Deli Merse, Sztasák Jonatán: egymás ellen s egymás oldalán is

A baranyai megyeszékhelyen, a Pécs VTC kitűnő sporttelepén lezárult a 12-18 esztendős korosztályok magyar bajnoksága.  Az egyéni bajnokok közül néhányan elmondták, miként élték meg a Mecsek-alji csatákat.

Aki szeret böngészni az adatok között, összeállításunkban megtalálja az U12, U14, U16 és az U18 összes eredményét.

Gy. Szabó Csilla írása (tenisz-palya.hu/MTSZ) * Szerdán Molnár Kitti, a csütörtöki zárónapon Udvardy Luca, Mészáros Patrik és Sztasák Jonatán vehette át az egyéni győztesnek járó díjakat.

Az U12-es és U14-es bajnokság összes eredménye ITT olvasható

Az U16-os és U18-as teljes eredménylista ITT olvasható

Honlapunk azúttal az idősebb korosztályok bajnokaitól kért gyorsinterjút.

Az U18-as leányok mezőnyében indult Molnár Kitti, aki junior ITF-tornákkal készült a korosztályos országos bajnokságra. Nem is akárhogyan, hiszen előbb egy 5-ös kategóriás viadalon, Horvátországban menetelt a döntőig, amelyben végül alulmaradt kanadai ellenfelével szemben, majd egy osztrák 4-esen negyeddöntőzött. Csurgó Virág tizenöt esztendős tanítványa úgy érzi, a pécsi duplázáshoz nagyban hozzájárultak a közelmúltban szerzett külföldi tapasztalatok, valamint Bukta Ágnes jótanácsai és Simai Péter erőnléti edző foglalkozásai:

molnar es csurgo viragmolnar es csurgo viragMolnár Kitti és Csurgó Virág

− Jó formában voltam, hiszen magas színvonalú meccseket játszottam, a győzelmek pedig az önbizalmamnak is nagyon jót tettek. Elsősorban fejben számít, hogy élesebb találkozók voltak mögöttem, külföldön mindig át kell állni egy feszesebb stílusra, ahol minden egyes labda számít, hiszen az ellenfelek az utolsó leheletükig nyerni akarnak. S bár a számszerű eredmény alapján úgy tűnhet, hogy könnyű győzelmeket arattam Pécsett, ez nem így volt, mert a játékokon belül nagyon hosszú labdamenetek voltak. A döntőben Bartha Panna végig küzdött, pontosan úgy, ahogy a külföldi ellenfelek, úgyhogy nagyon oda kellett figyelnem a győzelemhez. Párosban Badics Millával kellett ahhoz egy meccs, hogy kicsit összeszokjunk, ezért is vesztettünk szettet a Bodó, Faludi kettős ellen. A döntőbe a Bartha, Dankó duót vártuk ellenfélnek, sajnálom, hogy végül nem jött össze ellenük a találkozó. Az elmúlt három hét nagyon kemény volt, jó meccsekkel, és sok utazással – értékelte teljesítményét az MTK-Budapest teniszezője.

bartha molnar ob 2021bartha molnar ob 2021A 18 esztendős leányok eredményhirdetése

Az U16-os leánymezőnyben Udvardy Luca is duplázott, s bizony mögötte is kemény hetek állnak, hiszen a korosztályos csapat Európa-bajnokságon képviselte hazánk színeit Dankó Vanesa Dalma és Fenyves Gréta társaságában. A kontinensviadalra egy sérülésből felépülve érkezett, amely a döntőben már nem is akadályozta, így oroszlánrésze volt abban, hogy az együttes végül a negyedik helyen végzett, kiharcolva ezzel a junior csapat-világbajnokságon való részvételt.

− Azzal a nem titkolt célkitűzéssel jöttem Pécsre, hogy végre megnyerjem az első egyéni korosztályos ob-címemet – értékelte győzelmét Udvardy Luca, aki Punyi Gábor tanítványaként a PG Tenisz játékosaival közösen töltötte a meccsek közötti időt. Az eredmény pedig azt mutatja, nem is rosszul.

udvardy es punyi gaborudvardy es punyi gaborUdvardy Luca és mestere, Punyi Gábor

– Nagyon jól éreztem magamat a pályán kívül is, ami bizonyára hatással volt a teljesítményemre is. Nagy élmény volt, hogy egy igazi csapathoz tartozhattam, s minden téren érezhettem az együttműködés jótékony hatását. Az volt a cél, hogy nyugodtan engedjem el a kezemet, ne feszüljek bele a játékba. Ez szerencsére nagyon jól sikerült, különösen a döntőben. A torna során egyébként is fokozatosan javult a játékom. Végig koncentráltam, a fináléban pedig, amikor csak tudtam, variáltam. Úgy érzem nagyon jól játszottam. Az egyéni sikert követően a duplázás volt a következő célkitűzésem, borzasztó boldog vagyok, hogy ez is sikerült!

