search

Hazai

A várakozásoknak megfelelően Marozsán Fábián győzelmével indult a Törökország elleni Davis-kupa-találkozó Keszthelyen. A magyar férfiválogatott elsőszámú játékosa 7:5, 6:2-re verte a vendégek másodikját, Altug Celikbileket, s ezzel 1-0-as vezetéshez juttatta a Nagy Zoltán által irányított együttest. A folytatásban Piros Zsombor kétszettes sikere koronázta meg a pénteki teljesítményt.

Gy. Szabó Csilla

Magabiztos szervákkal kezdte a meccset Marozsán Fábián, amelyekben ász is akadt, ezzel megadva a találkozó alaphangját. A török teniszező azonban nem hagyta válasz nélkül, és ő is hozta az adogatását. 6:5, 30:15-ös állásnál egy kiélezett labdamenetet Fábi gyönyörű elütéssel fejezett be, amelyet a szépszámú közönség vastapssal jutalmazott, s innen már meg sem ált az első szett megnyeréséig.

A második elején a magyar láthatóan nyugodtabban kezdett, a törökön pedig érződött az elvesztett szett feletti csalódottság. Ennek köszönhetően viszonylag gyorsan 3:0 lett az eredmény Marozsán javára. Ettől a perctől kezdve már csak a saját szerváira kellett figyelnie, és ebbe az elgondolásba nem is csúszott hiba.

− A mérkőzés elején izgultam picit, mert sohasem könnyű a meccskezdés, különösen nem egy Davis-kupa-találkozó elsőszámú játékosaként – nyilatkozta győzelmét követően Marozsán Fábián. – Sokat segített, hogy mellettem volt a közönség, s így a szett végi breakben is része volt a támogatásuknak. Akkor éreztem, hogy itt a fordítás ideje.

Marozsán győzelemmel kezdett KeszthelyenMarozsán győzelemmel kezdett KeszthelyenFotó: Marozsán Team/Tumbász Hédi

A meleg ellenére Fábián nem érezte úgy, hogy túlságosan megterhelte volna a mérkőzés. Úgy gondolja, hogy jó csapat áll mögötte, így egyáltalán nem tart attól, hogy szombaton túlságosan megterhelő lenne számára, hogy Nagy Zoltán kapitány előbb párosban, majd egyesben is számít rá. A TotalTenisz kérdésére, amely a hatékony szervákra vonatkozott, Marozsán elismerte, mindig arra törekszik, hogy jól adogasson, ami a meccs elején maradéktalanul sikerült is neki. Az első szett második felében azonban kicsit visszaesett ezen a téren. A jó első szervák azonban később is ott voltak, és átsegítették a nehezebb pillanatokon.

− Úgy gondolom, hogy mentálisan voltam erősebb az ellenfelemnél. Nagyon jól variált, amivel engem is meglepett. Valóban veszélyes ez a török csapat, de nagyon jól kezeltük a helyzetet. Zsombi győzelme után kettő-nullával fordulunk (a világranglista-219. Cem Ilkel ellen nyert 6:2, 6:3-ra), nagy megnyugvás a számunkra, a párosra a biztos előny tudatában mehetünk holnap pályára. Nem ismerem az ellenfeleket, Máté pedig egy sérülésből jön vissza, így nem is tudok jósolgatni. Ugyanakkor az a tény, hogy egy győzelemmel le is zárhatjuk a meccset, mindenképpen egy kisebb fajta teher lesz rajtunk. De ahogy a mai találkozókat, úgy a holnapit is igyekszünk megoldani - tette még hozzá Marozsán Fábián.