Az U18-as korosztály női párosainak döntője után

Bíró Melinda és Kántor Anna egyaránt duplázott a Pécsett szombaton zárult U16-os és U18-os fedett pályás korosztályos bajnokságon.

Kántor Anna számára az esélyesség terhének viselése volt a legnagyobb kihívás, Bíró Melindának pedig nehéz sorsolás.

A versenyigazgató Laczkó Béla szerint már nemzetközi tornák rendezéséről is folyik az egyeztetés Pécsett.

G. Szabó Csilla írása (tenisz-palya.hu) * Bíró Melinda és Kántor Anna győzelmével zárult Pécsett az U16-os és az U18-as korosztályok számára kiírt országos fedett pályás bajnokság. S hogy mennyire kiérdemelték bajnoki címüket arra talán az a legjobb bizonyíték, hogy mindketten dupláztak, előbbi Kis-Czakó Eszter, utóbb pedig Badics Mila oldalán párosban is a képzeletbeli dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.

Az U18-as leányok egyes mezőnyében indulók száma (12) ugyan pontosan rávilágít a sportág problémáira, ám ebben a korosztályban jóval rosszabb részvételi arányra is volt már példa korábban. Az MTK-s Kántor Anna azonban így is abszolút favoritnak számított, aki a döntőig igen kényelmesen jutott el. Finálés ellenfele, a harmadik kiemelt Badics Mila is szettveszteség nélkül ment végig a tábla alsó felén, így alakulhatott ki egy igen izgalmas, három szettes utolsó meccs kettőjük között.

− A célom a döntőbejutás volt. Eleinte nehezen szoktam meg a pécsi pályát, de fordulóról fordulóra jobban játszottam. Persze sajnálom, hogy végül kikaptam, de Anna jobb volt nálam. Úgy érzem, a maximumot hoztam ki magamból, elégedett vagyok a játékommal. A páros győzelemmel pedig még inkább – értékelte teljesítményét a Kiskút TK teniszezője, Badics Mila, aki az életben is jó kapcsolatot ápol partnerével, Kántor Annával. Az egymás ellen játszott finálét követőn együtt indultak Horvátországba is, ahol egy G1-es junior ITF-tornán, már a hétvégén játszaniuk kell a kvalifikációs mezőnyben.

A két játékos közötti barátság azonban nem volt hatással a döntőre: Anna szerint a pályán mindig ki tudják zárni az azon kívüli eseményeket. Az MTK utolsó éves juniorjátékosa első kiemeltként és nagy esélyesként érkezett Pécsre, ám számára nemcsak ezért volt fontos az ob.

fedett ob u18 kantor anna 2022fedett ob u18 kantor anna 2022

− Szerettem volna szépen, győzelemmel búcsúzni a korosztályos évektől – mondta a győztes döntőt követően Kántor Anna. – Nagyon boldog vagyok, hogy ez sikerült és bizony meg is könnyebbültem picit. Tudtam, hogy nyernem kell, ami komoly lelki terhet jelentett, de végül nagyon jól kezeltem. Egyébként korántsem volt biztos az indulásom, hiszen most nagyon gyorsan kell Horvátországba utaznunk, ám edzés helyett inkább meccsekkel akartam készülni az első kategóriás viadalra. És persze szerettem volna egy kis önbizalmat is szerezni, ami most a kettős győzelemmel mindenképpen sikerült. Még nem indultam ilyen kategóriájú tornán, biztosan nehéz meccseim lesznek, viszont teher nélkül, bátran játszhatom a saját játékomat.

Kántor és Badics között igen nagy csatát hozott a finálé, előbbi szerint ebben az ő hullámzó teljesítményének volt a legnagyobb szerepe. Különösen a második szettben, 4:2-es vezetésnél, amikor azt hitte, hogy már csak biztonságosan be kell fejeznie a meccset. Badics azonban egészen más véleményen volt, és innen tudott egyenlíteni. A harmadik szettben új labdával nagyszerűen szervált mindkét játékos 2:2-ig, majd Kántor robbantott és nyerte a meccset.

Az U16-os mezőnyben a végső győztes Bíró Melinda annak ellenére számított a legnagyobb favoritnak, hogy csupán a harmadik kiemeltje volt a tornának. Ráadásul az ő ágára került mindkét szegedi csapattársa, Major Stella és Kis-Czakó Eszter is. Előbbivel a legjobb nyolc között találkozott, s bizony nagy csatában 6:7(5), 6:1, 10-5-re nyert.

− Kifejezetten szerencsétlennek tartom, hogy mindhárman ugyanarra az ágra kerültek. Melinda számára az egész tornán a Stella elleni negyeddöntő volt a legnehezebb. És itt meg is kell dicsérnem utóbbi teljesítményét, hiszen koronavírus-fertőzés és tüdőgyulladás után is helytállt. Eszti ugyanakkor nagyon szeretett volna bizonyítani, de végül rágörcsölt és sokat hibázott. Melindával párban azonban hibátlan teljesítményt nyújtottak, korosztályukban itthon nem is látok pillanatnyilag egy másik kettőst, amely a vetélytársuk lehetne. Éppen ezért most nemzetközi tornákra mennek együtt, reméljük ott is hasonlóan jó teljesítményt nyújtanak majd – értékelte a szegedi leányjátékosok szereplését Kiss György, a Gellért SE vezetőedzője.