l16 dobogo varga udvardy fenyves kiss czakol16 dobogo varga udvardy fenyves kiss czakoAz L16-os dobogó: Varga Viktória, Udvardy Luca, Fenyves Gréta és Kis-Czakó Eszter

A csütörtöki két fiúdöntő, egy Tenisz Műhelyes és egy Vasasos házi döntőt hozott, igaz utóbbi győzteseMészáros Patrik, nem a Folyondár utcában, hanem Papp Sándorral a Next Tenisz Akadémián készül tornáira. Udvardy Lucához hasonlóan ő is a Summer Cup-on játszott még két héttel ezelőtt, bár az U16-os fiúválogatott nem jutott túl a selejtezőn.

savay meszaros u16 fiu dontosavay meszaros u16 fiu dontoSávay Zalán és Mészáros Patrik az U16-os eredményhirdetésnél

− Nemcsak csapattársak vagyunk, de Merse egyben az egyik legjobb barátom is – mondta honlapunknak a döntőt követően Jonatán, aki a fedett pályás bajnoki cím birtokosaként a szabadtéri korosztályos ob-ra is a győzelem reményében érkezett. – A köztünk lévő kapcsolat miatt nagyon nehéz meccsre számítottam, Merse ráadásul egész héten nagyon jó formában teniszezett, amit a döntőhöz vezető útja is bizonyított. Ráadásul ő még elsőéves ebben a korosztályban. Mindezek tudatában fejben kellett végig nyugodtnak maradnom, s bár a meccs viszonylag simán indult, mert minden érzelmet ki tudtam zárni, a második szettben azért meg kellett szenvednem a sikerért. Öt-négyes állásnál Merse négy meccslabdámat is hárította, s csak hat-ötnél, az ötödik meccslabda után tudtam befejezni a találkozót. Év elején megfogadtam, hogy mindent megteszek azért, hogy utolsó junior évemben mind a két ob-t megnyerjem. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült betartanom az ígéretemet.

Patrik első kiemeltként magabiztosan nyerte meccseit, s csupán a negyeddöntőben, a szintén Vasasos Pálfi Zoltán ellen kényszerült három szettre. A döntőben 6:1, 6:2-re verte az idei fedett pályás bajnokot, Sávay Zalánt. Bár arra a kérdésre, hogy motiválta-e a visszavágás lehetősége, nem tudott határozott igennel felelni, mert erre már korábban, egy nemzetközi tornán sor került.

− Mindenképpen nyerni szerettem volna, s bár tudat alatt biztosan gondoltam a visszavágásra is, azért a táblán volt még jó néhány kiváló játékos rajtunk kívül is – indokolta véleményét Mészáros Patrik. – Amikor láttam a döntő párosítását, csak akkor jutott az eszembe a fedett pályás ob. Egyébként nagyon célzottan nem is tudtunk készülni, hiszen most már jó ideje keményen dolgozunk, az edzéseket a korosztályos csapat Eb és a nemzetközi tornák szakították csak meg. Papp Sándor mellett Bartakovics Marcell és Tóth Csongor, mint mindig, most is sokat segített, hogy végül topformában legyek. A Pálfi Zoli elleni meccs második szettjében váratlanul kiengedtem fejben, előbb le kellett volna zárnom a találkozót. De van ilyen, a harmadikban ismét jól koncentráltam. A sorsolásom egyébként nem volt könnyű, valamennyi meccsemen figyelnem kellett. Egy olyan megingás, mint Zoli ellen, egy országos bajnokságon sajnos nem fér bele. A csütörtöki két döntőre érkeztem meg igazán, akkor már nagyon jól ment a játék. Egyébként egész héten arra törekedtem, hogy kiegyensúlyozott legyek, ami többnyire sikerült is. A jövő héten Budapesten rendeznek junior ITF-tornát, azon jó lenne egy-két meccset nyerni.

u16 paros dontou16 paros dontoAz U16-os párosdöntő szereplői

Az U18-as fiúk mezőnyében Sztasák Jonatán számára többszörösen is „nehezített” volt a csütörtöki zárónap, hiszen Deli Merse személyében nemcsak saját csapat-, de egyben páros társa ellen is vívta a döntőt. A találkozó után egy röpke pihenőt követően pedig immáron egymás oldalán vették fel a harcot a Miljanic, Páll duóval, s nyertek kiélezett csatában 6:4, 4:6, 10-7 arányban.

Sztasák Jonatán azt is elmondta, hogy párosban is a bajnoki cím volt a céljuk első kiemeltként, de nem voltak könnyű meccseik. Különösen akkor kellett küzdeniük, amikor előtte egyesben is döntő szettes mérkőzéseket játszottak. Összességében azonban kijött, hogy jól ismerik egymást, összeszokott és rutinos párost alkotnak és végül ebben a kategóriában is meglett a győzelem. Immáron közösen.