Két győzelem, egy vereség a magyarok mérlege a US Open 2022 hétfői nyitónapján.

Fucsovics és Gálfi bejutott a legjobb 64 közé, Bondár azonban kikapott.

(MTI) * Nem sikerült a legjobban rangsorolt magyar teniszezőnő bemutatkozása az amerikai Grand Slam tornán: szettelőnyről kikapott. Bondár Anna szettelőnyről kikapott az olasz Camila Giorgitól az amerikai nyílt teniszbajnokság hétfői nyitónapján, így nem jutott a 64 közé.

A világranglistán 55. magyar teniszező nagyot küzdött az első szettben, melynek közepén háromszor is a fogadó nyerte a játékot. Mivel ebből kétszer ő örülhetett, brékelőnybe került, amit a szett végéig meg is őrzött. A második játszmában 2:2 után a magyar teniszező el tudta nyerni riválisa szerváját, de nem tudta kihasználni helyzeti előnyét, riválisa rögtön javított, majd 4:3 után ismét elnyerte Bondár adogatását és kiszerválta a szettet.

Az egyenlítés után Giorgi lendületben maradt, Bondár rögtön hátrányba került, és számára már nem volt visszaút az 1 óra 43 perces mérkőzésen.

Gálfi Dalma két játszmában legyőzte a spanyol Nuria Párrizas Díazt, a férfiaknál pedig Fucsovics Márton is továbbjutott, a hazai közönség előtt szereplő riválisa, Maxime Cressy a harmadik játszmában feladta az összecsapást.

Gálfiék mérkőzésén az első négy gémben mindketten hozták a saját szervájukat, a következő ötben viszont egyszer sem. A világranglistán 91. Gálfi a szett végén aztán újra jól adogatott, és 35 perc alatt előnybe került. A második játszmában megint együtt haladtak a felek, ekkor 3:3-nál jött a Gálfi-brék, és innen már a magyar teniszező nem engedte ki kezéből az 1 óra 22 percig tartó csatát.

Gálfi a következő fordulóban a brit Harriet Dart és az orosz Darja Kaszatkina párharcának győztesével találkozik.

Fucsovics Marci az elmúlt időszakban sokszor sérüléssel bajlódott, de most sikeresen kezdett. A világranglistán 98. helyezett magyar játékos és riválisa is hozta adogatójátékait az első szettben, a rövidítésben pedig Fucsovics hiába vezetett 4-3-ra, végül 7-4-re Cressy volt jobb, aki 57 perc alatt jutott szettelőnyhöz. Az amerikai rögtön brékkel nyitotta a második játszmát, majd már a szettért adogatott, amikor Fucsovics visszabrékelt, és "lendületből" egyenlített. Sőt, a folytatásban is remekelt, 5:1-re elhúzott, ám ekkor Cressy jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot.

Fucsovics a következő fordulóban a spanyol Alejandro Davidovich Fokinával találkozik.

Női egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Camila Giorgi (olasz) - Bondár Anna               4:6, 6:3, 6:1
Gálfi Dalma - Nuria Párrizas Díaz (spanyol)      6:4, 6:3

Férfi egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Fucsovics Márton - Maxime Cressy (amerikai, 30.)           6:7(4), 7:5, 5:1-nél Cressy feladta