Az első helyen kiemelt Bak-Szabó Norinát két szettben búcsúztató Farkaslaki-Hints Flóra ellen a döntőt végül magabiztosan nyerő Bíró Melinda a díjátadót követően számolta össze az eddigi ob-győzelmeinek számát: a szombat déli éppen a tizenharmadik volt a sorban.

− Mivel Stella és Eszti is az én ágamon volt, nehéznek tartottam a sorsolást – beszélt az egyes győzelemhez vezető útról Bíró Melinda. – Egyrészt nagyon jó játékosok, másrészt csapattársak vagyunk, együtt edzünk, ismerjük egymás minden gondolatát. Esztitől legutóbb kikaptam egy hazai versenyen, de most én voltam a stabilabb, jobban koncentráltam és jobban ment a játék is. Nem hibáztam. S bár minden egyes tornára hasonlóképpen készülök, azért az ob mindig különleges, így most is figyeltem arra, hogy jó formában érkezzem Pécsre. A döntőben Flóra nagyon jól játszott, ezért próbáltam nagyon figyelni az elejére, szerettem volna elmenni tőle. Ez ugyan nem sikerült és az első szett viszonylag szoros lett, de a második már biztosan az enyém volt. Ezúttal a tenyeresemmel nem voltam túlságosan megelégedve, a fontos pontoknál azonban azok is jól jöttek. Párosban végig magabiztosan hoztuk Esztivel a meccseket, régóta játszunk együtt, megvan a saját taktikánk, mindenki tudja mikor, mi a dolga.

l16 paros 2022 benl16 paros 2022 benKis-Czakó Eszter és Bíró Melinda az edzők, Simara János és Kiss György társaságában

Kis-Czakó Eszter győztes páros döntőt követően honlapunknak elmondta, az egyes miatt azért maradt benne némi hiányérzet, sajnálja, hogy nem jött össze az általa kívánt eredmény. Párosban ugyanakkor az volt a legfontosabb feladatuk, hogy helyesen kezeljék az esélyesség terhét, a győzelem kötelező feladat volt a számukra.

Az U16-os és U18-as korosztályok idei fedett pályás ob versenyigazgatója Laczkó Béla, a vendéglátó Hotel Makár Sport és Wellness Központ nevében elégedetten értékelte honlapunknak az egyhetes eseményt:

− Nagyon örülünk, hogy az idei fedett pályás felnőtt ob-t követően, az utánpótlás két korosztálya is nálunk mérte össze tudását. Korábban számos hazai és külföldi rangos tornának adtunk otthont, húsz évvel ezelőtt például éppen egy Bardóczky Kornél – Nagy Zoltán férfi egyes döntőn szurkolhattunk. Ma már egyre fontosabb, hogy a játékosok kemény pályán is versenyezhessenek, ráadásul nálunk minden, a szálloda, az étterem és a tenisz, egyetlen helyen adott a színvonalas tornához. A résztvevők a meccsek között nyugodtan tudtak pihenni, gyakorlatilag az ob-n kívül semmi másra sem kellett koncentrálniuk. Nagy küzdelmeket láthattunk, aminek mi, rendezők örültünk a legjobban. A hagyományok jegyében már folynak a tárgyalások nemzetközi rendezésekről is, amelyeket a PVTC-vel és a DÉDÁSZ -szal összefogásban valósítanánk meg. Szeretnénk, ha a magyar tenisz kapcsán Pécsről is minél többet beszélnének.

Hotel Makár Kupa. Fedett pályás országos bajnokság, Pécs.
Leányok.
U16.
Egyes. Elődöntők: Farkaslaki-Hints Flóra (Tenisztanoda) – Bak-Szabó Norina (Top Sport SE) 6:2, 6:1; Bíró Melinda (Gellért SE) – Kis-Czakó Eszter (Gellért SE) 6:1, 6:1. - Döntő: Bíró – Farkaslaki-Hints 6:4, 6:1.
Páros. Elődöntők: Bíró, Kis-Czakó – Pécsi Boglárka, Tuzson Viktória (Future TT, MESE) 6:1, 6:1; Farkaslaki-Hints, Nagy Gréta (MTK) – Bak-Szabó, Komlódi Kiara (PG Tenisz) 6:4, 6:4. - Döntő: Bíró, Kis-Czakó – Farkaslaki-Hints, Nagy 6:3, 6:0.
U18.
Egyes. Elődöntők: Kántor Anna (MTK) – Murzsa Gréta (Vasas SC) 6:1, 6:3; Badics Mila (Kiskút TK) – Eperjesi Kata (PG Tenisz) 6:2, 6:4; - Döntő: Kántor – Badics 6:3. 4:6, 6:2.
Páros. Elődöntők: Badics, Kántor – Lay Kinga, Németh Kitti (Fortuna SE) 6:0, 6:1; Murzsa, Semperger Ivett (Budaörs SE) – Bodó Blanka, Rágyánszki Virág (MTK) 6:3, 6:1. - Döntő: Badics, Kántor – Murzsa, Semperger 6:3, 6:4.