Hazai

Fajta Péter két játszmában diadalmaskodott az első kiemelt, idei tizedik trófeájának bezsebelésére törő svéd Dragos Nicolae Madaras ellen a 15 ezer dollár összdíjazású Marso Nyír1 Open nevet viselő nyíregyházi ITF viadal döntőjében. Fajtának ez volt 2023-ban a harmadik tornagyőzelme.

A 21 esztendős magyar fiatal sikere azért is megsüvegelendő, mert ellenfele mintegy négyszáz hellyel jobb világrangsorral rendelkezik (Fajta 621., Madaras 213.), ráadásul a romániai születésű svéd ebben a szezonben zsinórban nyerte a versenyeket, szám szerint kilenc alkalommal, s Nyíregyházán ITF-rekordot döntött volna, ha megszerzi tizedik elsőségét.

A vasárnapi döntőben a 7. helyen kiemelt magyar fiatal azonban megakadályozta ebben.

Fajta Péternek ez idei harmadik (egy hónapon belül második) tornagyőzelme, karrierje ötödik egyéni trófeája. Hétfőtől az 533. hely környékén jegyzik majd az ATP világrangsorában.

Fajta Péter, a Marso Nyír1 Open ITF-torna bajnokaFajta Péter, a Marso Nyír1 Open ITF-torna bajnoka

A finálé megmozgatta a környék teniszkedvelőit, hiszen az 1-es pálya újonnan kialakított lelátója színültig megtelt. Ritkán látni 15 ezres Future tornán ennyi érdeklődőt és nem utolsó sorban ennyi hazai szurkolót. A meccs elején sok ki nem kényszerített hibát ütöttek mindketten, de utána belejöttek a játékba. A találkozó további részében a rengeteg ásszal és nyerővel a közönséget is elkápráztatta a két játékos. Végül 6:3, 6:2 arányban Fajta Péter győzedelmeskedett, ezzel idei harmadik tornagyőzelmét aratta.

Dragos Nicolae Madaras - Fotók: Erőss BélaDragos Nicolae Madaras - Fotók: Erőss Béla

A győztes a pénzdíjon felül 15 ATP ponttal is gazdagabb lett. Az egyéni verseny első helyezettjének járó kupát Poroszka Norbert versenyigazgató adta át. A legtovább jutott magyar játékosnak, Fajta Péternek Halkóné dr. Rudolf Éva önkormányzati képviselő adott át különdíjat, valamint mindkét döntős egy-egy Blade Sport ajándékcsomagot is kapott.

A párosok versenyében a német Jakob Schnaitter és Kai Wehnelt páros végzett az első helyen.

- A MARSO Tenisz Centrum Egyesület 2017. év végén azzal a céllal vette át a teniszklub üzemeltetését, hogy Nyíregyháza a hazai tenisz világában is kivívja az országos hírnevet - mondta Poroszka Norbert tornaigazgató. - Az átvétel óta folyamatosan azon dolgozunk, hogy a megyeszékhely teniszkedvelői méltó környezetben sportolhassanak. Ennek megfelelően számos fejlesztésen van túl a tenisz centrum és több színvonalas hazai versenynek/bajnokságnak adott már otthont.

Egy biztos, erre a versenyre igen erős nemzetközi mezőny érkezett, s látványos mérkőzéseket szemlélhettek az érdeklődők. Az európai teniszezők mellett volt, aki a messzi Kolumbiából, Argentínából, Brazíliából vagy avilág másik szegletéből, Indiából vagy Ausztráliából érkezett. Összesen 23 ország teniszezői képviseltették magukat az egy hetes nyíregyházi viadalon.