Ismét nagy siker volt az ITF700-as magyarországi viadal. Keszthelyen és Zalaegerszegen összesen 40 versenyszámban vetélkedett a 198 résztvevő a tradicionális Lénárt László nemzetközi magyar bajnokságon.
A Szekrényes család öt érmet vitt haza Gyöngyösre.
(tenisz-palya.hu) * Hat napon át zajlott Keszthelyen és a társrendezőnek beugró Zalaegerszegen a tradicionális őszi veterán tenisztorna, a 45. alkalommal meghirdetett magyar nemzetközi teniszbajnokság, a legendás játékos, Lencsi bácsi nevét viselő Lénárt László Emlékverseny. Korábban a viadal kizárólag a Balaton-parti városhoz volt köthető, ám idén a közeli megyeszékhely kisegítette a szervezőket.
– A mostani verseny már 700-as besorolást kapott a Nemzetközi Tenisz Szövetségtől, ami felett már csak az 1000-es viadalok és a kontinensbajnokságok vannak – mondta Horváth Imre, a Helikon TC elnöke. – Szeretnénk elérni az ITF1000-es szintet és a Covid előtti résztvevői számot. Reméljük, jövőre többen leszünk mint az idei kétszázas létszám, és polgármester úr ígérete alapján rendelkezésre fog állni minimálisan hat pálya és a Helikon Szálló is.
Az esemény lezárulta után Bíbok Tamás versenyigazgató adott értékelést honlapunk számára.
- Az idei év különleges volt, hiszen első alkalommal fordult elő a verseny 45 éves történelmében, hogy egyszerre két különböző városban tudtuk csak lebonyolítani a rendezvényt. Erre amiatt került sor, mert a legjobb években mikor 3-400 versenyző is megfordult egy hét alatt Keszthelyen akkor húsz fölötti jó minőségű, köztük fedett pálya is a található volt a városban. Jelenleg azonban csak négy jó állapotban lévő teniszpálya állt rendelkezésre, hiszen a városi pályák felújításra szorulnak, a versenyközpontnak korábban otthont adó Helikon szálloda még nem készült el és a pályái is még megépítésre várnak. Így adódott, hogy szükségessé vált egy másik helyszín a közelben, mely kisegíti a rendezőket.
- Miért éppen Zalaegerszeg?
- Nos, Zalaegerszeg az elsők között merült fel, mint lehetséges új helyszín, hiszen tudtuk, hogy a városban aktív a tenisz élet és ismertek voltak a ZTE pályái ahol különböző korosztályos versenyek egyébként is gyakran megrendezésre kerülnek. Ráadásul a város polgármestere Balaicz Zoltán, aki az MTSZ elnökségi tagja is támogatta a versenyt és ígéretet kaptunk, hogy ha úgy alakul, készek hosszabb távon is támogatni a szeniorokat. A zalai klub részéről Papp Zoltán, a ZTE szakosztályának elnöke és Bor Zsolt klubmenedzser nagy szeretettel látta a versenyt vendégül. Mindenben segítségünkre voltak, hogy sikeres legyen a torna, melyet ezúton is köszönünk a Szenior Tenisz Szövetség nevében! Kiválóak voltak a körülmények a beugró házigazdánknál, a ZTE Tenisz Klubnál, a környezet is nagyon szép és a kiszolgálásra sem lehetett panasz. Elképzelhető, hogy a jövőben hozunk ide egy ITF szenior versenyt, 100-as, vagy 200-as besorolásút. Ahhoz, hogy egy viadal 700-as kategóriát kapjon, mint a keszthelyi, megfelelő időnek el kell telni és olyan versenyzők indulását is biztosítani kell, akik emelik az adott torna rangját. Most is szerepelt a Lénárt László emlékversenyen korábbi ATP-s és WTA-játékos, jelenlegi szenior világbajnok – összegezte az egerszegi tapasztalatokat Bíbok Tamás versenyigazgató, a hazai szenior szövetség főtitkára.
- Mennyire lett sikeres a hat napos rendezvény?
- Elégedettek lehetünk, hiszen az utóbbi idők nehézségei, mint a covid járvány, a pályák számának keszthelyi csökkenése és most kicsit a geopolitikai helyzet ellenére a tavalyinál magasabb volt az indulók száma (200-nál is többen voltak), A két helyszín nem könnyítette meg a szervezők és persze néha a versenyzők dolgát sem, de azért összességében mindent sikerült lebonyolítani, és időben befejeztük a versenyt. Ha sokkal többen lettünk volna, akkor ez most nem biztos, hogy sikerül. Keszthelyen Barbarics Tamás fő versenybíró irányította a 65 év fölötti korosztályt, míg Zalaegerszegen a 60 év alattiaknál Árvay Sándor volt a felelős a sikeres lebonyolításáért.
- Milyen volt a verseny a pályán kívül, hogyan érezték magukat a versenyzők?
- Mi, szervezők és a két házigazda város is igyekezett a játékosok kedvében járni. Keszthely város polgármesterétől, Manninger Jenőtől minden játékos ajándékcsomagot kapott mely nagy sikert aratott és különösen népszerű volt a város ajándéka egy naplementés sétahajózás, melyen nagy számban vettek részt az indulók. Mindkét helyszínen Player's partyval kedveskedtünk a versenyzőknek, Keszthelyen a Halászcsárdában, Zalaegerszegen a vendéglátók által a klubházban szervezett zenés vacsorával és jó hangulattal.
- Hogyan szerepeltek a magyar versenyzők?
