search
A férfi párosok érmesei

Minden idők legtöbb nevezője, legszínesebb mezőnye és legmagasabb pénzdíja volt az I. Pannon-Work fedett pályás országos bajnokságon.

Három kategóriában összesen 36 páros vetélkedett.

A Magyar Padel Szövetség a hétvégén megrendezte a Pannon-Work I. fedett pályás országos bajnokságot a nemrég avatott budai Premier Padel Parkban. A sport fejlődését mutatja, hogy 36 páros nevezett három kategóriában a versenyre.

Idén először komoly pénzdíjjal rendezte meg a versenyt a szövetség: 500 ezer forint volt a verseny összdíjazása. A dobogóra több olyan játékos állhatott fel, akik korábban más sportban, teniszben és fallabdában is országos bajnok volt, illetve nemzetközi versenyen lépett fel.

A férfiak mezőnyében volt Davis-kupa játékosunk, Borsos Gábor és párostársa, a hazai padel sport szövetségi kapitánya, Imre László szettvesztéség nélkül nyert, a döntőt 7:5, 6:4 arányban húzták be a fiatal Szakács Olivér, Schmidt Bohn Zsombor páros előtt. A bronzmeccsen a múlt évi ezüstérmes Barátosi Levente, Pákay Péter duó alulmaradt a Kósa Gábor, Magyar Zsolt páros ellen, akik 6:3, 6:2 arányban nyerték a mérkőzést és a bronzérmet.

Vegyespárosban a sokszoros magyar bajnokok Hole Sandy és Weidinger Gergő újra behúzták az aranyérmet, hiszen a döntőben 7:6, 6:4 arányban győztek a Varga Yvette, Tóth Csongor páros ellen. Ez immáron a negyedik országos bajnoki címük. A bronzérmet eddigi új arcok szerezték meg a padelben, hiszen Andrejszki Dóri teniszező és Török András sokszoros országos fallabda bajnok jutottak fel a dobogó harmadik fokára.

vp ob 2022vp ob 2022Vegyes páros dobogósok

A női mezőnyben a korábbi OB-t sérülés miatt kihagyó Hole Sandy és Bevíz Dóri párosa nyert. Nagyon komoly csatában, döntő szett tie-breakben, hat meccslabdát hárítva, döntő ponttal nyertek az Andrejszki Dóri, Juhász Pálma kettős ellen. A bronzérem a múlt évi országos bajnok Kovács Anikó, Erdélyi Mónika kettősnek jutott.

Fair-play díjasok: Andrejszki Dóra és Dankó Dorián

noi paros fedett ob 2022noi paros fedett ob 2022A női párosok döntője után, jobbról a győztes duó

- A hazai padel történetében először rendeztünk fedett OB-t. Fantasztikusan színes mezőny jött össze, sok egykori fallabda- és teniszbajnokkal. Nagyon boldog vagyok, hogy a padelt ennyien választják már, mint fő sportágukat, vagy mint kiegészítő hobbi sportot a fő ütősportjuk mellett, legyen az tenisz, fallabda, vagy asztalitenisz. Nagyon köszönjük a kluboknak, a játékosoknak és a sport szerelmeseinek, hogy terjesztik a padel-igét és köszönjük a Pannon-Worknek, hogy fantáziát látnak a sportban és az OB névadó szponzorai lettek – mondta Kerekes Péter, a Magyar Padel Szövetség elnöke

A padel 2018-ban vetette meg a lábát Magyarországon. A tenisz és a fallabda legjobb tulajdonságait ötvöző, mexikói gyökerű sport a legdinamikusabban fejlődő ütősportok egyike lett hazánkban is.