search

Hazai

Jilly Ádám megállíthatatlanul menetel tovább a budapesti 15 ezer dollár összdíjazású férfi ITF-tornán. Pénteken már a negyeddöntőben lépett pályára a görög Tanosz ellen, aki 6:3, 3:0-ra vert. Szombaton már a döntőbejutás lesz számára a tét, az olasz Leonardo Rossi (5.) ellen. Képünkön egyik edzőjével, ifj. Szabó Tamással a győzelem után.

Gy. Szabó Csilla

Az Alfa TI 17 éves játékosa a hét elején még karrierje első ATP-pontjának örülhetett a GS Tenisz Clubban, zajló II.S-System Kupán, miután a főtábla első fordulójában három szettben legyőzte francia ellenfelét. A szabadkártyával játéklehetőséghez jutó Jilly Ádám a második fordulóban már a torna 4. kiemeltje, Martyn Pawelski ellen nyert 6:1, 6:2-re, ami nemcsak a nagyarányú győzelem miatt számított nagy bravúrnak, de azért is, mert ellenfele az ATP 659. helyén áll, így jóval esélyesebb volt a világranglistára eheti eredményével még éppen csak felkerülő Jillynél.

A legjobb nyolc között az addig kétszettes meccsekkel, magabiztosan haladó 7. kiemelt Arisztotelisz Tanosz volt az ellenfele, aki Pawelskihez hasonló játékerőt képviselt, hiszen 718. a világranglistán.  A görög breakkel kezdett, amire Ádám is breakkel válaszolt, s így haladtak tovább 2:2-ig. Ekkor Jilly végre hozta a szerváját, s már 5:2-re is vezetett. Végül 6:3-ra hozta az első játszmát.

A második szett előtt Tanosz kikérte az ápolási időt, kézfejét fájlalta, majd folytatta a meccset. A közjáték azonban nem zavarta meg időseb, valamint  ifjabb Szabó Tamás tanítványát, aki továbbra is összeszedetten és lelkesen teniszezett. 3:0-as állásnál végül a görög kezet nyújtott, amiben a sérülésen túl vélhetően az is szerepet játszott, hogy Jilly ismét rendíthetetlennek tűnt a pályán.

A találkozó után a hét legeredményesebb magyar játékosa természetesen boldogan nyilatkozott stábunknak, s azt is megtudhattuk tőle, hogy az első meccs előtt ugyan izgult még egy picit, ám azóta a lehető legnagyobb örömmel játssza mérkőzéseit:

A negyeddöntőre ifj. Szabó Tamás kísérte el Jilly Ádámot, aki édesapjával közösen felel a fiatal teniszező fejlődéséért. A szakember eddig maradéktalanul élvezte tanítványa valamennyi mérkőzését:

− Ádám igyekszik mindent úgy végrehajtani a pályán, ahogy azt a meccsek előtt megtervezzük. Az első fordulóban három szettben nyert, a második szettet nullára veszítette el, én mégsem aggódtam egyetlen percig sem. Annyira látható volt rajta a magabiztosság, hogy tudtam, végül hozni fogja a találkozót. Bevallom, jó őt így látni játszani, s azt ahogy beérik a hosszú évek munkája. Ádám mindig nagyon erős volt fejben, s ez most, téthelyzetben jön ki igazán.

Jilly Ádám természetesen nagyon elégedett eddigi teljesítményével, ám ez nem jelenti azt, hogy a szombati elődöntőn ne tenne meg mindent a győzelemért. Sőt! Terhek nélkül játszva, most már igazából a döntő a cél.