer, 18 Grand Slam-győzelmével minden idők legeredményesebb teniszezője nézte ki magának edzőpartnerül a nyíregyházi teniszezőt. A tréning a stuttgarti centerpályán volt, s a gyakorlás végén a két játékos, illetve edzőik összeálltak egy közös fotóra.

Fucsovics Márton hétfőn a centerpályán, a 11 órakor kezdődő program harmadik mérkőzésén lép pályára, a meccset az Eurosport is közvetíti.