Borsos Olivér emlékének szentelik a BTC-n ezen a héten zajló G5-ös junior ITF-tornát.
A viadal versenyigazgatója, a klub szakosztályvezetője, Balázs György a rendezés nehézségeiről és a Budapest Tenisz Centrum új felállásáról beszélt honlapunknak.
A városmajori stáb, Borsos Olivér eszmeiségéhez hűen, a csapatmunka és a közösség erejére építve folytatja a munkát.
Gy. Szabó Csilla írása * Minden nap érzem a barát és a kolléga hiányát, a junior ITF- torna rendezése kapcsán azonban még nyilvánvalóbb az űr, amelyet Olivér a BTC-n hagyott maga után – utalt a Városmajorban hétfőn elstartolt nemzetközi korosztályos viadal versenyigazgatója, Balázs György az esemény rendhagyó és szomorú apropójára.
A Borsos Olivér Memorial, mert hogy kiről másról is kaphatta volna nevét a Budapest Tenisz Centrum G5-ös juniortornája, mint a nyáron tragikus körülmények között, fiatalon elhunyt teniszszakemberről, pedig jócskán ad munkát a klub szakosztályvezetőjének. A járvány ellenére, vagy talán éppen ezért, ugyanis nemcsak magyar, de szépszámú külföldi versenyző is nevezett a viadalra, felmérve, hogy a koronavírus még sokáig gátolhatja a nemzetközi teniszélet normális ritmusát.
A rendezőknek ennek megfelelően a szokásos teendőkön túl, ezúttal a COVID-előírásokat is maximálisan be kell tartaniuk. A bejáratnál hőmérővel ellenőrzik a résztvevők testhőmérsékletét, a kötelezően kitöltendő QR-kódos kérdőívek kezelésében pedig a klub egyik fiatal játékosa, Pánczél Zalán segít Balázs Györgynek. A csapatmunka és a közösség tisztelete egyébként továbbra is alapelv a Városmajorban, pontosan úgy, ahogy azt Borsos Olivér még sportigazgatóként követendő elvként meghatározta.
– Oli annak örült, ha minél többet dolgozhatott, halmozta a feladatokat, és tökéletesen el is látta őket. Ha valamit váratlanul szervezni kellett, ő biztosan levette vállunkról az ezzel kapcsolatos terheket – folytatta az emlékezést Balázs György, aki szakosztályvezetőként és vezetőedzőként folytatja a barátjával közösen megkezdett utat a BTC-n. S bár a nyári tragédiát követően legszívesebben mindent maga után hagyott volna, tudta, hogy ezt sem a tanítványokkal, sem pedig Olivér emlékével nem teheti meg. Folytatta tehát a munkát és kollégáival lépésről lépésre újjászervezték a BTC-t, amely mostanra nyerte el végleges formáját.
A centrumot Szendrei Dániel klubigazgató vezeti Balázs Attila szakmai igazgató segítségével. Utóbbi ATP-s mérkőzései miatti igazolt távollétükben Mészáros Dániel lép elő helyettesükké, ám a szervezési feladatok teniszes oldalához Balázs György több évtizedes tapasztalatára is nagy szükség van. Erre az ITF-torna a legjobb bizonyíték, amely vasárnaptól vasárnapig, szinte huszonnégy órás szolgálatot ró az egykori kiváló játékosra. Ám ezúttal azt sem bánja, hogy telefonján szinte percenként keresik, hiszen a cél valóban szentesíti az eszközt.
