Hazai

Két magyar, Jilly Ádám (képünkön) és Boros Attila jutott tovább a GS Tenisz Clubban zajló 15 ezer dollár összdíjazású férfi ITF-torna második fordulójába. Előbbi francia ellenfelét verte három szettben, utóbbi pedig a kvalifikációból érkezve, tehát már két meccset megnyerve győzte le 7:6(5), 6:4 arányban a nyolcadik kiemeltet. (Fotó: GS Tenisz Club)

Gy. Szabó Csilla

Úgy tűnik, a magyarok egyre jobban hozzászoknak a GS Tenisz Club gyors kemény borítású pályájához, hiszen a múlt heti egyetlen továbbjutóval szemben, ezen a héten már ketten is biztosították helyüket a II S-System Kupa főtáblájának második fordulójában. Ezúttal 17-en kaptak lehetőséget egyesben, 14-en a selejtezőben próbálhattak szerencsét, hárman pedig a főtáblára kaptak szabadkártyát. Utóbbiakhoz végül a kvalifikációból hárman is csatlakozhattak. Boros Attila és Sallay Péter egyaránt két-két meccset nyert a selejtezőben, Bartakovics Marcell pedig szerencsés vesztesként folytathatta.

A főtábla keddi első napján a szabad kártyával induló Bakonyi Dávid és Hornung Gábor egyaránt két szettben kapott ki izraeli, illetve olasz ellenfelétől. Bartakovics Marcell viszont nagyot küzdött a szerb Butulija ellen, akitől 6:7(3), 6:3, 6:3-as vereséget szenvedett.

Szerdán lépett pályára a másik három magyar, köztük legjobb juniorjátékosunk, Jilly Ádám, aki egy héttel korábban már sikeresen használta a selejtezős szabadkártyát, igaz, akkor a főtábla első fordulójából még nem tudott tovább lépni. Most viszont igen. A francia Guillaume Dalmasso elleni 6:4, 0:6, 6:4 arányú győzelme pedig azért is lett nagyon különleges a számára, mert ezzel első egyéni ATP-pontját nyerte. Az Alfa TI teniszezője nem titkolta örömét a találkozót követően és azt is elismerte, hogy ezzel idei nagyszerű korosztályos szezonjára is feltette a koronát. S bár a második fordulóban a torna negyedik kiemeltje, a lengyel Martyn Pawelski vár rá, ellene is a legnagyobb lelkesedéssel fog pályára lépni, és minden tőle telhetőt megtesz a győzelemért.

Videónkban arról is beszél, milyen különbséget lát a junior és a felnőtt mezőny között, s miben fejlődött idén a legtöbbet:

A magyar győzelmek sorát Boros Attila folytatta, aki ezen a héten a selejtezőből indulva jutott fel a főtáblára. A kvali első fordulójában az ukrán Andrij Poritszkijt verte 3:6, 6:2, 10-3-ra, majd Halmos Kornélt 7:6(5), 6:0 arányban. A szerdai első fordulóban a torna nyolcadik kiemeltje, az amerikai Karl Poling volt az ellenfele, aki ellen gyorsan 3:1-es vezetéshez jutott, ám ellenfele visszabreakelt, majd igen nagy csata alakult ki közöttük. A szett sorsát végül egy szintén kiélezett tiebreakben döntötték el. A második játszma sem volt könnyű a magyar teniszező számára, ám ekkor már érezhető volt, hogy ő van lépéselőnyben. Saját bevallása szerint ezen a találkozón végre jól játszott, a selejtezős meccsein sem a pályát, sem a labdát nem érezte igazán.

Boros Attilának ez már a hetedik ATP-pontja volt, így egyre közelebb kerül az első ezerhez, amely egyben azt is jelentené, hogy az ITF-tornákon garantált lenne számára a főtáblás indulás.

Stábunknak nyilatkozva elmondta, miért különösen kedves számára a szerdai győzelem:

A harmadik magyar érdekeltségű meccset Sallay Péter vívta, mégpedig az amerikai Tyler Stice ellen, amelyet végül utóbbi nyert 7:5, 7:6(1) arányban.

Sallay Péter a selejtezőben két mérkőzést nyert, a főtáblán azonban már nem tudott továbblépni Sallay Péter a selejtezőben két mérkőzést nyert, a főtáblán azonban már nem tudott továbblépni Fotó: GS Tenisz Club

Boros Attila ezt követően párosban is örülhetett, hiszen Kisantal Dominik oldalán 6:3, 5:7, 10-2-re nyertek az első fordulóban. Rajtuk kívül Sallay Péter maradt még versenyben az ausztrál Timothy Gray párjaként, ők 7:5, 6:2-re győzték le a Gubi Trisztán, Páll Noel kettőst.