Négy magyar klasszis: Stollár Fanny, Babos Tímea, Bondár Anna és Udvardy Panna - Fotó: MTSZ

Babos Tímea és Stollár Fanny három szettben győzte le a Bondár Anna, Udvardy Panna kettőst a 250-es WTA-torna negyeddöntőjében.

A többszörös WTA Masters-győztes Timi szerint az irányítás végig az ő kezükben volt, a folytatásban viszont gyorsabban be kell fejezniük a játékokat.

Babos Csaba kapitányi szemszögből beszélt a találkozóról honlapunknak.

Gy. Szabó Csilla írása (tenisz-palya.hu) * Magyar szemszögből igazi csemege várt csütörtökön a hazai teniszszurkolókra a Római Teniszakadémián. A 250-es WTA-torna páros küzdelmeinek negyeddöntőjében a Babos Tímea, Stollár Fanny duó ellenfele a Bondár Anna, Udvardy Panna páros volt. Az egyre perzselőbb meleg és a négyes pálya szűkössége sem akadályozta meg a nézőket abban, hogy szép számban gyűljenek össze az izgalmasnak ígérkező csatára. Aki nem kapott ülőhelyet, az vagy a lépcsőkön húzta meg magát, vagy állva figyelte a mérkőzést.

Udvardy Panna adogatójátékával indult a találkozó, amelyet magabiztosan hozott az egyéni világranglistán pillanatnyilag előkelőbb helyezéssel rendelkező Bondár, Udvardy kettős. Ezt követően a párosjáték kiválósága, Babos Tímea szervált, ám neki nem sikerült élnie ezzel az előnnyel, s ezzel 2:0-as vezetéshez jutottak Bondárék. Utóbbi adogatásánál azonban sikerült szépíteniük, majd Stollár Fanny hozta a sajátját, s így 2:2 lett az állás. A várakozásoknak megfelelően nagyon izgalmasan alakult a találkozó, Bondár ütőerejével próbálta ellensúlyozni Babosék kifinomult párosjátékát. Végül utóbbiak hozták az első szettet, igaz nagyon szoros küzdelemben, 6:4-re.

A másodikban Udvardyék gyorsan előnyhöz jutottak és a szettet is igen hamar hozták 6:1 arányban. A döntést tehát a meccs tie breakre maradt, amelyben viszont Babosék léptek el 2-0-ra. 4-4-nél volt utoljára egyenlő az állás, ezt követően a Babos, Stollár kettős uralta a labdameneteket, s végül 10-5-re nyerte a szettet, s vele a meccset.

− Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk, mert ahogy azt az eredmény is mutatja, egyáltalán nem volt könnyű meccs a mai – mondta a találkozó után Babos Tímea, aki az első fordulós győzelmet is hasonlóképpen értékelte, igaz, egészen más okokból kifolyólag. – Érezni lehetett a levegőben a feszültséget, hiszen magyar-magyar párharcra került sor, s ez mindig bonyolultabbá teszi a helyzetet. Az első fordulóban azért volt nehezebb játszani, mert a rajt mindig izgalmasabb, különösen egy olyan jó páros ellen, mint amilyen Danilina és Krunic, a torna második kiemeltje. Ma pedig a különleges felállás miatt kellett jobban koncentrálnunk. Mindezek ellenére kézben tartottuk a meccset és domináltuk a játékot. Mind ütőerőben, mind pedig a hálójátékban jobbak voltunk. Ezen a tényen az sem változtat, hogy a második szettet elvesztettük. Most az a feladat számunkra Fannyval, hogy gyorsabban le tudjuk zárni a játékokat és ezáltal a meccset is. Ezt megkönnyíti majd, hogy a következő fordulóban sokkal felszabadultabban tudunk majd játszani, hiszen két nagyon fontos mérkőzésen vagyunk túl sikeresen. Ugyanakkor mi is egyre jobban összeszokunk Fannyval, ami a meccs tie breakben már látható is volt.

Igen különleges helyzetben találta magát a mérkőzés kapcsán Babos Csaba, női szakágvezető és Billie Jean King Cup-kapitány, hiszen a háló egyik oldalán két tanítványa, Babos Tímea, és Stollár Fanny állt, míg a másikon a magyar válogatott két tagja. A soproni szakember a helyzetet úgy oldotta meg, hogy az első játékokat követően kiment a nézőtérről és csak a találkozó végén tért vissza.

− Tudom, hogy Timiék számára fontos lett volna a jelenlétem, hiszen már abból erőt tud meríteni, ha csak rám pillant a meccs közben – indokolta döntését honlapunknak Babos Csaba, aki csak azért volt szomorú, mert a találkozót a négyes pályán játszották, s így nem került képernyőre a százszázalékosan magyar csata. Pedig a színvonalas találkozót látva bizonyára több szülő is elgondolkozott volna azon, hogy gyermeküknek a teniszt ajánlják. – Ám ezt nem tartottam volna korrekt helyzetnek Annával és Pannával szemben. Úgy gondolom, így maradéktalanul meg tudtam őrizni a pártatlanságomat. A lányokra bíztam a döntést, és ők tisztességesen le is játszották a meccsüket. Éppen ezért a mai meccsről nem is tudok véleményt mondani, a szerdairól viszont igen. Tegnap az első játékokban az összeszokottság hiánya volt érezhető rajtuk, Fannynak és Timinek eddig nem volt lehetősége arra, hogy együtt induljon tornán. Szerettük volna legalább egy próbaversenyre benevezni őket, ám a világranglistás helyezések miatt ez végül nem sikerült. Mindezek ellenére egy nagyon jó párost vertek meg, és nem mondhatok mást Annáról és Pannáról sem, hiszen mindketten remek formában vannak. Az eddigiek alapján a Babos, Stollár kettősben is nagy lehetőségeket látok, de még nincs vége a menetelésüknek, meglátjuk mire jutnak a következő találkozón.

op fridayop fridayA pénteki játékrend

Babos Csaba azonban pillanatnyilag elsősorban kapitányi fejjel gondolkozik, és a csapat összeállításánál mindenképpen az ütőképesség lesz számára a legfontosabb. A románok elleni találkozón pedig vélhetően nagy jelentősége lesz a párosnak, amelyre kifejezetten okos dolog lenne egy friss, és a versenyszámban különösen erős duót nevezni.

− Anna és Panna is indul együtt tornákon, aminek nagyon örülök, Dalma viszont inkább az egyénire koncentrál – folytatta a női válogatott összeállítási kérdésével kapcsolatos elmélkedést Babos Csaba. – Amennyiben a Babos, Stollár kettős jó eredményeket tudna felmutatni nemzetközi szinten, akkor az az egyéni meccseket játszók válláról akár súlyos terheket is levehetnénk. De ez még a jövő zenéje, november elejéig még sok minden történhet. Én mindenesetre már most úgy figyelem a lányokat, hogy a legjobb döntést tudjam majd meghozni, s ez a csapat és a játékosok számára egyaránt a legkorrektebb és egyben a legeredményesebb is legyen.

Most tehát Babos Tímeán és Stollár Fannyn a sor, következő ellenfelük két igen jó párosjátékos lesz, hiszen a belga Kimberley Zimmerman az 52., a lengyel Katarzyna Piter pedig a 74. helyen áll a kettősök összevetésében. Rajtuk kívül Bondár Anna maradt versenyben a magyarok közül, ő pénteken az olasz Trevisannal mérkőzik az egyéni tornán a legjobb négy közé jutásért.