Babos Timi és Fucsovics Marci is győzelemmel kezdte szereplését az esztendő első Grand Slam tornáján.

Balázs Ati magyar idő szerint kedden hajnalban lép pályára Melbourne nagy versenyén.

A selejtezőből főtáblára jutott Babos Tímea (WTA 115.) hétfőn két szettben verte a kvalifikációból szerencsés vesztesként főtáblára került belga Ysaline Bonaventure-t, aki 123. a világrangsorban. Szoros játszmákban, de végül kétszettes meccsen nyert Timi - az első etap végén lenullázta a tie-breakot, a másodikban pedig fogadóként biztosította be továbbjutását.

A következő fordulóban Anastasia Potapova lesz Timi ellenfele - a WTA rangsor 101. helyén álló orosz teniszezőnő hétfőn a 24. kiemelt amerikai Riske ellen nyert 6:2, 6:1-re.

nők, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Babos Tímea - Ysaline Bonaventure (belga) 7:6(0), 6:4

A 29. születésnapját február 8-án győzelemmel ünneplő Fucsovics Márton ötszettes mérkőzésen jutott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság második fordulójába.

A világranglista 55. helyén álló magyar éljátékos a hazai közönség előtt szereplő, dél-afrikai születésű Marc Polmans (125.) ellen mérkőzött. Három brék után, meglepetésre a szabadkártyával főtáblára került ellenfél kapta el jobban a ritmust, és 46 perc elteltével hozta a nyitószettet. Marci összekapta magát, és a második játszmában háromszor, majd a harmadikban kétszer is elvette a stabilan ütő ausztrál szerváját, így 2 óra 13 percnél már ő volt szettelőnyben. Polmans - aki tavaly bejutott a második körbe az Australian Openen - nem adta fel, óriási csatában kicsikarta a rövidítést a negyedik felvonásban, és alig rontva kiegyenlített.

Három és fél óra elteltével a felek nekirugaszkodtak az utolsó játszmának, Polmans rögtön brékelt, de a magyar Davis Kupa-válogatott vezére 2:2-nél utolérte őt. Fucsovics egy 15 labdamenetet hozó gémben ismét brékelt, majd 5:3-nál kiszerválta a fordulatos találkozót, amely 4 óra 13 percen át tartott.

A magyar játékosra a 64 között a 17. kiemelt, háromszoros Grand Slam-bajnok svájci Stan Wawrinka vár, aki másfél óra alatt 6:3, 6:2, 6:4-re győzött a portugál Pedro Sousa ellen.

férfiak, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Fucsovics Márton - Marc Polmans (ausztrál) 4:6, 6:3, 6:1, 6:7(3), 6:3

A torna harmadik magyar szereplője, Balázs Attila (94.) kedden mutatkozik be, a 15-ös pálya utolsó mérkőzésén, várhatóan a kora hajnali időszakban a spanyol Roberto Carballes Baena (ATP 98.) lesz az ellenfele.