search
Babos Tímea már a legjobb nyolc között van - Fotó: MTSZ

Alig több mint egy óra kellett a torna első helyén kiemelt Babos Tímeának ahhoz, hogy könnyed kétszettes győzelmet arasson a budapesti BOK-csarnokban zajló kemény pályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Az első kiemelt magyar éljátékos (WTA 33.) 6:3, 6:2-re győzte le a selejtezőből főtáblára kapaszkodott orosz Anna Blinkovát (148.) a 226 ezer 750 dollár összdíjazású tenisztorna csütörtöki játéknapjának első fellépésén.

Az esti órákban a soproni teniszezőnőre még egy párosmeccs is várt a cseh Lucie Safarova oldalán. Az elődöntőbe jutásért a magyar Bukta Ágnes, Stollár Fanny duó volt az ellenfél. Babosék 47 perc alatt 6:2, 6:0-ra győztek.

Babos egyéni negyeddöntőjére pénteken késő délután kerül sor, az ellenfél a francia Dodin.

Ami az egyéni versenyt illet: a mezőny immár egyetlen magyar résztvevőjét nem késztette különösebb erőkifejtésre a 18 esztendős orosz, aki csupán az első szett közepéig tudott lépést tartani Babossal.

Legjobb női teniszezőnkre a péntek esti negyeddöntőben a Gálfi Dalmát búcsúztató francia Océane Dodin (7.) vár majd. A játékrend szerint ez a meccs zárja majd a centerpályán 13 órakor kezdődő, zsinórban négy egyéni összecsapást jelenti negyeddöntős programot - a magyar teniszező fellépése valamikor délután öt-hat óra tájban lesz esedékes.

A negyeddöntőkig érve látható, még egyben a mezőny: csupán a 4. és 6. kiemelt (a román Cirstea és a francia Parmentier) hiányzik a nyolcasból.