search

Amatőr

A mögöttünk levő hétvégén Hajdúszoboszlón 300 ezer forint összdíjazású amatőr teniszversenyt rendeztek, míg a DEAC nagyerdei Sportcampusán 100-100 ezer forintot osztottak szét az amatőr teniszezők között.

Az elmúlt napokban sem volt leállás Debrecenben, az egyetemi teniszpályákon, hiszen a Phoenix Kupán mérhették össze tudásukat a játékosok a szabadidős, az amatőr és a gyermek versenyszámokban.

A szabadidős egyéni kategória létszáma hónapról hónapra duzzad, ezúttal 34 ember regisztrált, akik közül Ludman Viktor bizonyult a legjobbnak. Az amatőr egyéni kategóriában a megyei ranglista 1. helyezettje, Magyar Krisztián szettveszteség nélkül vitte el az aranyat. Fotónkon (balról): Velkey Ambrus, Magyar Krisztián, Zöldi Aliz, Griger András és Molnár Ákos versenyigazgató

Párosban egy rendkívül izgalmas döntő után Vinnai Tamás és Molnár Máté örülhetett, hiszen a három rövidített játszmából nekik sikerült kettőt is megnyerni. A szabadidős páros kategóriában Zöldi Aliz Mezei Antallal az oldalán diadalmaskodott. Az U10-es, narancspályás versenyszám győztese Sinka Nimród lett, az U12-es, nagypályás kategóriát pedig Barna Péter nyerte.

U10 egyéni
1. Sinka Nimród, 2. Magyar Anna, 3. Tardi Lukács
U12 egyéni
1. Barna Péter, 2. Berényi Lujza Olívia, 3. Sólyom Ádám
Amatőr egyéni
1. Magyar Krisztián (Profi Munkavédelem), 2. Velkey Ambrus (Mokka-Phoenix SE), 3. Zöldi Aliz (DEAC) és Griger András (Mokka-Phoenix SE).
Amatőr páros
1. Vinnai Tamás, Molnár Máté (Profi Munkavédelem), 2. Magyar Krisztián (Profi Munkavédelem), Tóth Róbert (Mokka-Phoenix SE), 3. Ádor Zsolt, Griger András (Mokka-Phoenix SE) és dr. Pántya Zsolt (DEKK), Varga Emil (DEAC 2010)
Szabadidős egyéni
1. Ludman Viktor (Baromficentrum TC), 2. Hotváth Péter, 3. Mezei Antal (Kettős Hiba) és Ködöböcz Tamás (Salakmenők)
Szabadidős páros
1. Zöldi Aliz (DEAC), Mezei Antal (Kettős Hiba), 2. Kondo Teru, Krucsó Zsolt (DTFC), 3. Kotosmann Krisztina (Mokka-Phoenix SE), Varga Ádám (HSE 21) és Bunkóczi Bence, Ködöböcz Tamás (Salakmenők)

Hajdúszoboszlón, az Atlas Kupán Magyar Krisztián végzett az élen, a döntőben 9:3-ra verte Kiss Ákost, a 3. helyen Griger András, a 4. helyen Rosa Richárd zárt. A vigaszverseny döntőjében Máté Dominik 9:6-ra győzött Jakab Zsolt ellen.