Bondár Anna és Kimberley Zimmermann - Fotó: huntennis.hu

Bondár Anna egyesben elődöntős, párosban a belga Kimberley  Zimmermann társaként tornagyőztes lett.

A duó már második WTA tornagyőzelmét ünnepelhette, hiszen nemrégiben Palermóban is diadalmaskodtak.

A hajdúszoboszlói színekben játszó Bondár Anna és a belga Kimberley Zimmermann nyerte a Római Tenisz Klubban rendezett, 125 ezer dollár összdíjazású WTA Challenger viadal páros versenyét a Duna-parti sporttelep Asbóth József stadionjának villanyfényes zárómeccsén.

A Bondár, Zimmermann kettős a Budapest Ladies Open páros versenyében három játszmában, 6:3, 2:6, 10-5 re diadalmaskodott a cseh Maleckova, Voracova kettős ellen. A magyar játékos és társa a döntő rövidítésben 3–3 után ragadta magához a kezdeményezést, és 6–5 után már csak ők szereztek pontot. A találkozó 1 óra 22 percig tartott. Jól működik a magyar, belga duó, mert Palermo után újabb tornán szerezték meg a trófeát.

A német Tamara Korpatsch lett az egyéni küzdelmek győztese. A WTA rangsor 118. helyén álló játékos 7:6(3) 6:7(4) 6:0-ra győzte le a bolgár Viktoriya Tomovát (109.) és ezzel megszerezte karrierje első WTA tornagyőzelmét.

A WTA rangsor 52. helyén álló Bondár az elődöntőben nagy csatában (5:7, 4:6) veszített a későbbi tornanyertes Korpatsch ellen.

A folytatás az itáliai Parma versenyén: alanyi jogon három magyar főtáblás is van, Bondár Anna (60.) az egyiptomi Sherif ellen kezd, Udvardy Panna (83.) a holland Rus ellen léphet pályára, Gálfi Dalma (91.) pedig az orosz Grachevát kapta. Jani Réka a selejtezőből csatakozhatott hozzájuk, miután a világranglista 107. helyén álló Réka szetthátrányból fordítva, 5:7, 6:3, 6:0-ra nyert a román Gabriela Lee (140.) ellen a selejtező döntőjében.