search
Buzarnescu és Stollár - Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Pályafutása ötödik WTA párosdöntőjét játszotta, s második alkalommal emelhette a magasba a nyertesnek járó trófeát Stollár Fanny.

Gálfi Dalma az egyéni elődöntőben remek játékot mutatva dicsértesen helyt állt az 1. kiemelt, a WTA világranglistán 35. helyen jegyzett kazah Putyinceva ellen, de végül három játszmás mérkőzésen vereséget szenvedett.

(nso.hu/MTI/tenisz-palya.hu) * A 22 esztendős Stollár szép karriert tudhat maga mögött: felnőtt magyar bajnok (2012), junior párosban wimbledoni bajnok (2015), egyéniben, csapatban és párosban U16 korosztályos Európa-bajnok (2014), vegyes párosban az ifjúsági olimpia bronzérmese (2014), csapatban U16 korosztályos világbajnoki bronzérmes (2014).

Párosban 2015-ben Gálfi Dalmával párban győzött a wimbledoni teniszbajnokságon a junior lányok versenyén. A kombinált junior világranglistán a legjobb helyezése a 2015. október 19-én elfoglalt 7. hely volt. A felnőttek között párosban két WTA- és egy WTA 125K-tornagyőzelemmel rendelkezik (mindkettő Budapesten, 2018-ban fedett pályán, most a Római Teniszaakadémia salakpályás centerpályáján), emellett egyéniben egy, párosban tíz ITF-tornagyőzelmet szerzett.

A WTA felnőtt világranglistáján a legjobb helyezését 2018. november 19-én érte el, amikor egyéniben a 114. helyen állt, míg párosban a legjobb helyezése a 2018. szeptember 10-én elért 67. hely.

Ezúttal a román Mihaela Buzarnescu társaként a vasárnapi döntőben a duó bő fél óra alatt szettelőnyhöz jutott az Aliona Bolsova, Tamara Korpatsch spanyol, német kettős ellen.

A második játszmában is gyorsan 3:0-ra vezettek Stollárék. Ezután viszont a román, német páros brékelt, majd a saját adogatását is hozta, ezzel szorosabb lett az állás. Stollárék azonban 3:1 után már végig megőrizték brékelőnyüket, és 1 óra 15 perc alatt nyertek.

Az egyesben a selejtezőben búcsúzott Stollárnak ez volt az ötödik WTA-döntője párosban, és második tornagyőzelmét aratta a 2018-as budapesti fedett pályás viadal megnyerése után.

- Először is köszönöm a partneremnek, hogy végigjátszotta velem ezt a tornát – mondta a díjátadón a magyar játékos utalva arra, hogy a tokiói olimpián is szereplő Buzarnescunak fontos volt, hogy szombaton rendezték a döntőt.

Stollár külön kiemelte, hogy számára nagyszerű volt a budapesti viadal, nagyon jó volt a hazai közönség előtt játszani.

A folytatásban az egyes elődöntők következnek a Római Teniszakadémián, először a szabadkártyás Gálfi Dalma találkozott az első helyen kiemelt kazah Julija Putyincevával, majd a másodikként rangsorolt amerikai Danielle Collins csapott össze az ukrán Anhelina Kalinyinával.

Gálfi Dalmának nem sikerült bejutnia a döntőbe a 235 ezer dollár (71.6 millió forint) összdíjazású budapesti salakpályás női tenisztornán: a magyar játékosnak voltak jó periódusai az első kiemelt kazah Julija Putyinceva elleni szombati elődöntőben, de végül három játszmában kikapott tőle.

A világranglista 176. helyén álló magyar - aki a múlt héten egyesben és párosban is a döntőig jutott egy franciaországi versenyen - szombaton a nyitó játékban elveszítette adogatását, majd 3:1-nél szintén, így az első játszmát a kazah klasszis viszonylag könnyedén megnyerte 6:2-re. A második játszma első brékje Gálfi nevéhez fűződött, a magyar játékos elhúzott 3:0-ra, csakhogy 3:1-es vezetésénél kazah riválisa is elcsent egy adogatógémet tőle. Aztán 3:3-nál Gálfi újra kézbe vette az irányítást, saját megnyert adogatása után elnyerte a kazahét, majd a meccs folyamán először semmire hozta a saját szervajátékát – ezzel zsebben volt a második játszma (3:6).

A döntő szett első gémjében két kettős hiba érzékeltette Putyinceva elbizonytalanodását, az utolsó két labdamenetben is csak a második szervája ment az adogatóudvarba, de Gálfi nem tudta ezt meglovagolni – két ki nem kényszerített hibával „átengedte” neki a pontot. A hibákra ráment a saját adogatójáték is, majd Putyinceva még egy gémet behúzott – viszont 3:0-nál orvosi segítséget kért: a vádliját és a csuklóját is kezelték.

Úgy tűnt, a jó tízperces kényszerszünet jót tett Gálfinak, hozta a saját adogatását, csakhogy az ígéretes nekirugaszkodás ellenére brékre nem futotta, majd a saját adogatását is elveszítette. 5:1-nél összejött az adogatáslopás, felcsillant egy halvány reménysugár a magyar játékos előtt, azonban saját szervagémjét a mérkőzés folyamán immár hatodszor is elveszítette – ezzel 6:2-re a harmadik játszmát, valamint 2:1-re a mérkőzést is.

Hungarian Grand Prix
Budapest, WTA 250-es torna, Római Teniszakadémia, Asbóth Józse Stadion
Páros döntő:
Stollár Fanny, Mihaela Buzarnescu (magyar, román) – Aliona Bolsova, Tamara Korpatsch (spanyol, német) 6:4, 6:4