search

Marozsán Fábián és Valkusz Máté bravúrral megnyerte a párost szombaton.

Fucsovics Márton kikapott az éljátékosok meccsén, s utána Piros Zsombor sem tudta győzelemre menteni az ausztrálok elleni Davis Kupa-derbit.

(MTI/tenisz-palya.hu) * A pénteki nyitónap végén 1-1-re állt a párharc, mivel Piros Zsombor kikapott Alex de Minaurtól, majd Fucsovics Márton legyőzte Thanasi Kokkinakist. A folytatásra eredetileg Fucsovicsot és Marozsánt jelölte Nagy Zoltán kapitány, ám végül a két fiatalt küldte pályára párosban, kímélendő Fucsovicsot a soron következő egyes meccsre.

Fábi és Máté remek választásnak bizonyult, mert a duó kiválóan állta a sarat a stadion 87 esztendős, nyolcszoros Grand Slam-győztes névadójának jelenlétében a Ken Rosewall Arenában a John Peers, Luke Saville kettőssel szemben. Az ellenfélnél a 33 éves Peers igazi párosspecialistának számít, 12. az ATP-világranglistán, 26 tornát nyert meg - köztük a 2017-es Australian Opent és két ATP-világbajnokságot -, továbbá vegyes párosban tavaly olimpiai bronzérmes lett a női világelső Ashleigh Barty oldalán. A 25 éves Saville - aki 53. a páros rangsorban - ugyanakkor először lépett pályára a válogatottban.

"Őrületes meccs volt, én nem vagyok párosjátékos, talán most játszottunk ötödször együtt Fábival - mondta a pályán adott interjúban Valkusz Máté. - Az volt a terv, hogy agresszívak leszünk, és mivel az ellenfél jó a hálónál, hátulról próbáljuk megnyerni a pontokat.

A párharc negyedik felvonásában Fucsovics lépett pályára a másik éljátékos, Alex de Minaur ellen. Marci annak a tudatában állt ki az őt az ATP rangsorban öt hellyel megelőző riválisa ellen, hogy győzelem esetén a magyar válogatott továbbjut a szeptemberben és novemberben sorra kerülő DK-fináléba. Az első játszma rövidítésében 4-2-es magyar vezetést tudott öt nyert labdamenet révén fordítani az ausztrál, aki lendületét a második szettben is megőrizte, s 3:0-ra elhúzott. Innen már csak kapaszkodásra volt ereje Marcinak, aki hárított ugyan három meccslabdát, a negyediknél viszont már kapitulált.

Piros Zsombin múlott, miként alakul sorsunk. Tartotta magát, de a több mint száz hellyel előkelőbb világrangsor-pozícióban levő ellenfele szoros meccsen legyőzte őt, így Ausztrália lépett tovább, a magyar együttes pedig szeptemberben a világcsoport selejtezőjében maradásért vív osztályozót.

Davis Kupa, világcsoport, selejtező:
Ausztrália - Magyarország 3-2
Alex de Minaur - Piros Zsombor                                                     7:5, 6:2
Thanasi Kokkinakis - Fucsovics Márton                                         6:7(4), 6:1, 3:6
John Peers, Luke Saville-Marozsán Fábián, Valkusz Máté        4:6, 4:6
Alex de Minaur - Fucsovics Márton                                                7:6(4), 6:4
Thanasi Kokkinakis - Piros Zsombor                                               6:4, 6:4