Velcz Zsombor és Fajta Péter 2020 decemberében, Floridában

Fajta Péter egyéniben a legjobb nyolc, a Fajta, Velcz duó pedig a legjobb négy közé jutott, Velcz Zsombor egyesben a 2. kiemelttől kapott ki csütörtökön Floridában, a korosztályos Orange Bowl viadalon.

Szabanin Natália két szettben szenvedett vereséget a harmadik fordulóban, így a leányok mezőnyében nem maradt magyar versenyző.

Gy. Szabó Csilla írása (tenisz-palya.hu/MTSZ) * A Floridában zajló A-kategóriás juniortorna csütörtöki harmadik fordulójában örömre és bánatra egyaránt volt oka a magyar küldöttségnek, összességében azonban mégis inkább az előbbin volt a hangsúly. A fiúk mezőnyében továbbra is jól alakulnak számunkra az események, még akkor is, ha Velcz Zsombor két szettben vereséget szenvedett a torna második kiemeltjétől. Párosban ugyanis gyorsan javított, Fajta Péterrel magabiztosan léptek túl cseh, német ellenfelükön. A magyar duó számára ráadásul ez a harmadik kör már negyeddöntőnek számított, így biztosították helyüket a négy legjobb páros között.

A nap első történése azonban Fajta Péter nevéhez fűződik, aki első kiemelthez méltóan menetel tovább a Grand Slamek utáni legrangosabb korosztályos viadalként elkönyvelt Orange Bowl tornán. A Somogyi Elektronic-GYAC 18 esztendős játékosa nagyon gyorsan, ellenfelének mindössze három játékot engedélyezve jutott a legjobb nyolc közé. Fajta egyébként az előző fordulóban is három gémet veszített, ám a fiatal magyar szerint az előző meccse korántsem volt olyan könnyű, mint azt az eredmény mutatta.

− A rajtra megváltoztak az időjárási körülmények és sajnos nem az én javamra – tért vissza Fajta Péter a magyar idő szerint szerda éjjel lejátszott második fordulós nyitómeccsére. – Szeles és hűvös lett az idő, a pálya és a labda egyaránt lelassult. Az én játékstílusomnak pedig ez egyáltalán nem fekszik. Éppen ezért túlságosan hosszú labdamenetekbe kellett belemennem és a szerváim sem jelentettek olyan nagy előnyt, mint általában. Mindezek ellenére magabiztosan játszottam és viszonylag simán nyertem. Mára szerencsére javult a helyzet, csak gyengén fújdogált a szél és a hőmérséklet is emelkedett. Bizonyára ez is közrejátszott abban, hogy nagyon jól éreztem a játékot. Kevés hibával, viszonylag nagy nyomást tudtam gyakorolni az amerikai fiúra.

A következő ellenfél pedig a tizenhat esztendős francia, Sean Cuenin lesz, aki 52. a juniorok világranglistáján két hónapja pedig még 46. volt. Ezzel kapcsolatban Fajta Péter még a torna előtt úgy vélekedett, hogy a top50-ben lévők gyakorlatilag hasonló szinten játszanak, bárki megverhet bárkit. A pénteki mérkőzés így igen izgalmasnak ígérkezik, bár a magyar fiú önbizalma egyre erősebb lábakon áll az egyes és páros győzelmeknek köszönhetően.

– Egyesben nem éreztem annyira a játékot, mint a párosban. Ráadásul a srác jobb napot fogott ki, mint én. Úgy gondolom, hogy leginkább a szerván múlt a meccs. Sajnos nekem nagyon alacsony százalékban jöttek be az első adogatásaim, az amerikai fiú viszont hatékonyabb és magabiztosabb volt ezen a téren – foglalta össze a Dali Blanch elleni találkozó tanulságait Velcz Zsombor.

A leányok között csütörtökön már csak Szabanin Natáliáért szoríthattunk, aki a 20-as pályán maratoni csatát vívott a finn Laura Hietaranta ellen. S bár az eredmény alapján viszonylag simának tűnt a meccs, a játékokon belül hosszú és fárasztó labdamenetek alakultak ki, hol itt, hol ott volt előny. A gémek végén azonban többnyire a finn kislány örülhetett, Nati a második szettben, 4:4-nél egyenlített ki először. Ellenfele azonban rögtön megtörte ezt a lendületet, és a legfontosabb pillanatban breakelt, 5:4-nél pedig gyorsan, az első meccslabda kihasználásával lezárta a találkozót.

Orange Bowl. A-kategóriás junior ITF-torna. Plantation. Egyesült Államok.
Egyes. 3. forduló.

Leányok: Szabanin Natália (13.) – Laura Hietaranta (finn) 6:1, 6:4
Fiúk: Fajta Péter (1.) – Aidan Mayo (15.) (amerikai) 6:2, 6:1; Dali Blanch (2.) (amerikai) − Velcz Zsombor (16.) 6:3, 6:3
Páros. Negyeddöntő.
Fiúk: Fajta Péter, Velcz Zsombor (2.) – Adam Jurajda (cseh), Mika Lipp (német) 6:2, 6:2