– Méltóképpen szerettünk volna Olira emlékezni, s a résztvevők nagy száma is részben annak köszönhető, hogy sokan ismerték és szerették. Itthon és külföldön egyaránt. Az egyes pálya örökre az ő nevét viseli majd, a torna végeztével pedig a Borsos Olivér fair play díjat veheti át a legsportszerűbb játékos. A vasárnapi döntőt követően, barátunk édesapja Borsos Attila és öcsém, Balázs Attila is részt vesznek az ünnepélyes eredményhirdetésen, ezzel is hangsúlyozva a torna jelentőségét – osztott meg további érdekességeket a viadalról Balázs György, majd a BTC szakmai stábjának összetételéről beszélt honlapunknak. Ebből megtudhattuk, hogy a korábbi vezetés a versenyteniszt tartotta a legfontosabbnak, a jelenlegi viszont a bérlők, az amatőr és hobbitenisz képviselőinek érdekeit is szem előtt tartja. A szakosztályvezető a két pólus közötti kényes egyensúly megtartására fog leginkább figyelni.
Ennek megfelelően délelőttönként együtt edzenek a klub legjobbjai, Tóth Amarissa, Drágár Péter, Kincses Kristóf és Kincses Kolos, valamint a csapathoz két hete csatlakozott Udvardy Luca. A felnőttek közül Jani Réka és Lukács Vanda is a BTC-n készül, amennyiben éppen itthon tartózkodik. Ezzel a csoporttal a Balázs György, Krafcsik Tamás, Kellner Ádám alkotta trió foglalkozik, a rendszeres erőnléti edzéseken pedig Mészáros Dániel segít be nekik. A fiatalabbak délután Enyedi János, Kaszás Benjamin és Krafcsik Tamás irányításával gyakorolnak.
– Sajnos Kisantal Péterrel néhány nappal ezelőtt elváltak útjaink, pedig majd három éven át az egyik legnagyobb munkabírású, leglelkiismeretesebb edzőnk volt. Az ő helyére érkezett próbaidőre Tóth Barnabás, és az ősz kezdet óta nálunk edzősködik Khin Dániel, aki korábban játékosom volt, egy évet elvégzett egy amerikai egyetemen, ám most a koronavírus-járvány miatt itthon ragadt. Nagyon kedveltem őt tanítványként, kedves, okos fiatalember, akit szeretnek a gyerekek. Szeptember elsején szerződtünk le Kellner Ádámmal, akinek nagyon elégedettek vagyunk a munkájával, komoly erősítést jelent az egyértelműen megfiatalodott szakmai stáb számára.
– Nem titkolt célunk dinamikus, az új dolgokra nyitott, modern csapatot építeni, s ezzel tovább vinni és megvalósítani Olivér álmát – folytatja a BTC jelenlegi felépítésének bemutatását Balázs György, majd öccse, Attila szerepét vázolja:
– Profi karrierje miatt természetesen nem tud nap, mint nap velünk lenni, de egyelőre ezt nem is várjuk el tőle. A fiataloknak az is sokat jelent, ha rendszeresen megnézi őket, tanácsokat ad nekik. Bevezettük a havi egyszeri kerekasztal beszélgetéseket, amelyen bármilyen kérdést fel lehet tenni neki. A legutóbbin például a US Open tanulságairól mesélt, ami lebilincselő élmény volt a fiatalok számára. Testközelből megismerni egy top százas játékost, és vele értékes emberi kapcsolatot kialakítani, azt hiszem ez minden fiatal teniszező álma.
Balázs György feladata nem könnyű, hiszen a klub gazdasági szempontjait is szem előtt tartva kell működőképes, szakmailag is eredményes műhelyt vezetnie. Ebben segíti a homogén, összetartó és fiatalos stáb. Meggyőződése, hogy az elmúlt hónapok nehézségei csak még jobban összekovácsolták őket, s a kemény próbát kiállva, most már csak jobb jöhet. A játékosoktól az edzőkig mindenki társa volt ebben a szakosztályvezetőnek, amire a korosztályos ob-n nyert négy egyéni cím a legjobb bizonyíték. Erre a szereplésre tette fel a végső koronát Tóth Amarissa, a felnőtt női mezőnyben aratott győzelmével. Méltóan megemlékezve edzőjéről, Borsos Olivérről.