Eddigi karrierje legnagyobb páros sikerét aratta Tóth Amarissa, az antalya-i 25 ezer dolláros torna megnyerésével. A 19 éves hölgy tavaly már öt 15 ezrest nyert, ám ezzel az immáron magasabb színvonalú győzelmével edzője, Bocskay József szerint is szintet lépett.
Mimi tavasszal az előtte álló érettségire összpontosít.
Gy. Szabó Csilla írása (tenisz-palya.hu) * Magyar szempontból különösen izgalmas lett az eheti antalya-i 25 ezer dollár összdíjazású ITF-torna egyik pénteki, női páros elődöntője. A háló egyik oldalán ugyanis a szakág koronázott királynője, a háromszoros világbajnok, négyszeres Grand Slam-győztes Babos Tímea állt görög partnere oldalán, míg a másikon az éppen 19 esztendős Tóth Amarissa, az orosz Diana Shnaiderrel. A Vasas Körmöczy Teniszakadémia fiatalja nem ijedt meg a lehetőségtől, sőt inkább motiválta, hogy a nagy előddel szemben bizonyíthat. S bizonyított is, hiszen 6:3, 6:2-es győzelmet arattak a náluk előkelőbb WTA helyezéssel bíró, a tornán második kiemelt Babos, Sakellaridi páros ellen.
− Számomra nagy presztízse volt a mérkőzésnek, hiszen Timi ellen játszani párosban mindig különleges élmény – idézte fel az elődöntőt Amarissa, aki párjával ekkor már egy komolyabb feladatot is teljesített, hiszen az első fordulóban, nagy meglepetést okozva, az első kiemelt Bolsova, Papamichail kettőst búcsúztatták. – Éppen ezért nagyon szerettem volna jól játszani, ami szerencsére sikerült is. A párom is érezte, hogy fontos nekem ez a meccs, úgyhogy ő is mindent beleadott. S bár ismertük egymást a juniortornákról, korábban nem volt köztünk kapcsolat. Most játszottunk először együtt, de nagyon jól egymásra találtunk, hiszen már egy héttel korábban is elődöntőztünk, s egyetlen ponton múlt csupán, hogy nem jutottunk tovább. Timiék ellen azon múlt a meccs, hogy az alapvonaljátékban stabilabbak voltunk, sokkal jobban tartottuk a kereszteket. És persze nagyon jól is játszottunk.
Mimi és társa a második heti sorsolást látva akár el is keseredhetett volna, hiszen szabadkártyásként nyomban az első kiemelt párost kapták. Bolsova ráadásul párosban jelenleg a 76., Papamichail pedig 255. a WTA összevetésében, tehát ezen a szinten kifejezetten erős kettősről van szó. A két fiatal azonban az azt megelőző torna jó szereplésén felbuzdulva most már a végső győzelem reményében vágott neki a viadalnak, s a 6:3, 6:7(4), 10-4-es, első körös diadalt követően már csalódottak lettek volna más eredménnyel.
− Nem titkolom, hogy az esélyesek nyugalmával léptünk pályára, Bolsováék ellen tényleg nem volt veszítenivalónk – beszél a torna legnehezebb csatájáról Tóth Amarissa. – Végül olyan jól játszottunk, hogy magunkat is megleptük a teljesítményünkkel. Pedig az sem volt biztos, hogy a biztató első hét után, a másodikon Dianával egyáltalán pályára tudunk lépni, hiszen időközben letiltották az orosz bankkártyáját, s emiatt ki is kellett költöznie a központi szállásról. Szerencsére a helyi versenyigazgatót nagyon jól ismerem, s ő mindent megtett azért, hogy indulhassunk. Ekkor pedig már nemcsak a dicsőségért, de a pénzért is hajtottunk Diana miatt. Ez persze csak egy apró közjáték volt, valójában mind a ketten nagyon profin álltunk hozzá, és valóban harcoltunk a siker érdekében. Úgy érzem, ez a győzelem, most egy igazi mérföldkő a páros teniszem terén, hiszen olyan erős mezőnyben sikerült nyernünk, amely alulról súrolja a hatvanezres tornákat.
Tóth Amarissa már tavaly, utolsó éves juniorként is letette párosban a felnőttek között névjegyét, hiszen nem kevesebb, mint öt tizenötezres tornán emelhette négy különböző társsal magasba a győztesnek járó díszes trófeát. A mostani huszonötezresen aratott siker éppen ezért az igen ígéretes folyamatosságot is bizonyíthatja, amelyre elsőéves felnőttként különösen nagy szüksége van pillanatnyilag. A fiatal játékos értékelésében a felkészülését is dicsérte, amelyet a Folyondár utcában Bocskay József irányításával és Kovács Márk közreműködésével végzett a törökországi torna előtt. Előbbi szerint most egyenesen szintet lépett jelenlegi tanítványa. Még akkor is, ha egyesben egyelőre nem tudott hasonlóan nagy sikert felmutatni. De, ami késik, az nem múlik, Mimi bízik magában és az eddig befektetett munkában. Még akkor is, ha most egy ideig nemcsak a teniszre kell koncentrálnia, hiszen tavasszal érettségizik. Azt követően azonban már semmi más nem lebeg majd a szeme előtt, mint az egyes és a páros nemzetközi tornákon való minél sikeresebb szereplés.
− Több mint száz helyet fogok javítani a jelenlegi páros világranglistámon, vagyis a négyszázötvenedik közelébe kerülhetek. Innen pedig már nem is lesz olyan messze az évvégéig kitűzött háromszázötven. S bár áprilisban a vizsgáimra és az érettségire készülök majd többet, a mostani eredményekre nagyszerűen lehet majd alapozni a folytatásban is. A jövő héten még itt maradok egy tizenötezres ITF-tornára, amelyen szerencsére felfértem a főtáblára, így várhatóan kedden játszom majd először. Addig készülök, edzek, remélem, folytatni tudom ezt a jó szériát. Párosban ugyan egy másik orosz lánnyal, Kszena Laskutovával lépek pályára, de vele tavaly évvégén már két hasonló tornán is nyerni tudtunk. Éppen ezért bizakodó vagyok. Egyébként szeretek orosz partnerrel játszani, mert a szívüket is kiteszik a pályára, minden pontért hajtanak. Számomra is ez a mérték, nem csoda, ha sikeresek tudunk lenni együtt – beszélt az előtte álló egy hétről Tóth Amarissa, aki egyesben és párosban egyaránt a maximumot szeretné kihozni magából. Ahogy azt tőle már eddig is megszokhattuk.