- Erre a kérdésre egyértelműen mondhatom, hogy remekül! Talán még soha ilyen sok számban nem született magyar érem, mint most, mely még akkor is örömteli, ha idén a részvételi arány is a hazai szeniorok fölényét mutatta.
- Kik voltak a legsikeresebbek?
- Többen is értek el győzelmet, illetve értek el több számban is helyezést, de kiemelném a 60 éves korosztály háromszoros bajnokát, Szekrényes Zsoltot és a 40 éveseknél Wacha Gergelyt, nekik sikerült minden létezőt megnyerni, azaz győztek egyéniben, párosban és vegyes párosban is.
Lénárt László emlékverseny, 45. magyar nemzetközi szenior teniszbajnokság
Keszthely, Zalaegerszeg
Férfi egyes
30+: 2. Schindler Péter, 3. Oláh Imre Szabolcs és Kalázdi Csaba
35+: 2. Thékes István, 3. Bíbok Tamás
40+: 1. Wacha Gergely, 3. Forgács Krisztián és Rádai Gábor
45+: 1. Lipták János, 2. Hitter Csaba, 3. Halászi Tamás és Kisgyörgy Gergely
50+: 3. László Csaba
55+: 3. Eke László
60+: 1. Szekrényes Zsolt
65+: 2. Turoczy Gyula
70+: 3. Fülöp László
75+: 2. Hofstadter Lajos, 3. Lelkesi László
80+: 3. Fábián Zoltán és Csorba Zoltán
Női egyes
30+: 2. Ott Livia, 3. Szekrényes Emese
40+: 1. Szűcs-Villányi Ágnes, 2. Almádi-Székely Éva
45+: 2. Pestuka Szilvia, 3. Serfőző Eszter és Szável Szilvia
50+: 1. Beck Katalin, 2. Hrabina Éva, 3. Bágyi Kinga
55+: 2. Balta Rózsa, 3. Buda Dóra
60+: 1. Szerencsésné Miltényi Éva, 2. Magyar Ildikó, 3. Bojtor Ildikó
70+: 1. Fuchs Anna, 3. Kiss Ágnes és Orbán Zsuzsanna
75+: 2. Molnár-Béres Natasa, 3. Döbrei Éva
80+: 1. Lanstiák Éva, 2. Mikola Elena, 3. Péceli Edit
Férfi páros
30+: 1. Kisgyörgy Gergely, Wacha Gergely, 2. Őrfi Erik, Richard Stempnowski (GBR), 3. Forgács Krisztián, Kovács Tibor
45+: 2. Hitter Csaba, Lipták János, 3. Nagy László, Szakács Attila
50+: 1. Erdei Csaba, Jose Sharon (PAR), 3.Eke László, Vízkelety Attila, 3. Pongrátz Kristóf, Szabó Miklós
60+: 1. Feke Mihály, Szekrényes Zsolt, 3. Amberger Árpád és Sákovics Péter
65+: 1. Márton Kálmán, Vizi Ferenc, 2. Rakonczay Tibor, Fritz Raijmakers (NED)
70+: 2. Holló János, Piotr Swatek (POL), 3. Almai János, Fülöp László és Dürgő György, Filiczki Mihály
80+: 1. Fábián Zoltán, Giuseppe Vento (ITA), 3. Hankó Gábor és Csorba Zoltán
Női páros
35+: 2. Almádi-Székely Éva, Pintér Nóra, 3. Sápi Zsófia, Szűcs-Villányi Ágnes
45+: 1. Pestuka Szilvia, Serfőző Eszter, 2. Szável Szilvia, Tóth Éva, 3. Oláh Renáta, Strohmayer Beáta
50+: 1. Balta Rózsa, Bágyi Kinga, 2. Szerencsésné Miltényi Éva, Turi Zsuzsa, 3. Beck Katalin, Hrabina Éva és Magyar Ildikó, Zimonyi Eszter
65+: 1. Fuchs Anna, Károlyi Mariann, 2. Faragó Mária, Pető Éva, 3. Kiss Ágnes, Orbán Zsuzsanna
75+: 1. Béres-Molnár Natasa, Döbrei Éva, 2. Lanstiák Éva, Mikola Elena, 3. Horváth Flóra, Péceli Edit
Vegyes páros
30+: 1. Tóth Éva, Oláh Imre Szabolcs, 2. Szável Szilvia, Márton Dániel, 3. Szekrényes Emese, Szekeres Zoltán
40+: 1. Almádi Székely Éva, Wacha Gergely, 2. Szűcs-Villányi Ágnes, Szűcs Barna, 3. Sápi Zsófia, Rodrigo Ruiz (CHI)
50+: 1. Beck Katalin, Erdei Csaba, 2. Bágyi Kinga, Zeev Livne (ISR), 3. Zimonyi Eszter, Bibok Tamás
55+: 1. Balta Rózsa, Jose Sharon (PAR), 3. Buda Dóra, Amberger Árpád
60+: 1. Szerencsésné Miltényi Éva, Szekerényes Zsolt, 2. Magyar Ildikó, Sákovics Péter, 3. Bojtor Ildikó, Tomasz Wawrzyniak (POL)
65+: 1. Faragó Mária, Rakonczay Tibor, 3. Sitzwohl Ildikó, Perényi Szilárd
70+: 2. Fuchs Anna, Fülöp László, 3. Kiss Ágnes, Pohly Ferenc
75+: 1. Döbrei Éva, Kamerda Károly, 2. Lanstiák Éva, Csorba Zoltán